Zaloguj się do konta

Wielkość śrucin w diagramie?

utworzono: 2013/01/07 13:41
krzysiekdan

Witam tyle się oczytałem na temat diagramów zestawów i w związku z tym mam może głupie pytanie, ale co będzie lepiej: zastosować więcej mniejszych czy wystarczy jedna a wielka śrucina w zestawie?

[2013-01-07 13:41]

halski021

Pewnie każdy uważa wg swoich przyzwyczajeń.Ja na głębokiej wodzie wolę jeden ciężarek,a na płytkiej małe śruciny.
[2013-01-07 10:50]

roman55

To wszystko zależy, na jakiej wodzie przyjdzie nam wędkować. Na wodzie stojącej lepszym rozwiązaniem jak dla mnie na pewno będzie zastosowanie mniejszych i w większej ilości śrucin, (ale bez przesady, bo mogą występować splątania zestawu) w odpowiedniej proporcji do zastałej sytuacji, w przypadku, której tak zmontowany system obciążający pozwala na szybsze nasze reagowanie w zależności od sytuacji brania rybek w danym dniu (np. sterować szybkością samego opadu zestawu) A jeśli chodzi o skupienie czy rozstawienie to wszystko od inwencji samego łowiącego z uwzględnieniem własnego doświadczenia. Poza tym na takich wodach tak zbudowany nasz zestaw zawsze będzie o wiele czulszy. Czasami jak mój przedmówca zauważył rzeczywiście na bardzo głębokiej wodzie lepszy efekt daje większe obciążenie w przypadku, gdy chcemy uniknąć skubania przez drobiazg naszej przynęty zanim dotrze w niższe partie wody.

W przypadku wód rzecznych to mimo wszystko jednak lepsze rozwiązanie jest na bazie większej śruciny lub oliwki z ewentualnym dodatkowym małym warkoczem dociążającym, ale też z umiarem. Pozdrawiam

[2013-01-07 18:15]

trebor090

Pod tym linkiem są diagramy zestawów z rozstawieniem obciążenia i jego ilością.
http://www.leszcz.pl/diagram.php?aaa=5&bbb=tyczka
[2013-02-01 23:36]