Wiosenne przynęty na co łowić wiosną

/ 9 odpowiedzi
Witam!
Chciałbym się zapoznać z Waszymi opiniami na temat wiosennych przynęt.
Na co łowicie ?  W jakich warunkach sprawdzają się wasze przynęty? Gdzie łowicie wiosną? Jaka pogoda "odpowiada" wiosennym rybom ( sensie kiedy najlepiej żerują)?

Ja osobiście nigdy nie zaczynałem sezonu "spławikowego" w marcu czy kwietniu. Najwcześniej na początku maja przy okazji wyprawy na szczupaka, gdzy ten nie chciał współpracować to zarzucałem spławikówkę w jakieś zakole o wolnym nurcie ,a na haczyk drewniak lub mały czerwony robak. Efekty był raczej średnie (z powodu braku odpowiedniego przygotowania , brak zanęty itp. Nastawiałem sie w końcu na majowego zębacza;) )

Czekam na wasze opinie:)
Za współprace z góry dziękuje:)
bajaprosto

Ja za najleprze przynety na ta pore uwazam biale robaki i czerwone oraz przenice na wczesne płocie bylem juz kilka razy w ta wiosne i efetky byly rozne ale zawsze cos sie zlowilo:) (2010/03/29 12:40)

Esox53

Najlepszą i uniwersalną przynętą jest ochotka.Mogą być także pinki,białe i czerwone robaki.Wczesną wiosną używam zanęt mało słodkich tzn.że nie dodaje żadnych zapachów ani atraktorów,nęce czystą zanętą.Na wczesno wiosenne łowienie odradzam przynęty roślinne,ja używam ich dopiero od końcówki kwietnia. (2010/03/29 16:38)

MarcinN1992

a gdzie jeździsz ? rzeka? jeziorko? kanał? co polecisz na inne gatunki np na okonia? jaką metodą łowisz? (2010/03/29 18:39)

linek69

Zgadzam się z ochotką, to najlepsza wiosenna przynęta choć łowi się na nią dość trudno,najlepiej pęczkować.Pozdrawiam połamania kija. (2010/03/30 22:58)

MarcinN1992

może macie jeszcze jakieś ciekawe "tricki" przynętowe ?
Próbowaliście możne łowić na pijawki lub inne żyjątka wodne dostępne o tej porze ? (np. drewniaki , bo słyszałem że pojawiły się ostatnio w większej ilości)
pozdrawiam:) (2010/04/06 11:33)

Bombal

jeśli chodzi o spławik to ja tam zawsze biorę mady lub czerwone robaki.............ewentualnie kukurydza nasączona wanilią..........biorą płocie, wzdręgi... itd  (2010/04/06 15:50)

dan984

Ja na wiosnę w tym sezonie miałem najlepsze efekty na białego robaczka, testowałem chyba wszystko poza ochotką i rosówką, ale polecam także kukurydze konserwową i pinke. Pozdrawiam (2010/04/06 16:07)

użytkownik11976

Na wiosnę pinka i dzdzownice, to są według mnie najlepsze przynęty na wiosnę, bardzo dobrze idzie płoć,karaś, jakiś okoń, i zdarza się leszcz,karp,lin. Dopiero póżną wiosną przerzucam się na inne przynęty albo na spinning. (2010/04/06 18:01)