Zaloguj się do konta

Wiosenny okoń...

utworzono: 2010/03/08 15:16
mario841

Moi drodzy Panowie proszę was o pomoc.
Nadchodzą pierwsze ciepłe dni, lód już ładnie zszedł a głód wędkowania prze...Czy już można pobiegać za okoniem wiosennym? Chodzi mi o metody spinningowe... i o bardziej dorodne sztuki a wiem że takie w moim jeziorze występują. I jestem ciekaw czy już żerują.
Generalnie łowię na małe kopyta do 5 cm. i obrotówki,pomóżcie, z góry dziękuje.

[2010-03-08 15:16]

spróbuj to zobaczysz czy już jest pora ale dla mnie jeszcze jest za zimno

[2010-03-08 16:16]

OOkon

Witam , rok temu napędzany tym samym głodem wędkowania ruszyłem po pracy nad Jezioro Wilanowskie. Byłem na miejscu około godz. 15 i mile się zaskoczyłem ponieważ nikogo nie było nad wodą. Rozpocząłem tradycyjnie małymi twisterkami na główce 3 gramowej, niestety bez większych efektów, próbowałem z łowić z opadu , opókiwać dno , pojedyńczym i podwójnym podbiciem i nic. Wędkuje wklejanką Kongera Tango c.w. do 8 gram, więc bardzo sie zdziwiłem że nawet nie czułem żadnych skubnieńć żadnych puknieć nawet maluchów kompeltnie nic, i to w moich bankowych miejscówkach przy zwalonych drzewach spadkach dna itp. Dosyć zrezygnowany postanowilem założyć 3cm krwistoczerwone kopytko , w drugim rzucie myślałem że mam zaczep, jednak mój kołowrotek zaczął grać napiekniejszą melodię świata... Pomyślałem że to szczupły i zaraz zrobi chirurgiczne cięcie na mojej żyłce 14 , jednak po kilku odjazdach moim oczom ku wielkiemu zdziwieniu ukazał sie 34 cm okoń (możesz go zobaczyc na moim zdjęciu). Po zmierzeniu i krotkiej sesji fotograficznej ta piekna samica wróciła szybko do wody . Jak widać może nie było to wędkowanie typu rzut -ryba , jednak to popoludnie trzeba uznać za bardzo udane . Niestety na nastepnej wyprawie uszkodziłem swoja wklejankę i musiałem czekać na jej odbiór z serwisu aż do maja.... a w maju zaczęła sie juz inna bajka pod tytułem Pan Zębaty....  :-)

Pozdrawiam i życze pięknych Pasiaków

[2010-03-08 16:32]

jimyzoo

Mario gdzie Ty mieszkasz, że nadchodzą pierwsze ciepłe dni ??:) dzisiaj rano było u mnie minus 10! i przez najblizsze dwa tygodnie nie ma być lepiej (max 6 stopni w kraju a w nocy mróz) więc nie wiem czy to ma coś wspólnego z wiosną, na dodatek u mnie wszytskie zbiorniki zamarzniete i to porządnie. Ale to nie przeszkadza w łowieniu jeśli u Ciebie nie ma lodu, życze powodzenia:) [2010-03-08 17:29]

malinku325

spróbuj w jakimś sklepie spytać o paprochy w kolorze kameleona ja już 2 złapałem na takiego paproszka [2012-04-09 13:45]

berthold

nie wiem jak u was z okoniami o tej porze ale z moich kilkuletnich obserwacji i praktyki wynika dosyć smutny dla mnie wniosek że okonie zaczynają dobrze brać dopiero w drugiej połowie czerwca i to pod warunkiem że jest dosyć ciepło i słonecznie bo jeśli nie to to się przesuwa nawet do lipca ale to może wina tego zbiornika gdzie ja łowię głębokość przeważnie 10-12 m a powierzchnia około 600 hektarów
[2012-04-09 14:12]

Perch91

Regułą jest to ze nie ma reguły.Lepiej poznaj zbiornik na którym polujesz na okonie, im wiecej nad wodą tym więcej będziesz wiedział.
[2012-04-09 20:51]

okonilowca

Teraz to próbuj na rosówkę albo na robaka czerwonego... Mi na spinna nie biorą, czekam aż będzie po tarle...
[2012-04-09 21:40]