Wiosna - co nad jeziorem?

/ 198 odpowiedzi / 51 zdjęć
kali333


Fajna woda (2010/03/20 14:51)

roman76


panowie jutro wybieram się zobaczyć moje jeziorko tak na 90% jeżeli mi się uda dojechać postaram się umieścić jakieś fotki i oczywiście opisać co tam zobaczyłem chodzi mi o przyduchę i tym podobne (2010/03/20 18:07)

loli_83


Ja byłem dziś na Iłżance. Niestety nie łowiłem, gdyż w ciągu 2 dni woda sporo przybrała (czwartek, piątek). Myślę że o ile pogoda się utrzyma i nie będzie jakiś niespodzianek np. w postaci deszczu to do przyszłego weekendu powinno się ustabilizować i może wreszcie będą pierwsze efekty na spinn :). Widziałem dziś czaple, czajki, motyle i inne owady, żaby już "opalają się" w promieniach słońca ;), do pełni wiosennych klimatów brakuje tylko bocianów... Ale wszystko idzie w dobra stronę :)
(2010/03/20 18:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

roman76


witam byłem dziś zobaczyć nad jeziorkiem niestety niemam fotek panowie już widać wodę lód puścił jakieś 4metry od brzegu i myślę że teraz szybko zniknie co do przyduchy to nie widziałem żadnych oznak i myślę że akurat to jezioro jakoś przetrwało tą zimę choć wiem że nie wszędzie jest tak kolorowo (2010/03/21 18:10)

Karpiowy


Ludzie wczoraj bylem na stawiku i się przeraziłem normalnie szok tyle ryb padło krąpie karasie okoń był 35 cm około aż min się płakać zachciało ;( U waz tez tak było? (2010/03/21 18:55)

adiros16


Wody w moich okolicach są jeszcze oblodzone. Wczoraj widziałem wędkarza łowiącego spod lodu.( Chodzi tylko o jeziora na rzekach lodu niema) (2010/03/21 19:03)

Waldi Fish


W niedzielę, korzystając z ładnej pogody, wybrałem się nad Tyśmienicę. Jak widać na załączonym obrazku, wielu innych wędkarzy nie już wytrzymało i pospieszyło nad rzekę, aby "pomoczyć" kije. (2010/03/22 21:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Waldi Fish


Ryby, co prawda nie podzielały entuzjazmu wędkarzy i jak wynika z relacji kilku z nich, w tym dniu jeszcze nie brały. Woda znów zaczęła w rzece przybierać, gdyż ciepło spowodowało szybkie topnienie śniegu zalegającego na polach i strumykami woda szybko spływa do rzeki. Jednak, jeśli taka ciepła pogoda utrzyma się dłużej, to po tygodniu czasu woda ogrzeje się na tyle, że ryby powinny zacząć żerować. Widziałem klucz 6 łabędzi przelatujących w pobliżu rzeki i wydawało mi się, że gdzieś w pobliżu słyszałem klangor żurawi. (2010/03/22 21:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

roman76


piękne fotki jeszcze troszkę koledzy po kiju musimy wytrzymać ja osobiście tak licze na małe dwa tygodnie i pierwsza w tym roku wyprawa na rybki i znów się zacznie odpoczynek nad wodą i moczenie kijów pozdrowienia (2010/03/23 17:50)

hanss914


Dokładnie wiosno chodź do nas jak najprędzej.;)
Jutro chciałem wybrać się na rybki (spin) zobaczymy co z tego wyniknie,jakie spostrzeżenia itp. Jeżeli mi się uda to postaram się wszystko opisać.

