Więzienie za zabicie karpia!

/ 48 odpowiedzi
Dla zainteresowanych link dp artykułu na Wirtualnej Polsce mówiącego o wytycznych dotyczących uśmiercania karpi (pewnie innych ryb też). Przypomniał sobie bo święta idą

http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14072914,wiadomosc.html

Prokurator wylicza, jakie traktowanie ryb jest łamaniem prawa. Znęcaniem się jest m.in. transportowanie żywych ryb w pojemnikach pozbawionych wody, foliowych workach lub koszykach. Seremet odnosi się także do kwestii zabijania karpi w domach. "Ogłuszania, wykrwawiania lub uśmiercania zwierząt mogą dokonywać jedynie osoby, które ukończyły 18 lat, posiadają wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe oraz odbyły wymagane prawem szkolenie" - napisał prokurator. Przypomniał także, że za znęcanie się nad zwierzętami lub ich niehumanitarne zabijanie grozi do roku więzienia.
irex


Dobrze , że doktoratu nie trzeba mieć żeby zabić rybę.Kolejna bzdura wymyślona przez głupich urzędasów, którzy chyba nie są z tej planety. (2011/12/12 23:20)

u?ytkownik97004


Wniosek z tego taki, że jeżeli nie skończyłeś zawodówki, nie tykaj ryby, bo cię zapuszkują. Dobrze, że nie są póki co wymagane odpowiednie certyfikaty i zezwolenia. :)

Czy zawodówkę można skończyć przed 18 urodzinami?

Co z wędkującymi gimnazjalistami, chcącymi zabrać rybę do domu? Sąd rodzinny? Poprawczak? Paranoja.

(2011/12/12 23:21)

Rudi


W artykule jest jeszcze mowa o tym, że powinny tego dokonywać ubojnie (wyspecjalizowane). Ale najbardziej mnie bawi to "wymagane prawem szkolenie".
Kiedyś musiałem na kuchni zabić 50 karpi na wigilię. Dostałbym niezły wyrok.
Ale teraz nie ma problemu zaraza karpie wybija :) Niech tylko takie sprzedają. A przepis pewnie unijny. (2011/12/12 23:38)

lukaszszwagier


Licencja na zabijanie karpia! to jest to! ;] wymagana matura, znajomość języków obcych, prawo jazdy kat.C+E, psychotesty itd. ehh, jaja sobie robią...czemu nie zajmują się czymś naprawdę istotnym?! Dręczenia zwierząt nie należy tolerować...ale to już jest kpina (2011/12/12 23:44)

Kwiatekk


Czy zawodówkę można skończyć przed 18 urodzinami?


można ;) ale to nasze prawo jest zajeb***** normalnie tylko płakać ze szczęścia haha :D

(2011/12/12 23:45)

MaN90


Widać że "Państwo" na stołkach nie ma co robić i co rusz wymyśla co raz to lepsze przepisy..... najgorsze jest to że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, czy też może spieprzać jak najdalej stąd  ;/ (2011/12/13 01:29)

Bromar


 I tak pryska czar i urok Świąt Bożego Narodzenia

Jak tak dalej będą rozumowały pewne osoby w naszym państwie, to wszyscy wędkarze zostaną kryminalistami............. żenada.pl (2011/12/13 08:13)

tryfta


Złota rybko mam tylko jedno życzenie -zamień tego proroka w karpia:))))) (2011/12/13 08:47)

tryfta


Złota rybko mam tylko jedno życzenie -zamień tego proroka w karpia:)))))

A potem niech go sum zje:))) (2011/12/13 08:49)

ryukon1975


Karpi nie łowię.Jednak zabiłem trochę ryb z innych gatunków.Czy to też jest karalne? :))) (2011/12/13 08:56)

krzychu218


Bez sensu to jest. Nie można zabić ryby jeśli się nie ma 18 lat i wykształcenia zawodowego ? Bez sensu totalnie. To nie opłaca się jechać na ryby z nadzieją złapania takowej, że ryby, bo złapię będę chciał zabić rybę aby wziąć do domu a tu but bo nie mam odpowiednich ''wymagań''. Jeśli się mylę lub piszę źle lub wgl to przepraszam. Ja tak sądzę. Pierdzieleni urzędasy nie mają co wymyślać. Po .. u.j. to wszystko pytam się? Pzdr. ;) (2011/12/13 11:02)

u?ytkownik83706


Może zrobią jakieś prawo, że do każdego miasta będzie przyjeżdżał ''wyszkolony człowiek'' , który będzie zabija łte rybki. Proponuje jeszcze opłatę dla państwa 100 zeta ....

A swojądrogą, dużo ludzi zabija rybki w domu, także jak mają zamiar to sprawdzić ? (2011/12/13 15:37)

leon46


Widać że "Państwo" na stołkach nie ma co robić i co rusz wymyśla co raz to lepsze przepisy..... najgorsze jest to że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, czy też może spieprzać jak najdalej stąd  ;/

a nie lepiej przegonic wladze (2011/12/13 16:12)

MaN90


Widać że "Państwo" na stołkach nie ma co robić i co rusz wymyśla co raz to lepsze przepisy..... najgorsze jest to że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, czy też może spieprzać jak najdalej stąd  ;/

a nie lepiej przegonic wladze



a po co ruszać gówno? żeby bardziej śmierdziało ? miejmy nadzieje że u nas ktoś wpadnie z granatami na wiejską.... (2011/12/13 16:49)

waldi79


Zastanawiam się czy teraz po wprowadzeniu głupiego przepisu polska policja będzie chowała się po krzakach , żeby udupić jakiegoś wędkarza tak jak się chowają z suszarką ?????????? Do prawdy nie wiem może ktoś mi wyjaśni? (2011/12/13 19:16)

RadosnyRabarbar


Jeszcze trochę to na żywca zakaz będzie łowić bo rybka na haku czy kotwicy zdechnie to dostanie się wyrok.
Żeby uśmiercić rybę wystarczy mieć 18 lat, dyplom z Uniwersytetu Jagielońskiego lub Oxfordu, zawód rzeźnika. (2011/12/13 19:27)