wiosna na ryby - gdzie jechać na co łowić

/ 15 odpowiedzi
Tak jak w temacie proszę o pisanie gdzie najczęściej wyruszacie wiosną na ryby ulubione łowiska,metody na jakie łowicie, jakie ryby ?? 


Moim wiosennym łowiskiem jest rzeka Tanew i rzeka Czarna Łada (okręg PZW Zamość) . Na obu tych rzekach łowię metodą spławikową z tym że na Tanwi używam spławików od 1,5g do 2,5g haczyk 0.12 przypon 0.10 żyłka głowna 0.18 łapiąc na przepływankę na granicy szybkiego nurtu przy zakolach z zastojami. Przynęty to najczęściej pinka,robak biały,robak czerwony,płatki lub makaron. Najczęściej podchodzi płoć,jelec,okoń czasami nawet trafi się leszcz. Jeżeli chodzi o rzekę Czarna Łada to tutaj  używam też delikatnych zestawów spławik od 0.2g do 1.3g haczyk 0.14 żyłka przyponowa 0.08 żyłka główna 0.16 przynęty tak jak powyżej jedynie tu jeszcze dochodzi kukurydza konserwowa. Tu również można złowić płoć,jelca,kiełbia,okonia,jazia trafia się również i kleń.  

u?ytkownik6876


Wczesna wiosna - to dla mnie Warta z jej pięknymi kleniami i jaziami , łowię tam najczęściej na DS . Przedwiośnie to często również Bzura . Tam nastawiam się na płocie , metoda to delikatna ( jak dla mnie )  spławikówka . Jak już zejdzie lód ze zbiorników to prubuję swoich sił na zaporówkach . Na zalewie Kotliny oczywiście spławiczek , tu najczęściej padają płocie , choc i jazie , i krąpie się trafiają . Na Cieszanowicach DS , lub spławik ( tu trzeba często trafic z metodą ) .  Zalew Sulejowski to tzw. ,,rozlewiska '' tam poławiam na dwie wędki , ale najczęściej wyniki w postaci płoci , mam na spławik .Pozdrawiam . (2010/02/10 15:46)

Elmiszello


heh w moim regionie nie ma zbyt wielu zbiorników o wielkich rozmiarach jest tylko jeden Nielisz a tak to są zbiorniki mniejsze na których też łowię ale wiosną typowe jest dla mnie łowienie na rzekach na zbiorniki to dopiero od drugiej połowy maja . Pozdrawiam (2010/02/10 15:57)

korzun04


Ja co roku zaczynam sezon z delikatnym spławikiem na na mazurskich kanałach;szymońskim i mioduńskim. Kapitalna  płoć! Mam też zaproszenie od kolegów z Płońska na przyujściowy odcinek Bzury.Nigdy tam nie łowiłem-pewnie się wybiorę.

(2010/02/10 17:31)

goryl25


Ja wiosną najczęściej jade połowić rybki na moją piękną NOTEĆ :) i na niej łowie metodą DRGAJĄCEJ SZCZYTÓWKI najczęściej :) a na rybki jakie się nastawiam to LESZCZ , PŁOĆ , JAŹ , KLEŃ , CERTA , ŚWINKA , BRZANA :) a i nieraz wybiore się również nad jakieś z moich 12 jezior :) ale przez cały sezon króluje NOTEĆ :) (2010/02/10 17:46)

hubi


Warta w Częstochowie trzy miejscówki delikatnie ale ładna płoć się trafi,rzeka kucelinka dzielnica Częstochowy blisko cmentarza żydowskiego delikatnie spora ryba nawet duży lechol a jak będzie to zobaczymy dopiero nad wodą wczoraj robiłem spacer i powiem strach podchodzić pod brzeg duże nawisy zalegającego śniegu który leży nad samym brzegiem. (2010/02/10 17:50)

