Zaloguj się do konta

Wisła Ciechocinek Włocławek

utworzono: 2012/02/06 20:01
oscior

Witam słyszałem ze Wisła jest wydzierżawiona ?? Czy to prawda ?? Chicałbym wędkować w tym rejonie ale nigdzie nie mogę zaleść informacji na ten temat co mam zrobić ?? gdzie wykupić pozwolenie?? ile kosztuje razem ze spinningiem ?? proszę o te informacje pozdrawiam Przemek
[2012-02-06 20:01]

argul

tak ten kawałek wisły jest wydzierżawiony zezwolenie kosztuje około 100 zł
[2012-02-06 19:01]

digidigi

Witam karta kosztuje 120 i jest na wszystko ,tylko ze na wysokosci ciechocinka nie ma prawie ryby wszystko wytlukli no i oczywiscie jest sam piach same plaze z brzegu ciezko sie lowi na spinning a lodki nie mam

[2012-02-06 20:34]

kaziks403

Witam.

Zezwolenie na ten rok 100zł do nabycia w sklepie wędkarskim "Ocean", (dojście od ulicy Promiennej).

Nie trzeba być członkiem PZW. Potrzebna karta wędkarska.

[2012-02-06 20:55]

mastifff

A ja byłem i niec nie zapłaciłem..refundacja NFZ.

No kilka fanych sztuk pociągnąłem....a w zasadzie to one mi ;-)

I te wspólne śpiewy:

Piwo moje, kiej cie ciongna bez zymby
To jak bych wciongoł niebo do gymby
I kożdym szlukym fest sie raduja
Bo mom uciecha i fajnie sie czuja

Richtig majstry cie warzić musieli
Co tako farba dostać umieli
A choć ze smaku downij cie znali
To tak dobrego - niy popijali

Bo kiej cie zimne w kuflu dostana
To cie już słepia - nawet łod rana
A jak cie łykom bez hyrtoń suchy
Zawiyrom ślypia i je żech guchy.

Żony górników chytały w lot ;-)

[2012-02-06 21:23]

oscior

Dzięki za info to które miejsca polecasz na tym odcinku ??
[2012-02-08 13:10]

kaziks403

Bógpomórz, prawobrzeżna Wisła [2012-02-08 13:59]

84Bartek

Witam serdecznie wszystkich!

A wędkujecie też po lewej stonie Wisły? tak bliżej Włocławka, powiedzmy Kucerz, Gąbinek?

[2012-03-09 14:43]

JOPEK1971

Teraz tam nic ciekawego nie ma,Kaczmarek porządnie przesiał siatami. [2012-03-09 18:36]

84Bartek

w takim razie gdzie jest Twoim zdaniem w okolicach Włocławka dobra woda?

(dodam, że preferuję zdecydowanie spinning)

[2012-03-09 22:54]

JOPEK1971

W okolicach Włocławka nie ma dobrych łowisk,trzeba się napracowac by coś złowic,w Toruniu już jest lepiej pod względem rybostanu,a dlatego że na wodach tego okręgu nie grabi się siatami. [2012-03-09 23:11]

84Bartek

A prawa strona? jak wspomniany wcześniej Bógpomórz, czy okolice Witoszyna? [2012-03-10 10:01]

JOPEK1971

Prawy brzeg jest tak samo wyrybiony jak lewy,nie wiem skąd jesteś,ale daj sobie spokój z tym odcinkiem rzeki,parę lat temu ryby tam pływały niezłe,teraz z rybką słabiutko. [2012-03-10 11:27]

84Bartek

jestem z Włocławka i co roku odsuwam się dalej od miasta... parę lat do tyłu można było coś złapać na główkach na Toruńskiej, czy na zawiślu, potem kilka lat łapałem na kępie i w okolicach oczyszczalni. Ostatnie sezony to właśnie Kucerz i raczej lewa strona Wisły, ale widzę że jest dużo gorzej niż kiedyś. Oczywiście ładne rybki są regularnie łapane nawet z główek na zazamczu ale jest tam z reguły tłok i nie tego szukam. Dlatego zaczynam się interesować drugą stroną bo napewno jest tam mniejsza presja wędkarska niz na wspomnianych miejscówkach. [2012-03-10 13:31]

ypman666

największe okazy łowią rybacy haha
[2012-03-10 13:56]

Jestem rodzonym Krzyżakiem i mogę Wam Koledzy napisać iż to co nie wyłapał Kaczmarek spłynęło do mnie:))) A tak poważnie to fakt że na moim odcinku można dobrze połapać. Tak na dobrą sprawę już od Silna lub po drugiej stronie Brzozy. Choć trzeba szukać miejsc niezapiaszczonych bo ostatnimi czasy jest to największy mój problem. Pozdro Chłopy:)
[2012-03-10 14:07]

84Bartek

W takim razie tylko pozazdrościć :-)

Ale z tego co słyszałem w ostatnich latach w Toruniu tez mieliście swoje problemy i wojowaliście z RZGW Gdańsk?

