Zaloguj się do konta

Wiosenny lin

utworzono: 2012/04/06 11:44
xerinus

Witam !!!Byłem w zeszłym tygodniu na rybach i złapałem Lina 0,7kg. Również wczoraj byłem na rybach i dzisiaj, pięknie zanęciłem(w tym miejscu nęci sporo wędkarzy) i ani brania. Dodaje do zanety karaś lin płastki, musli, przesnice i kasze. Łowię na robaka, mady, kuku, pszenica itd. Powiedcie co trzeba zrobić zeby ściągnąć tego Lina(w łowisku jest sporo Linów). Co powiecie na temat przynęty w postaci ziemniaka i jak go przygotować.Pozdrawiam i połamania ;)  [2012-04-06 11:44]

xerinus

Jaką zanęte polecacie i w jakim miejscu moge często łapać Lina. Niedługo jak bede w niedziele na rybach wyśle zdjęcie, ale macie schemat, gdzie łowie. Właśnie w tym miejscu złapałem tego lina , ale czy to przypadek, czy lin nie żeruje w takich miejscach. Głębokośc około 1,5m , Starorzecze. [2012-04-05 21:06]

xerinus

[2012-04-05 21:08]

radzik19821982

Kolego, lin żeruje na terenie całego starorzecza, jest to jednak ostrożna ryba. Jeśli wędkuje wielu wędkarzy w bardzo małym starorzeczu (hałas), to lin bierze was na przeczekanie i na żer wyrusza po odejściu wędkarzy - wieczór i w nocy.

Weź zanętę Elite lin-karaś Dragona (jest bardzo mocna i przyciągnie rybę z innych stanowisk) i nic więcej do niej nie dodawaj aż do końca kwietnia. Na haczyk pęczek białych robaków (haczyk nr 8) i czekaj na lina. Robaczki możesz maczać w wanilii, miodzie lub scopex`ie (w dipie).

Ziemniaków nie wrzucaj do starorzecza, bo spaprzesz wodę (ziemniaki niezjedzone szybko fermentują i gniją).

pozdrawiam
[2012-04-05 22:44]

radzik19821982

Kolego, lin żeruje na terenie całego starorzecza, jest to jednak ostrożna ryba. Jeśli wędkuje wielu wędkarzy w bardzo małym starorzeczu (hałas), to lin bierze was na przeczekanie i na żer wyrusza po odejściu wędkarzy - wieczór i w nocy.

Weź zanętę Elite lin-karaś Dragona (jest bardzo mocna i przyciągnie rybę z innych stanowisk) i nic więcej do niej nie dodawaj aż do końca kwietnia. Na haczyk pęczek białych robaków (haczyk nr 8) i czekaj na lina. Robaczki możesz maczać w wanilii, miodzie lub scopex`ie (w dipie).

Ziemniaków nie wrzucaj do starorzecza, bo spaprzesz wodę (ziemniaki niezjedzone szybko fermentują i gniją).

pozdrawiam

[2012-04-05 22:45]

xerinus

Słyszałem wiele wypowiedzi i opowiadań wujka, że niegsyś tylko łapli Lina na ziemniaki i to te największe sztuki uwielbiają ziemniaki. Na Starorzeczu nie ma wielu wędkarzy. Chodzi mi o to że rózni wędkarze łowią, ale żeby był brzeg wypełniony zestawami to nie ;). Dlaczego nie dodawać nic do zanęty? Przeż to uatrakcyjnia(tak sądzę). Mówisz że założyć białe, ale również czerwone są bd. i kuku. [2012-04-06 06:42]

Słyszałem wiele wypowiedzi i opowiadań wujka, że niegsyś tylko łapli Lina na ziemniaki i to te największe sztuki uwielbiają ziemniaki. Na Starorzeczu nie ma wielu wędkarzy. Chodzi mi o to że rózni wędkarze łowią, ale żeby był brzeg wypełniony zestawami to nie ;). Dlaczego nie dodawać nic do zanęty? Przeż to uatrakcyjnia(tak sądzę). Mówisz że założyć białe, ale również czerwone są bd. i kuku.



teraz jest jeszcze wczesna wiosna nie stosuj nie wiadomo ile zanęty tylko wykorzystuj ją z umiarem a zamiast tych musli i innych rzeczy dodaj pokrojone rosówki je lin często spotyka na trasie swojego żeru a nie pszenice i inne rzeczy tego typu [2012-04-06 11:00]