Zaloguj się do konta

Wiosenne klenie i jazie na spinning.

utworzono: 2014/03/08 11:30
barrakuda81

Próbujecie już swoich sił w poszukiwaniu pierwszych jazi i kleni na spinning?Czy warto już zrobić rekonesans nad rzekę , przede wszystkim gdzie Waszym zdaniem należałoby szukać tych ryb na przedwiośniu i oczywiście czy można już liczyć na jakieś wyniki?
[2014-03-08 11:30]

ryukon1975

U mnie szału nie ma. Wczoraj cały dzień padało. Wieczorem nazbierałem rosówek. Dziś niebo mocno zachmurzone dość ciepło i bezwietrznie. Siedziałem od 10- 16 na lekko zanęconej przez dwa dni miejscówce. Nie zobaczyłem ni klenia ni jazia pomimo że tym kierunku nęciłem. Same jelce. Od jutra jednak ma być słonecznie i ciepło więc jestem pewny że się ruszy w najbliższym tygodniu. :) Dziś jedynie bobry przejawiały aktywność. :)

Miało być co prawda o spinningu ale chyba sama metoda nie ma aż takiego znaczenia dlatego że ryby nie wykazują aktywności, gdyby polował na drobnicę zauważyłbym.


[2014-03-08 16:22]

kaban

Ja zaliczyłem tylko dwa maluchy (kleniki) i mimo ,że pochmurną aurę uważam za najlepszą to jakoś cieniutko. Inna sprawa ,że na przeciągu ostatnich lat obserwuję ciągły spadek pogłowia wszelakich gatunków ryb. Pozdrawiam. [2014-03-08 19:10]

robson270

Ja dwa tygodnie temu wybrałem się nad Odrę w okolicach Lubiąża ze spinningiem w poszukiwaniu kleni i jazi ale przez kilka godzin łowienia nie zanotowałem żadnego brania. Miejscówki były tam bardzo ciekawe ale widocznie jeszcze nie na tą porę roku ;)
[2014-03-08 19:38]

kaban

Dziś słoneczko, niska i "kryształowa" woda i zero kontaktu jakiegokolwiek w sprawdzonych miejscówkach. Przechodząc przez bród widziałem dwa kiełbie które uciekły spod kamienia. I tyle po dwu godzinkach bo na więcej nie miałem już chęci i ochoty.  [2014-03-09 12:42]

jacolan27

szukaj miejsc gdzie łacza sie dwie wody ciepla z zimna kanaly doplywy rzek spietrzenia itd. ja ostatnio ustrzeliłem 8 boleni i klenia 50cm! [2014-04-02 10:20]

mtvmata

szukaj miejsc gdzie łacza sie dwie wody ciepla z zimna kanaly doplywy rzek spietrzenia itd. ja ostatnio ustrzeliłem 8 boleni i klenia 50cm!


8 boleni w kwietniu, a to ciekawe, myślałem że mamy jeszcze okres ochronny na tą rybę. Mięsiarz jeb... [2014-04-06 13:09]

OKONIK13

popieram cie mtvmata moze i bolen ma wymiar ochrony 40cm ale ole okres ochronny ma od 1 stycznia do 30 kwietnia  [2014-04-06 16:25]

wirefree

Oj nieładnie tak przy niedzieli wyzywac kolege wedkarza, ja tez polawialem bolenie w kwietniu i co mi zrobisz? Przeciez dzieciaku nikt tych boleni nie zabiera bo to sie nie nadaje nawet dla kota do jedzenia, przynajmniej moje koty tego nie ruszyly jak je kiedys poczestowalem. Tak przy okazji dzisiaj bylem nad Jeziorem Bodenskim W konstancji w porcie i to co myslalem wczesniej ze to Amur to dzisiaj dokladnie sie przyjrzalem i sa to Klenie. Plywalo sobie takie stadko polmetrowek i kilka na oko ponad 60cm w porcie. Przepraszam za kiepskie foto ale to telefonem robione. [2014-04-06 16:33]

wirefree

Tu 2 mniejsze sie odlaczyly od stada [2014-04-06 16:34]

wirefree

Te cienie to te wieksze sztuki [2014-04-06 16:38]

jacolan27

myslalem ze odbierzesz ten wpis jako lekcje do efektownego łowienia w marcu i kwietniu wiec jeszcze raz zaznaczam dobre miejsce  na klenie, jazie ,bolenie ,wczesna wiosna w malych rzekach przy ich ujsciu do wiekszych rzek gdyz w tych mniejszych woda szybciej sie nagrzewa. Co do miesa boleni, jak chcesz to Ci dam po złowieniu bolenia  bo ja osobiscie wypuszczam. A propo dziś strzaly kleniowe byly mocne ale mnic nie zapąlem [2014-04-06 16:47]