[2012-03-10 14:40]

W takim razie tylko pozazdrościć :-)

Ale z tego co słyszałem w ostatnich latach w Toruniu tez mieliście swoje problemy i wojowaliście z RZGW Gdańsk?


Oj się działo i to przez właśnie Kaczmarka, w szczególności jeśli chodzi o Drwęcę ale sprawa już jest załatwiona i można łowić bez dodatkowych opłat. A z rybek na Wiśle wszystko jest: sumy, sandacze czasem porządny szczupak, okonie, nawet węgorze. Poza tym przepiękne leszcze, spora płoć, dużo ale drobnej certy, wszędobylskie krąpie- często sztuki grubo ponad 0,5 kg, kleniska i jaziole. Ale jeszcze nie jest to eldorado, na to trzeba poczekać jeszcze kilka lat. O ile dalej nie będzie, jak obecnie, rybaków ze swoimi sieciami. Pozdro!
[2012-03-10 18:06]

JOPEK1971

jestem z Włocławka i co roku odsuwam się dalej od miasta... parę lat do tyłu można było coś złapać na główkach na Toruńskiej, czy na zawiślu, potem kilka lat łapałem na kępie i w okolicach oczyszczalni. Ostatnie sezony to właśnie Kucerz i raczej lewa strona Wisły, ale widzę że jest dużo gorzej niż kiedyś. Oczywiście ładne rybki są regularnie łapane nawet z główek na zazamczu ale jest tam z reguły tłok i nie tego szukam. Dlatego zaczynam się interesować drugą stroną bo napewno jest tam mniejsza presja wędkarska niz na wspomnianych miejscówkach.
Mam kilka miejsc gdzie jeszcze coś można złowic,ale trzeba naprawdę się napracowac,umysłowo i fizycznie,łowię w rok kilka ryb które nadają się do fotografii,ale ja znam rzekę i jej widzimisię,bo łowię w niej ok 30 lat,dla dopiero poznających tą piękną rzekę będzie trochę trudno... [2012-03-10 18:13]

JOPEK1971

W takim razie tylko pozazdrościć :-)

Ale z tego co słyszałem w ostatnich latach w Toruniu tez mieliście swoje problemy i wojowaliście z RZGW Gdańsk?


Oj się działo i to przez właśnie Kaczmarka, w szczególności jeśli chodzi o Drwęcę ale sprawa już jest załatwiona i można łowić bez dodatkowych opłat. A z rybek na Wiśle wszystko jest: sumy, sandacze czasem porządny szczupak, okonie, nawet węgorze. Poza tym przepiękne leszcze, spora płoć, dużo ale drobnej certy, wszędobylskie krąpie- często sztuki grubo ponad 0,5 kg, kleniska i jaziole. Ale jeszcze nie jest to eldorado, na to trzeba poczekać jeszcze kilka lat. O ile dalej nie będzie, jak obecnie, rybaków ze swoimi sieciami. Pozdro!


Tak jak piszesz,rybacy = brak ryb

[2012-03-10 18:17]




Tak jak piszesz,rybacy = brak ryb


Ja mówię inaczej: GDZIE RYBAK TAM RYB BRAK!!!
[2012-03-10 18:30]

84Bartek

w sumie to nie ma u nas aż takiej tragedii ale zawsze mogłoby być lepiej, bo każdy pamięta z reguły sezony najbardziej udane i porównuje je do obecnego stanu [2012-03-10 18:39]

84Bartek

Mam kilka miejsc gdzie jeszcze coś można złowic,ale trzeba naprawdę się napracowac,umysłowo i fizycznie,łowię w rok kilka ryb które nadają się do fotografii,ale ja znam rzekę i jej widzimisię,bo łowię w niej ok 30 lat,dla dopiero poznających tą piękną rzekę będzie trochę trudno...


W takim razie jestem ciekawy gdzie są takie miejsca hehe, a skoro są takie niedostępne i trudne technicznie to ryby są w nich bezpieczne. Poza tym sam bardzo rzadko jem ryby które złapałem. [2012-03-10 19:25]

cierpliwy1

Dalej musicie popierać obecny zarząd i obecnego  dyr. Okręgu a ryby na pewno będą .Już oni wszyscy zadbają oto .
[2012-03-10 19:32]

piotr 0206

Łowię na wysokości Ciechocinka.Złowienie dużego leszcza graniczy z cudem.Od tygodnia łowię i nie mam ryby do fotki. [2016-09-10 18:38]

koszyczek

I jak panowie. Co było słychać nad tą Wisłą (odcinek gospodarstwa rybackiego) w tym roku? Ktoś łowił? Warto kupić zezwolenie od nowego roku? Zdarzały Wam się jakieś 1-2 kg ryby? [2019-12-11 20:00]