Marcinj86


Witam.Ja mam kilka pieknych miejsc na łowienie,ale uwielbiam jezdzic do nas na taka mała rzeczkę potocznie nazywaną Szprota (Szprotawka), jest tam piękny odcinek tej rzeczki w którym widac piękna nature. Wiosną bedzie tak cała natura budzic się do życia wiec bedzie można cieszyc się przyroda oraz wedkowaniem:) Ryby jakie tam sie znajduja to płócie,karasie,karpie,okonie,liny,szczupaki,jazgarz:) nie wiem jak bedzie brało i nie wiem na co jeszcze bede sie nastawial,ale wiem jedno jesli zrobi sie cieplej i wyjdzie słoneczko to nawet jesli nic nie weznie to i tak miło spedze tam czas na swierzym powietrzu:)

Pozdrawiam

(2010/02/11 20:47)

kazik


Witam kolegę . Ja na wiosnę zaczynam łowić na Tanwi , a następnie na zbiorniku (jeżeli lody zejdą) Ożanna . Na tych łowiskach najlepiej biorą Płocie . Od niedawna zacząłem jeździć na San w Stalowej Woli na ciepłe wody . Zresztą w tym roku zamierzam głównie łowić na Sanie i zbiornikach w okręgu rzeszowskim a nie opłacam Nielisza , bo to darmowe wydanie pieniędzy i jak nie masz łodzi to tam nie ma co szukać .

(2010/02/13 07:59)

loli_83


Marzec-Kwiecień to u mnie przede wszystkim klenie i jazie na małych rzeczkach metodą spinningową. Czasem lubię też wyskoczyć ze spławikówką na wiosenne płocie. Pozdrawiam (2010/02/13 08:27)

chris061


Na wiosnę zaczynam jak zawsze na rzece Pasłęce
Spławik, grunt i później spining. (2010/02/13 10:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Kurzy


Wiosna zazwyczaj to dla mnie najlepszy okres na połowy w Odrze. Gdy tylko woda zejdzie do poziomu takiego, że da się wejść na główki jeżdżę tylko na nią. Metoda połowu to przede wszystkim bat plus do tego feeder (chociaż ta kombinacja nie jest zbyt wygodna). Gdy woda w Odrze opada wtedy jest najlepszy moment na połowy pięknych krąpi i leszczy. Mam już swoje ulubione główki i jeżeli są zajęte to zazwyczaj połów na innych nie jest udany, ale zawsze coś się złapie. W tamtą wiosnę pamięta, że utrapieniem w tym czasie były komary, które gryzły jak opętane. Mam nadzieję, że w tym roku też uda mi się połowić na Odrze i żeby komarów nie było, może ta sroga zima je wytępiła :D Najlepszą porą na wyjazd nad Odrę w tym czasie jest rano lub pod wieczór wówczas brania są najlepsze i ryby są najbardziej aktywne, co łatwo zauważyć na tafli wody. No nic wypada tylko czekać. Już nie mogę się doczekać, zwłaszcza, że mam nowego feederka Mikado UV Heavy Feeder 3,6m 120g. To już drugi mój feederek tej samej seri z tym, że drugi ma 3,9m. Przydadzą się jak przyjdą już cieplejsze noce, żeby pojechać na rybki w nocy nad Bóbr lub Odrę. (2010/02/13 15:18)

pstrag222


wiosna to pstragi łowiska nie zdradze. no i moze jakis wypad z przepływanka na tanwi jak czas pozwoli. (2011/02/09 09:45)

dyjes


u mnie wiosna zaczyna się w najbliższą sobotę. Lód puścił więc kanał Żerański będzie grany:) (2011/02/09 09:50)

matiuss


Jak tylko zejdą lody jeżdżę na Kryspinów i na Przylasek Rusiecki. Łowię na Kryspinowie leszcze, niekiedy trafi się ładny karp. Łowię głównie na grunt, a przynęta to rosówka, biały i czerwony robak. Od maja na Przylasek za szczupakiem(spinning). (2011/02/09 15:18)

gruby0113


Odra ,Oławka gdzie mam blisko a najlepiej to żeby woda była bez lodu jaka to nie ważne aby posiedzieć i kija pomoczyć (2011/02/09 16:01)