Pozdrawiam wszystkich.! (2010/03/24 15:16)

adiros16



Dziś jak wracałem ze szkoły postanowilem zobaczyć co sie dzieje w stawie obok szkoły.
Zobaczyłem pełno zdechłych karasi unoszących się na wodzie. (2010/03/24 20:12)

Waldi Fish


Jeśli jest tam pełno zdechłych karasi, to znaczy, że skoro one nie wytrzymały braku tlenu w wodzie, na co są bardzo wytrzymałe w stosunku do innych, to niestety padły tam wszelkie inne ryby. Takich obrazków zobaczymy wiele tej zimy. (2010/03/24 20:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

roman76


przykre widoki niestety Z moich stron też docierają do mnie wiadomości o śniętych rybach kurde nie pamiętam takich przykrych obrazków .Nadzieja tylko w tym że co nie którzy wyciągną stosowne do sytuacji wnioski na przyszłość (2010/03/25 19:10)

Waldi Fish


A znasz taki fragment?
"Cieszy mnie ten rym
Polak mądr po szkodzie
Lecz jeśli prawda
I z tego nas zbodzie
Nową przypowieść
Polak sobie kupi
Że i przed szkodą
I po szkodzie głupi"
Nie wiem czy dokładnie przytoczyłem ten tekst, bo był napisany językiem staropolskim i pamiętam go jeszcze z Liceum. (2010/03/26 23:46)

u?ytkownik29889


W 1000% zagadzam się tutaj z kol <Waldifish> hehe , a i wierszyk bardzo pouczający.

 

Pozdrawiam

(2010/03/26 23:50)

roman76


witam panowie mam pytanie w najbliższą sobotę wybieram się pierwszy raz na rybki w tym roku bedą to głównie płocie i może jakiś leszczyk i stąd moje pytanie po zimie o tej porze gdzie ich szukać ?daleko od brzegu czy blisko?łowisko to jezioro (2010/03/28 21:10)

michal0210


roman76 to podobnie jak ja zadajesz sobie to pytanie: Gdzie ich szukać? Pozdrawiam                 (2010/03/28 21:51)

marian64


widzę że nie tylko ja mam problem z czym na rzekę . Wybieram się na Wieprz na płoć ale nie wiem czy koszyk czy spławik (2010/03/31 17:58)

DARO2165


KOLEGO PRÓBUJ NA SPŁAWIK JA JUŻ DELIKATNIE ŁAPIĘ LESZCZYKA , ALE MARNIE W OKOLICACH DĘBLINA PRZY UJŚCIU WIEPRZA. (2010/03/31 23:32)

roman76


kurde niby wiosna a zimno niby miałem dziś rozpocząć sezon ale chyba sobie odpuszcze mam tylko nadzieję że za tydzień będzie troszkę cieplej pozdrowienia i połamania (2010/04/03 11:44)

u?ytkownik7005


Churaaaa.. dzisiaj w końcu wyrwałem się na wiosenne okonie ze spławikiem ( niewiedziałem co z tego wyjdzie bo przeważnie łapię na spinning)jednak nie było za dużych efektów. Nie lubie łapać na tzw. ''kij od miotły'' wiec przygotowałem kij spławikowy giętki 3.60m, żyłka główna 0.16, przypon ok. 30cm 0.10, haczyk 8, spławik 3g rezultaty niewielkie 1 okoń 26cm (miara niedokładna tzw.+- bo okonia niechciałem zbytnio ruszać rekami zmierzyłem go w wodzie). Byłem z dwoma kolegami po kiju oni niestety nie mieli dobrego dnia. OKOŃ WRÓCIŁ DO WYDY W DOBREJ KONDYCJI, A Z DNIA JESTEM ZADOWOLONY BO TO MÓJ PIERWSZY WIOSENNY OKOŃ W TYM ROKU  POŁAMANIA (2010/04/04 17:24)

Lewy9


Tuciek widziałem Cie i powiem Ci że jak byłem to kuzyn złapał karpia 31 cm , a ja nic w 2 h. Później pojechałem z wujkiem i dziadkiem to nie narzekałem na brak brań :D 2 karpiki 30 i 26 cm w godzine. Oczywiście wszystkie do wody. (2010/04/04 20:27)