Wiosenne połowy - jezioro

/ 3 odpowiedzi
Witam !Zwracam się do was , gdyż mam mały problem . Chodzi tu o złapanie większej płoci ;) Łapie na jeziorze, z kładki na białego robaczka i na gnojaka, spławik 2,5 gr. haczyk nr.5. A mianowicie - przy zanęceniu brania są bardzo częste, lecz bierze straszna drobnica . Po pół godziny przestaje i przy rzuceniu kolejnej kuleczki zanęty do wody znów zaczyna brać, lecz znowu mała rybka . Nic nie daje zmiana gruntu, przynęty . Jak myslicie , co robie źle ? A może poprostu jeszcze nia czas na większe płocie czy wzdręgi ?Z gory dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam ! ;)
anatolo

Spróbuj na grunt
I załóż kukurydze wtedy te małe rybki nie będą się bawić ; )
A jak chcesz na spławik to spróbuj duży grunt haczyk  nr. 5-14 i 4 białe robaki ja polecam że lepiej będzie na kukurydze bo wtedy ta mała rybka się tak nie bawi ; )
Wszystkiego najlepszego ; )
Połamania kija ; ) (2011/04/23 20:16)

anatolo

A i nie rzucaj tak często zanęty bo ryba się naje i nie będzie żerować rzucaj małe kuleczki albo placki ; ) (2011/04/23 20:17)

pawel3217

wiesz co zrób, zanęć grubszą zanęta tzn peczakiem, kuku, posiekane rosówki, miejsce w którym chcesz łowić, a kilka metrów obok tego wrzuć kilka kulek drobnej zanęty, powinno odciągnąć drobnicę. Tak polecił mi kiedyś starszy pan, i powiem Ci, że skutkowało ;) (2011/04/25 11:36)