Wiosenne nęcenie karpi

/ 11 odpowiedzi
Witam.Mam pytanie dotyczące wiosennego nęcenia karpi, chcę się do tego przygotować.Ale mam kilka pytań.Mam 0,5 kg Mix'u Trapera złożonego z konopi, kukurydzy oraz pszenicy.Wszystko to jest w środku jakby z taką mazią, nie są to suche ziarna, jak mam to podać w PVA, wraz z pelletem Fish mixa i halibutem, czy jakoś oddzielnie proszę o pomoc.Chodzi mi o takie coś jak na zdjęciu. 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik39933

Witam.Mam pytanie dotyczące wiosennego nęcenia karpi, chcę się do tego przygotować.Ale mam kilka pytań.Mam 0,5 kg Mix'u Trapera złożonego z konopi, kukurydzy oraz pszenicy.Wszystko to jest w środku jakby z taką mazią, nie są to suche ziarna, jak mam to podać w PVA, wraz z pelletem Fish mixa i halibutem, czy jakoś oddzielnie proszę o pomoc.Chodzi mi o takie coś jak na zdjęciu. 

Jeśli chcesz żeby ten mix nie rozpuścił Ci PVA zalej go boosterem lub jakimś olejem (wczesną wiosna nie polecam ) lub pomieszaj ziarna z roztworem nasyconym z soli lub z cukru ;) , możesz oczywiście  też dodać do miksu drobny pellet który wchłania wilgoć. (2013/03/02 14:42)

FisherManek

Jeśli chcesz używać ziaren do nęcenia z PVA to dosyp soli bądź cukru i PVA nie ma prawa się rozpuścić i dodatkowo możesz zalać boosterem :). (2013/03/02 14:43)

karpix25

Czyli dodam soli lub cukru, ale spróbuję też dodać jakiś drobny pellet rybny. (2013/03/02 15:02)

u?ytkownik142935

Czyli dodam soli lub cukru, ale spróbuję też dodać jakiś drobny pellet rybny.

......no i już wytłumaczyliście młodemu adeptowi karpiowania swoimi bajkowymi wywodami. (2013/03/02 15:35)

JKarp

A sam co masz do powiedzenia w tym temacie?Czekam - tylko bez " mądrości " a rzeczowo, krótko i na temat. (2013/03/02 15:56)

u?ytkownik142935

1. Większość firm bazuje na niedoświadczeniu wędkarskim potencjalnych nabywców i wciska im najchętniej towar niechodliwy - czyli nie sprzedający się ; wielokrotnie go przepakowując i nadając im coraz to nowe nazwy -> dot. to głownie zanęt , mixów i innego tam czorstwa , gdzie manipulując chemicznie stworzonymi zapachami i smakami dla potrzeb klienta z jednej bazy / stworzonej z najtańszych produktów / wytwarza się specjalistyczne przynęty tj. leszczowa , płociowa , karpiowa itd. pomijając już termin ich przydatnośći.
Przykład - mój leniwy kol. ostatnio skorzystał z promocji kulek pakowanych przez firmę Jaxon / 50 % ceny - prawdopodobnie był to produkt TB /  i porównując ich zachowanie w akwarium z moimi / są testowane przez jedną z dużych firm - po ich zakończeniu poinformuję o rezultatach / okazało się , że prawie we wszystkich znajdowały się larwy jakiegoś robactwa pomijając już fakt , że zachowywały się jak beznadziejnie zrobiony pellet rozpuszczając się po niecałej godzinie - reklamacja nie została przyjęta bo niby towar był hermetycznie zabezpieczony .
Resume  :
Dlatego uważam , że dodawanie nawet złotych jaj do gotowego gównianego produktu w żaden sposób go nie uszlachetni i tym samym nie pomoże w skutecznym zanęcaniu.
Odpowiadając kol. w temacie wątku , który opisał swój zakup - " Mam 0,5 kg Mix'u Trapera złożonego z konopi, kukurydzy oraz pszenicy.
Wszystko to jest w środku jakby z taką mazią, nie są to suche ziarna " radziłbym to wysypać dla gołębi , a nie zaśmiecać tym jeszcze bardziej naszych wód , alternatywnie inwestując np. w najzwyklejszą kukurydzę bez żadnych dziwactw typu " dodaj cukru , albo soli ' Pozdr.  (2013/03/02 16:37)

JKarp

A dokładniej takiej odpowiedzi oczekiwałem z którą się zgadzam z jednym zastrzeżeniem-szkoda gołębi.Nie zmienia to jednak faktu, ze sama w sobie rada jest bardzo dobra. Moczenie ziaren ( gotowanych ) w nasyconym roztworze soli lub cukru uchroni przed rozpuszczeniem PVA podczas używania tychże. Dobre boostery i aminoliquidy również nie rozpuszczają PVA dlatego z czystym sumieniem można zalać gotowe ziarna i takie coś wkładać do PVA.
Masz rację - koszt wyprodukowania jednego kilograma zanęty typu " specjal " może wynosić jeden złotych do góra jeden złotych pięćdziesiąt groszy. Współczuję Twojemu koledze zakupu he he ;-) Chyba go nie lubisz skoro nie uprzedziłeś go o jakości kulek.JK (2013/03/02 17:02)

u?ytkownik142935

Nie jest to kwestia lubienia - po prostu nigdy nie kupowałem gotowych zanęt , a tym bardziej kulek - produktu na którym najłatwiej zarobić na frajerstwie i niewiedzy.  (2013/03/02 17:06)

u?ytkownik39933

Czyli dodam soli lub cukru, ale spróbuję też dodać jakiś drobny pellet rybny.

......no i już wytłumaczyliście młodemu adeptowi karpiowania swoimi bajkowymi wywodami.

coś wspaniałego  :) (2013/03/02 17:12)

slahoc

mysle ze macie calkowita racje. od kiedy robie sam kulki , a nie kupuje gotowych to efekty mam bez porownania lepsze . szczegolnie duzo frajdy mi sprawia jak za kazdym razem dodaje cos nowego do skladu i zastanawiam sie czy to bedzie dzialac. sol w przypadku ziaren najlepiej mi sie sprawdzala (2013/03/03 19:54)

Lee001

Czyli Panowie jak to jest? Mam miejsce gdzie mogę tanio kupić ładną kukurydzę i konopie. Wiadomo konopie gotuję kukurydzę moczę i gotuje po odcedzeniu z wody nadal jest prawdopodobieństwo, że rozpuści mi PVA? (2013/04/06 15:05)