Zaloguj się do konta

Wiosenne nęcenie karpi

utworzono: 2013/03/02 14:18
karpix25

Witam.Mam pytanie dotyczące wiosennego nęcenia karpi, chcę się do tego przygotować.Ale mam kilka pytań.Mam 0,5 kg Mix'u Trapera złożonego z konopi, kukurydzy oraz pszenicy.Wszystko to jest w środku jakby z taką mazią, nie są to suche ziarna, jak mam to podać w PVA, wraz z pelletem Fish mixa i halibutem, czy jakoś oddzielnie proszę o pomoc.Chodzi mi o takie coś jak na zdjęciu.  [2013-03-02 14:18]

Witam.Mam pytanie dotyczące wiosennego nęcenia karpi, chcę się do tego przygotować.Ale mam kilka pytań.Mam 0,5 kg Mix'u Trapera złożonego z konopi, kukurydzy oraz pszenicy.Wszystko to jest w środku jakby z taką mazią, nie są to suche ziarna, jak mam to podać w PVA, wraz z pelletem Fish mixa i halibutem, czy jakoś oddzielnie proszę o pomoc.Chodzi mi o takie coś jak na zdjęciu. 

Jeśli chcesz żeby ten mix nie rozpuścił Ci PVA zalej go boosterem lub jakimś olejem (wczesną wiosna nie polecam ) lub pomieszaj ziarna z roztworem nasyconym z soli lub z cukru ;) , możesz oczywiście  też dodać do miksu drobny pellet który wchłania wilgoć.
[2013-03-02 14:42]

FisherManek

Jeśli chcesz używać ziaren do nęcenia z PVA to dosyp soli bądź cukru i PVA nie ma prawa się rozpuścić i dodatkowo możesz zalać boosterem :). [2013-03-02 14:43]

karpix25

Czyli dodam soli lub cukru, ale spróbuję też dodać jakiś drobny pellet rybny. [2013-03-02 15:02]

Czyli dodam soli lub cukru, ale spróbuję też dodać jakiś drobny pellet rybny.

......no i już wytłumaczyliście młodemu adeptowi karpiowania swoimi bajkowymi wywodami.

[2013-03-02 15:35]

JKarp

A sam co masz do powiedzenia w tym temacie?Czekam - tylko bez " mądrości " a rzeczowo, krótko i na temat.
[2013-03-02 15:56]

1. Większość firm bazuje na niedoświadczeniu wędkarskim potencjalnych nabywców i wciska im najchętniej towar niechodliwy - czyli nie sprzedający się ; wielokrotnie go przepakowując i nadając im coraz to nowe nazwy -> dot. to głownie zanęt , mixów i innego tam czorstwa , gdzie manipulując chemicznie stworzonymi zapachami i smakami dla potrzeb klienta z jednej bazy / stworzonej z najtańszych produktów / wytwarza się specjalistyczne przynęty tj. leszczowa , płociowa , karpiowa itd. pomijając już termin ich przydatnośći.
Przykład - mój leniwy kol. ostatnio skorzystał z promocji kulek pakowanych przez firmę Jaxon / 50 % ceny - prawdopodobnie był to produkt TB /  i porównując ich zachowanie w akwarium z moimi / są testowane przez jedną z dużych firm - po ich zakończeniu poinformuję o rezultatach / okazało się , że prawie we wszystkich znajdowały się larwy jakiegoś robactwa pomijając już fakt , że zachowywały się jak beznadziejnie zrobiony pellet rozpuszczając się po niecałej godzinie - reklamacja nie została przyjęta bo niby towar był hermetycznie zabezpieczony .
Resume  :
Dlatego uważam , że dodawanie nawet złotych jaj do gotowego gównianego produktu w żaden sposób go nie uszlachetni i tym samym nie pomoże w skutecznym zanęcaniu.
Odpowiadając kol. w temacie wątku , który opisał swój zakup - "  Mam 0,5 kg Mix'u Trapera złożonego z konopi, kukurydzy oraz pszenicy.Wszystko to jest w środku jakby z taką mazią, nie są to suche ziarna " radziłbym to wysypać dla gołębi , a nie zaśmiecać tym jeszcze bardziej naszych wód , alternatywnie inwestując np. w najzwyklejszą kukurydzę bez żadnych dziwactw typu " dodaj cukru , albo soli ' Pozdr.  [2013-03-02 16:37]

JKarp

A dokładniej takiej odpowiedzi oczekiwałem z którą się zgadzam z jednym zastrzeżeniem-szkoda gołębi.Nie zmienia to jednak faktu, ze sama w sobie rada jest bardzo dobra. Moczenie ziaren ( gotowanych ) w nasyconym roztworze soli lub cukru uchroni przed rozpuszczeniem PVA podczas używania tychże. Dobre boostery i aminoliquidy również nie rozpuszczają PVA dlatego z czystym sumieniem można zalać gotowe ziarna i takie coś wkładać do PVA.
Masz rację - koszt wyprodukowania jednego kilograma zanęty typu " specjal " może wynosić jeden złotych do góra jeden złotych pięćdziesiąt groszy. Współczuję Twojemu koledze zakupu he he ;-) Chyba go nie lubisz skoro nie uprzedziłeś go o jakości kulek.JK
[2013-03-02 17:02]

Nie jest to kwestia lubienia - po prostu nigdy nie kupowałem gotowych zanęt , a tym bardziej kulek - produktu na którym najłatwiej zarobić na frajerstwie i niewiedzy.  [2013-03-02 17:06]

Czyli dodam soli lub cukru, ale spróbuję też dodać jakiś drobny pellet rybny.

......no i już wytłumaczyliście młodemu adeptowi karpiowania swoimi bajkowymi wywodami.


coś wspaniałego  :)
[2013-03-02 17:12]

slahoc

mysle ze macie calkowita racje. od kiedy robie sam kulki , a nie kupuje gotowych to efekty mam bez porownania lepsze . szczegolnie duzo frajdy mi sprawia jak za kazdym razem dodaje cos nowego do skladu i zastanawiam sie czy to bedzie dzialac. sol w przypadku ziaren najlepiej mi sie sprawdzala
[2013-03-03 19:54]

Lee001

Czyli Panowie jak to jest? Mam miejsce gdzie mogę tanio kupić ładną kukurydzę i konopie. Wiadomo konopie gotuję kukurydzę moczę i gotuje po odcedzeniu z wody nadal jest prawdopodobieństwo, że rozpuści mi PVA?
[2013-04-06 15:05]