Wiosenna zasiadka

/ 4 odpowiedzi
Witam wszystkich miłośników połowu karpi. 23 kwietnia mam zamiar wybrać się na karpie. Proszę mi doradzić jakie przynęty i zanęty powinienem przygotować i gdzie na łowisku mam szukać karpi. Będę łowił na stawie o wielkości ok 3 ha średniej głębokości ok. 2 m. Zbiornik ten jest słabo obrośnięty roślinnością. Za porady z góry dziękuje i życzę połamania kija w najbliższym sezonie.
Pozdrawiam.
tochu9702


Ja bym łapał na małą kulkę "śmierdziucha" do tego do pva trochę drobnego pelletu też "śmierdziucha". Zestaw bym położył gdzieś pod trzcinkę. Opisz dokładniej łowisko- dno, max głębokość, jak duże ryby pływają. ukształtowanie dna.Nęciłeś tam wcześniej? (2011/03/18 19:52)

Michal95


Dno żwirowe, jasnej barwy ryby osiągają ok 10 kg. dno równe z nielicznymi górkami, głębokość maks. do 2,5 m. Nie nęciłem tam wcześniej ponieważ pierwszy raz zamierzam wybrać się na karpie. (2011/03/18 20:04)

Fen0men


Pogoda przez kwiecień będzie zmienna typu zimno<->ciepło tak więc jeśli chodzi o mnie to radzę łowić na wypłyceniach do tego kiełbaska PVA (truskawka lub jakiś delikatny śmierdziel) nic nie dipuj ... + mała kuleczka 15-16mm . (2011/03/18 22:28)

dudus791


dokladnie ja bym tez postawil na truskawke najlepiej 16mm mozesz miec efekty

 

(2011/03/19 11:41)