Wiosna - połów jazia

/ 6 odpowiedzi

Czy wiosna mozna probowac polapac na groch ?? czy lepiej miesko ?... i jakiej mieszanki i uzyc na jazia ? Z gory dziekuje za pomoc ;))

minus


jak najbardziej groszek będzie dobry na jazia (2011/03/19 10:54)

gaudi xxxx


znajdż sobie miejsce z niezbyt mocnym uciągiem,dobrze jakby to była minizatoczka,dobre są  burty brzegowe,podsyp kilka dni to miejsce grochem-okolo kilogram dziennie a efekty będziesz mial z pewnością dobre (2011/03/19 12:54)

Simi


bede łapał na malym zbiorniku zaporowym.... presja wedkarska jest znikoma. Myslicie ze warto jest nastawic sie tam płoc bo jest tam jej niemalo. juz powoli lod puscza miejscami.Mam nadzieje za tydzien bd mogl uderzac ;) (2011/03/19 15:26)

Diablo


Czy wiosna mozna probowac polapac na groch ?? czy lepiej miesko ?... i jakiej mieszanki i uzyc na jazia ? Z gory dziekuje za pomoc ;))


W porze wiosennej na wszystkie ryby najlepsze jest mięsko. Wiosną jeszcze żadne rośliny nie są rozwinięte i ryby od zawsze były zmuszone o tej porze odżywiać się mięskiem. (2011/03/19 15:40)

czerwcowy0520


Jesli chodzi o marcowego Jazia to przede wszystkim pinka w kolorze najlepiej fluo, no i czerwony robaczek. Ja osobiście nie używam o tej porze grochu czy kukurydzy, ale wiem że są łowiska na których jazie biją w nie ostro. Nie zapominajmy że ryby szukają o tej porze pokarmo bogatego w białko i inne wartości odżywcze. U mnie na rzece Jazie tłuką w drobnicę aż miło popatrzeć...

Dodam jeszcze od siebie co nieco odnośnie zanęty. Najlepiej jak będzie to typowa rzeczna mieszanka u mnie nr1 to Robnson River o czym już wspominałem we wcześniejszych postach. Nie wolno zapomnieć o sporej ilości pinki w zanęcie. Jazie to uwielbiają! (2011/03/19 21:14)

Simi


A czy gdy zbiornik odmarznie w polowie to moge juz liczyc na branie jazia ? i czy uwazacie ze płoc rownierz wejdzie w łowisko ? w tym roku jeszcze niebylem na rybkach i chce sie dobrze przygotowac...bo moze w srode,czwartek wyskocze na rybki.Dodam ze rok temu na poczatku wlasnei kwietnia zarzucilem pławik z czerwonym.Dyskutuje z kolega i patrzę jak moj splawik wjezdza pod wode.Żaciecie i jaź taki 0.5kg.I własnie jak w koncu wzbogacic zanete? (2011/03/20 10:13)