Wiercenie studni głębinowej

/ 11 odpowiedzi
Czy ktoś z kolegów posiada może studnię głębinową? Kiedy budowaliście, na jaką głębokość nalezy kononać wykopu, aby pojawiło się dostatecznie dużo wody, do podlewania ogródka czy do codziennego użytkowania.
MARCIN CK

Brat wiercił studnie głebinową 6 lat temu i głębokość studni to 25m. (2017/01/12 08:46)

Jakub Woś

studnie głebinowe raczej się wierci niż kopie. Wszystko zależy od miejsca. Zazwyczaj woda jest szukana do 30m bo powyżej trzeba już zgłaszać. (2017/01/12 10:40)

JKarp

Pracuję i ma to związek z wodą. Nie opłaca się wiercić studni chyba, że nie ma miejskiego wodciągu. Woda z e studni jeśli ma być używana do przygotowania jedzenia powinno się ją uzdatnić przede wszystkim na obecność żelaza, manganu, azotanów i azotynów. Jest to proces dość kosztowny i nie należy wierzyć szrlatanom pokazującym zjawisko odwróconej osmozy po to że ludzi naciągać na jakieś super "potrzebne" cudowne filtry.
JK (2017/01/12 13:29)

rudy120

No właśnie gdzieś słyszałem, że wiercenia studni to koszt oscylujący od 200 zł w górę, za każdy metr. Czyli 30 metowa studnia to teoretyczny koszt min 6 tys zł. Ale czytałem też takie przypadki, że ktoś się do 8 metrów dokopał i wody było na tyle dużo, że wystarczyło. 
Woda wykorzystywana byłaby głównie do podlewania i nawadniania. Nie byłaby wykorzysytwana do przygotowywania posiłków. Z wodociągów jest dorogo, dlatego rozważam opcję ze studnią. Z tego co widzę, to tutaj też wykonująusługi. - planuję się z nimi skontaktowac w tym celu. Ewentualnie z jakimiś lokalnymi. Ale to zależy od kosztów oczywiście.  (2017/01/13 10:09)

JKarp

Do podlewania nie jest potrzebna studnia wiercona na 30 m :-) Wystarczy aby była woda nawet z ośmiu metrów. 
Pamiętaj, że na zimę odwiert pozostanie nie używany co może teoretycznie doprowadzić do awarii pompy ( osadzające się związki manganu i żelaza ). Pompa też coś tam kosztuje. Pompa jest na prąd za który też trzeba zapłacić. 
Istnieje możliwość założenia podlicznika tylko na podlewanie żeby woda użyta do podlewania nie była wliczona w ilość ścieków.
A i jeszcze jedno - jeszcze nie spotkałem wody z własnego odwiertu która miałaby parametry w normie - to na wypadek gdy ktoś Ci powiedział, że jest "dobra". Oczywiście o ile azotany i azotyny powinny być w normie bo te rzeczywiście przy przekroczeniach mają wpływ na zdrowie to żelazo i mangan zniszczą Ci fizycznie pralkę, zmywarkę itd. Jak do tego dojdzie za duża twardość wody nie wróżę tym urządzeniom specjalnie długiego życia i nie pomoże tu nawet używanie super preparatów zmiękczających wodę.
JK (2017/01/13 10:36)

spiningowy-karpiarz

To na jaką głębokość będziesz musiał wykopać studnię nie może być określone wartością stałą. Zależy to od zbyt wielu czynników. W celu określenia dokładnego poziomu wód wykonuje się np. specjalne odwierty. Studnia głębinowa jest dlatego znacznej głębokości, aby zmniejszyć zanieczyszczenia. Zasilana jest wodami gruntowymi które zazwyczaj znajdują się pod warstwami nieprzepuszczalnymi, które niejako "zabezpieczają ją przed zanieczyszczeniami". Ale jak wspomniałeś wyżej, jeśli woda ma być przeznaczona tylko do podlewania ogródka, to wątpie, abyś musiał kopać na głebokość 30m! Na dużo mniejszej głebokości powinno już znajdować się zwg zasilane np. przesiąkającą do gleby wodą deszczową, która zadowoli twoje roślinki w ogródku. Czy będzie to 8 metrów też niewiadomo, być może uda sie gdzieś zlokalizować wodę zaskórną i będzie jeszcze mniej kopania. (2017/01/31 21:03)

pawelek250683

wez pod uwage ze woda moze byc niezdatna do uzytku domowego- sam wiercilem sobie 32 metry w glab ziemi i co mialem??? koszty roboty 200 pln za metr i "kurzawice" nie wode. teren taki. popytaj w okolicy czy ktos ma glebinowke i jaka woda z niej bo polecisz w koszta jak ja (2017/02/01 21:24)

pawelek250683

a miesiac po tym podpialem miejski wodociag za cene drogiej studni glebinowej bo ona nie nadaje sie do uzytku domowego (2017/02/01 21:27)

berthold

ja mam studnię z luustrem wody 4 metry niżej , używam jej do podlewania bo do niczego więcej się nie nadaje , same bakterie wapń 30 razy większy od kranowej oraz magnez podobnie mimo że w sieci też ta woda to tragedia w porównaniuu do tej jak mieszkałem na Śląsku bo tam to woda była chyba lepsza niż butelkowana , wracając do mojej studni , zalałem latem basen 8 kubików wody i po tygodniu woda miała kolor ciemny brąz a na dnie warstwa szlamu więc powtórka i to samo woda niby kryztaliczna i po kilku dniach znów breja , ba myślę że ta woda nie nadaje się nawet dla roślinek bo tak sobie rosną , ale jak poleje deszcz to momentalnie wszystko pnie się do góry , chyba wykorzystam tę studnie jako zlewnię wody deszczowej za dachu i dopiero do podlewania (2017/02/10 10:24)

marcin-jaszka

Ja posiadam studnię głębinową już ładnych parę lat. Wykonała ją dla mnie śląska firma http://geobud.pl. Ze swojej strony dodam, że naprawdę warto skorzystać z ich usług. To profesjonaliści w każdym calu, wykonają każdy projekt i ich oferta cenowa będzie konkurencyjna. Moja studnia została wybudowana siedem lat temu, czyli całkiem dawno i od tamtej pory nie miałem z nią najmniejszych problemów, działa bez zarzutu. Wykorzystuję ją już teraz właściwie tylko do podlewania ogródka, ale bardzo się cieszę, że ją mam, bo oszczędności naprawdę są widoczne. (2017/11/07 22:13)

Ultraboat

Właśnie podstawą jest to aby wybrać dobrą i godną zaufania firmę która wykona odwiert. Ciężko napsiac jakie sa to koszty, to też w  nacznej mierze zależy od głębokości. (2017/11/12 09:34)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja