Wirówki Mikado

/ 14 odpowiedzi
Dzień dobry wszystkim mam do was pytanie kupiłem dziś dwie wirówki jedna to Mikado Blaster  koloru pomarańczowego a druga to Mikado Fokus obie rozmiar 2 myslicie że mogą się sprawdzić na tę porę roku... Pozdrawiam :)
Analos


Na to pytanie niema jednoznacznej odpowiedzi (2013/11/16 10:51)

u?ytkownik96474


To zalezy ile prania do środka się zmieści. (2013/11/16 11:28)

Artur z Ketrzyna


Wirówki mikado są dość dobre. Miałem na nie wyniki. I powiem że  były to jedne z moich łowniejszych wirówek. Wyniki identyczne jak na Mepsy tego samego typu łopatkami/skrzydełkami. A są o wiele tańsze. I jeśli ufać sprzedawcom to są te skrzydełka tłoczone na tej samej matrycy co mepsy...

Rozmiar 2 to raczej na okonia.
No i ich skuteczność zależy jak je zaprezentujesz rybom w wodzie, czy trafisz w ich gust techniką jak i kolorystyką. No i czy w tym miejscu będzie ryba skora do współpracy...
Standardem są srebrne skrzydełka w czerwone kropki lub paski...

Co do mepsa, to miałem też ich sporo i nigdy nie mogłem im zarzucić że są źle wykonane, czy też gubią pracę. Mają wiele fajnych nowatorskich rozwiązań w konstrukcji korpusów. Ale cena nie pozwala na użycie ich w łowisku z zaczepami...
(2013/11/16 13:30)

cinek123


firma mikado jest do dupy. bez wyjątku czy to wedka, kołowrotek czy przynęta. (2013/11/16 21:24)

u?ytkownik58874


Moim zdaniem kolor pomarańczowy na dużego garba i szczupaka jesienną porą to dobry pomysł.Mi sprawdzają się meppsy aglie nr5-pomarańczowe fluo :)Ps.co do stwierdzenia że blaszki mikado i mepps to te samo wachadełko,wydaję mi się to małoprawdopodobne,Różnica cenowa chyba nie mogła by być aż tak duża.Genralnie praca obrotówki głównie jest zależna od jakośći tego też wachadełka i póżniej szczemiączka.Nie łowiłem na te blaszki ale z lat praktyk wnioskuję że blaszka mikado nr.1 (2,70zł) za chiny ludowe nie będzie sie tak płynnie kręcić i w każdych warunkach jak np.odpowiednik mepps comet no1,lub lukris orion no1. (11,50zł).Moje alternatywy i obrotówki tańsze,a dobre to tzw.hiszpanki(jaxon ma je w dystrybucji-pod nazwą Lukris),tradycyjnie efzzety.Ale moim skromnym zdaniem mepps zawsze będzie meppsem.Test na sprawdzenie obrotówki-prowadzenie z prądem,jeśli błystka zaczyna kręcić zaraz po wpadnieciu dowody,płynnie bez zatrzymań-blaszka jest Ok,jeśli na momenty przestaję się kręcić,wachadełko czasami opada i wisi aż do momentu podszarpnięcia-blaszka kiepska ;)Pozdrawiam ;) (2013/11/16 22:31)

u?ytkownik58874


firma mikado jest do dupy. bez wyjątku czy to wedka, kołowrotek czy przynęta.

Topowe wędki mikado robi firma Reglas dla mikado-pozycjonowana i dosyć uznana ale mało znana firma na polskim rynku.Kotwiczki sensual-też bez zastrzeżeń ...nie bądz takim pesymistą ;) :) (2013/11/16 22:45)

kamilmonter732


Dzięki serdecznie wszystkim którzy wypowiedzieli się na temat który spytałem. A i Tomaszu 1981 nie jestem pesymista tylko osobą która wędkuje już od kilku lat miałem troszeczkę przerwy i chciała sie dowiedzieć od Państwa co sądzicie na temat tych o to wirówek :) (2013/11/17 11:39)

u?ytkownik58874


Witam ponownie ;)kamilmonter732 -jasny i zrozumiały jest fakt i powód twojego postu ;) Po to też jest zapewne te forum,ten blog :)Jeśli chodzi o pesymiste-to nie miałem Ciebie na myśli ,tylko autora wypowiedzi którego cytowałem w swym komentarzu-mianowicie  użytkownika cinek123.Bo moim zdaniem jednoznacznie nie można osądzać że coś jest do dupy,itp...bo nawet takie firmy jak jaxon czy mikado mają czasem w swoim arsenale coś ciekawego co stanowi jakąś alternatywę dla markowego i drogiego sprzętu,jak naprzykład wspomniane blaszki lukris itp :)Ja przynajmniej,nie szukam sprzętu po nazwach firm,tylko po cenach i jakosći którą za nie dostane.Jeśli uznam,że nie ma sensu przepłacać ,biorę sprzęt tańszy i nie koniecznie gorszy :)Pozdrawiam i życzę ryby życia jeszcze w tym roku :) (2013/11/17 14:03)

kamilmonter732


Dziękuje i również życzę wspaniałych wyników :) (2013/11/17 20:41)

plotka97


Miałem te blaszki i niestety żadna rybka sie nie skusiła. Do tego blaster nie zawsze pracował poprawnie, zaczynał obroty dopiero po jakimś czasie. Może u ciebie na łowisku będzie lepiej.powodzenia (2013/11/22 21:33)

albercik


firma mikado jest do dupy. bez wyjątku czy to wedka, kołowrotek czy przynęta.






I tu się nie zgodzę wędek i kołowrotków nie używałem ale fishunter sprawdzają mi się znakomicie (2013/11/22 23:10)

Artur z Ketrzyna


firma mikado jest do dupy. bez wyjątku czy to wedka, kołowrotek czy przynęta.






I tu się nie zgodzę wędek i kołowrotków nie używałem ale fishunter sprawdzają mi się znakomicie


Do dupy to jest papier. A jak ktoś wędkować nie umie, to trudno.
Mam wirówki i rippery fishunteri nie powiem o nich złego zdania.
No i wirówki mikado (ich skrzydełka) są robione ma kopycie (formie) mepsa.
To meps też jest do du...???? (2013/11/23 09:42)

JKarp


"firma mikado jest do dupy. bez wyjątku czy to wedka, kołowrotek czy przynęta. "
Już pytałem raz ale nie odpowiedziałeś - jakie i ile masz ( miałeś ) wędek Mikado czy kołowrotków, że dajesz takie opinie?JK (2013/11/23 10:04)

Artur z Ketrzyna


"firma mikado jest do dupy. bez wyjątku czy to wedka, kołowrotek czy przynęta. "
Już pytałem raz ale nie odpowiedziałeś - jakie i ile masz ( miałeś ) wędek Mikado czy kołowrotków, że dajesz takie opinie?JK

Ja też się podpisuje pod tym pytaniem. (2013/11/23 10:37)