Zaloguj się do konta

Wilczyn Leśny-ograniczenia w łowieniu!

utworzono: 2010/10/11 21:25
780528

Witam! Po dosyć długiej przerwie w łowieniu postanowiłem wybrać sie na ryby do Wilczyna.Po przyjezdzie na miejsce wysiadam z auta i podchodzę do płotu a tam kartka z napisem- Zakaz wstępu!I pytamy się z teściem dyżurnego- Co jest grane? On odrzekł ,że jest zakaz połowu z pomostu i jest zamknięte prawie pół stawu i nie wolno tam łowić.Zakaz został uchwalony na zebraniu zarządu koła i zarządcy łowiska.Rzekomym powodem zamknięcia połowy łowiska było nadmierne i nagminne zabieranie karpia.Zarządca robi co chce na tym łowisku  a jest to gość, który opiekuje się tylko domkami a we władaniu ma całe łowisko i robi co chce.Także poprzez mięsiarzy są pokrzywdzeni inni a druga sprawa dotyczy zarządcy jak wspomniałem wyżej robi co sobie chce  i niema bata na niego.Po tym incydencie z rybami chciał całkowicie zamknąć łowisko w tym sezonie ale skończyło się tak.Od przyszłego sezonu mają nastąpić podwyżki jednodniowych zezwoleń pomysł zarzadcy.Reasumując coraz większy bałagan i ceny oraz ograniczeń przybywa a w kieruku wędkarz nie robi się nic .liczy się tylko kasa a reszta gdzieś daleko w powarzaniu.
[2010-10-11 21:25]

norka

Nic mi o tym nie wiadomo lowilem w ta niedziele jeszcze normalnie fakt ze dyżurny wspominał coś o zamknięciu jednego stawo ale o tym drugim nic mi nie wiadomo,złowilem tam karpika 2 kg. i placiłem 10zł a wujek 18zł tak było od kiedy pamietam.
[2010-10-12 15:26]

arekde

I wlasnie dlatego płacę składki w PZW i jadąc nad Odrę mam pewność, że żaden baran tam takiej kartki nie powiesi...bo mu się tak akurat podoba.

Co do Wilczyna....niech zamknie, ogrodzi i pod prąd podłączy...niech sam se te ryby wyłapie.

pozdrawiam

[2010-10-12 16:39]

780528

Witam może nie opisałem szczegółowo ale mowa była o stawie nr 1 z pomostem do kąpieli ale napewno była wzmianka o pomoście w/w poście.A co do drugiego stawu to można normalnie łowić, także chodzi tu o jedynkę.
[2010-10-12 17:18]

norka

Aha ale co mi wiadomo i jak widzialem to łowili na łowisku nr.1 ale o zamknieciu tamtego nie słyszałem.
[2010-10-12 17:20]

norka

A tak poza tematem,mam pytanie do pana zauważyłem,że jest pan z Wrocławia tak jak ja i chciałbym się dowiedzieć gdzie wybrać sie najlepiej na ryby nad odrę...
Pozdrawiam i przepraszam,że poruszyłem nowy wątek w tym temacie.
[2010-10-12 17:22]

pawel-wladyslaw

Zapłaciliśmy po 25 zł,chociaż byliśmy po południu- taryfy ulgowej brak.Możesz zabrać 2 karpie.Najlepsze miejscówki na grobli zajęte przez stałych bywalców.Łowiliśmy po przeciwległym brzegu, jest płytko i ryba nie żeruje. O ile jest tam  ryba.Złowiony jeden mały okoń. i nic po za tym .Łowisko słabe nie polecam, no i drogo NIE POLECAM [2015-10-04 14:30]