Zaloguj się do konta

Wielkości przynęt na szczupaka

utworzono: 2011/12/15 17:01
Orsi1

Witam kolegów po kiju.Rybki łowię już parę lat ale głownie metodą gruntową, ale zdarzało mi się spiningować gdy rybka biała nie brała.Na jesieni tego roku postanowiłem kupić mój pierwszy spinning i już wiem to i owo a m.in to, że szczupak na jesieni jest oportunistą i poluje na dość duże rybki aby nie tracić energii.W związku z tym że sezon na spinning się powoli kończy nurtuje mnie pytanie, czy podczas wiosny i lata szczupak ma takie same upodobania tzn.czy bierze dajmy na to na gumy i woblery 15 cm czy też możemy ładnego szczupłego pociągnąć na przynęty ok. 6cm???
[2011-12-15 17:01]

egzekutor

Witam kolegów po kiju. Rybki łowię już parę lat ale głownie metodą gruntową, ale zdarzało mi się spiningować gdy rybka biała nie brała. Na jesieni tego roku postanowiłem kupić mój pierwszy spinning i już wiem to i owo a m.in to, że szczupak na jesieni jest oportunistą i poluje na dość duże rybki aby nie tracić energii. W związku z tym że sezon na spinning się powoli kończy nurtuje mnie pytanie, czy podczas wiosny i lata szczupak ma takie same upodobania tzn.czy bierze dajmy na to na gumy i woblery 15 cm czy też możemy ładnego szczupłego pociągnąć na przynęty ok. 6cm???


ja przez caly rok uzywam duzych przynent np. woblerów jaxona 16 cm i 25 cm. kopyta relaxa l-4, l-5 algi tylko 3 i dość z dobrymi rezultatami. szczupak atakuje wiosna mniejsze i większe ryby (łapie wszystko) bo jest po tarle. na jesieni w brzuchu szczupaka znajdziesz wieksze ryby bo jest bardziej leniwy i łowi większe ryby. lub tych mniejszych jest mniej bo gdzies sie pochowaly zeszły w trzciny itp i dlatego poluje na wieksze. jest taki styl wedkarstwa moge coś xle napisac big game cały rok łapiesz na duze przynnenty i ja tak robię. na wiosne napewno bardziej szczupaki reaguja na "blaszki" i ruch więc polecam tez duze wahadla.pozdrawiam [2011-12-15 17:14]

arekde

No wiesz..każdy facet słyszy, że wielkość nie ma znaczenia ale też każdy wiem, że im większy tym lepszy (wobler oczywiście)

A tak na poważnie to jesienią naprawdę warto kusić większym....i nie należy się bać , że 15-20 cm przynęta jest za duża.

[2011-12-15 17:16]

Orsi1

Dziękuję za te odpowiedzi Na pewno okażą się pomocne :P [2011-12-15 17:22]