Willa na lodzie

/ 13 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo podlodowe
Właśnie chodziłem z żoną po stronie ZG za ciekawostkami w wędkowaniu pochodzące naszego miasteczka z koła PZW Nr 23 "WSK Mielec" i natknąłem się na bardzo ciekawy temat o wędkowaniu pod lodowym. Jak dla mnie bomba!!! Choć jeszcze nie miałem tej okazji wędkować w ten sposób. Oczywiście nie mówię o rarytasach jakie są tu przedstawione. Ciekawy pomysł i niespotykany dla naprawde wielkich zmarzluchów :) i nie tylko.
Sami zobaczcie!

http://www.pzw.org.pl/1407/wiadomosci/27117/60/wedkarstwo_podlodowe

Co o tym koledzy wędkarze sądzicie???
splaw


Wypas, tylko z tą naszą polską pogodą jest niekiedy tak, że albo lód za cienki na taki domek, albo pogoda może się zmienić od razu po wybudowaniu. W sumie na naszą tegoroczną zimę byłoby spoko, tylko po co ta antena satelitarna, jak "ekrany" są w lodzie:) (2010/03/03 19:14)

Waldi Fish


Ludzie są co raz bardziej wygodni. A przecież cały urok wędkowania pod lodem polega na pokonywaniu trudności jakie nas spotykają w czasie takiego łowienia. Jak nam tyłek zmarznie to dłużej pamiętamy taka wyprawę i później miło się wraca do przytulnego domu. (2010/03/03 19:26)

tswitek


jeśli któryś z was lubi (dżem)któraś ,to jeden z jego (członków) ,mieszka gdzieś na mazurach mieszka sobie na jezioże i ma wszystko w d....dla niego sezon sie nie kończy (2010/03/03 21:52)

Kamil4850


Nic dodac nic ujac marzenie wielu wędkarzy ;] (2010/03/03 23:27)

gruby12345


fajna chatka na rybki i jaka wygodna nawet tv maja tylko ciekaw jestem ile taki luksus kosztuje (2010/03/04 08:00)

Harry Potter


Łoł... to jest wypas... tylko jak to się transportuje ??? Antena satelitarna nie potrzebna ale sama idea trafiona. Jak czesto człowiek chciał połowić lecz zbyt sroga aura nie pozwalała. (2010/03/06 18:32)

Mateo19517


Wypasiony domek jak bym miał taki to przez 2 tygodnie bym nie wychodził bym z niego szkoda że u nas w Polsce by się to nie sprawdziło mógł by się czuć jak w domu i czerpać frajdę z tego co lubię czyli z wędkowania (2010/03/12 10:45)

ayem


To także była namiastka willi tyle , że z folii . Niestety po głównym najemcy pozostały śmieci i folia której teraz się nie zabierze bo lud już puszcza (2010/03/21 14:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Waldi Fish


Dziwnie bym się czuł siedząc w takim domku i zastanawiając się czy lód pod nim wytrzyma, bo jeśli nie, to ten domek szybko stałby się domkiem podwodnym, w którym dla odmiany chętnie zamieszkałyby rybki. Hahaha! (2010/03/23 21:29)

Darko40


To jest bardzo dobra rzecz,tyle że na Kanadę lub Alaskę.Bo u nas to raczej słabo z tą pogodą no i lód za krótko.ale zawsze mi się coś takiego podobało. (2010/04/17 21:35)

sacha


To jest bardzo dobra rzecz,tyle że na Kanadę lub Alaskę.Bo u nas to raczej słabo z tą pogodą no i lód za krótko.ale zawsze mi się coś takiego podobało.
W północnej części USA też popularne.Łowiłem w takich domkach na jeziorach Simcoe,Temmagami i Abittibi.Są własnością prywatną ale są też przedsiębiorcy którzy mają po kilkadziesiąt takich domków w różnych częściach jeziora.Kilkanaście lat tamu wynajęcie domku na dzień kosztowało 30$cad a na noc 20$cad.Dowóz do domku bombardierem gratis i 2x dowóz żywca w czasie wedkowania.Można było też dojechać autem bo drogi były oznakowane gałązkami drzew iglastych wbitymi w śnieg po odśnieżaniu lodu.Chyba żaden z Was nie chciałby iść 5 czy 10km z gratami po lodzie?Satelity nie było ale domek ogrzewany jak najbardziej i oczywiście oświetlony,wszystko z 200 lub większej butli gazowej stojącej za domkiem.
Gdy pierwszy raz zaproszono mnie na "ice fishing" a temp. była coś ok. -15C no to wiadomo:
grube rajstopy,spodnie watowane,sweter,polar,kurtka puchowa.Gdy wsiadałem do auta Kanadyjczyków to patrzyli ze zdziwieniem na mnie a mnie zastanawiało jak oni wytrzymają w dresach i adidasach ten mróz.Im było dobrze a ja się rozbierałem i siedziałem w domku w rajstopach i t-shircie.
(2010/05/04 22:05)

u?ytkownik47292


Jeżeli wędkarz obozujący na lodzie byłby etyczny to mógłby w ten sposób  przynajmniej  dopilnować porządku , zakłócanego przez wszelkiej maści dzikusów ; stawiających "klepki " i kłusujących szarpakiem . Nie od dziś wiadomo bowiem ze zimowy czas to pora gdy wędkarzy jakby trochę mniej   ,nadwodna przyroda zamiera , pogrąża się w martwocie , a rozkwita kłusownictwo. (2010/07/14 12:02)

u?ytkownik50371


Jeżeli wędkarz obozujący na lodzie byłby etyczny to mógłby w ten sposób  przynajmniej  dopilnować porządku , zakłócanego przez wszelkiej maści dzikusów ; stawiających "klepki " i kłusujących szarpakiem . Nie od dziś wiadomo bowiem ze zimowy czas to pora gdy wędkarzy jakby trochę mniej   ,nadwodna przyroda zamiera , pogrąża się w martwocie , a rozkwita kłusownictwo. (2010/08/08 16:35)