Zaloguj się do konta

Wielkość przynęt ...

utworzono: 2012/03/19 22:36
wedkarz

Cześć . 
Jutro wyruszam za garbusem i chciałem się spytać o wielkość przynęt . Wiem że na wiosnę są delikatne brania ale co mi polecacie (przynęty ,tempo prowadzenia, kolor )  i na jakie rejony teraz wypływa okoń . Jestem trochę zacofany w tej dziedzinie . ;)  [2012-03-19 22:36]

Zacofany to może złe słowo. Prędzej niedokształcony:):) Co do okonia to raczej paprochy, kolory bez znaczenia natomiast łowisko powinno być płytkie gdzie woda się szybko nagrzewa. W pobliżu szczątkowej roślinności z ubiegłego sezonu. Głębokość to max 1,5 metra:). To tak w pigułce:)
[2012-03-19 23:04]

jarekk

W wędkarstwie to jest najpiękniejsze, że tworzenie jakiś zasad i recept zwykle się nie sprawdza. Mówicie, że musi być na lekko i na płytko ? :) To popatrzcie na ten filmik - w marcu, na głęboko i na ciężko:

 

 

[2012-03-20 09:21]

Ja raz złowiłem suma w południe ale to nie znak, że na sumy należy chodzić w południe. Jakieś zachowania i zwyczaje u ryb można zaobserwować które pozwalają łowić skuteczniej. Oczywiście wyjątki się zdarzają i to dość często.
[2012-03-20 09:52]

slimko82

dokladnie,nie na tym to polega.A tak do tematu to u mnie sie sprawdzaja twisterki do 5cm,woda max 1-2m
[2012-03-20 15:33]

wedkarz

Byłem dzisiaj na rybach i lipa prawie cały zalew objechałem i nic . Zakładałem od gum do blach i nic ;( [2012-03-20 16:16]

egzekutor

Zacofany to może złe słowo. Prędzej niedokształcony:):) Co do okonia to raczej paprochy, kolory bez znaczenia natomiast łowisko powinno być płytkie gdzie woda się szybko nagrzewa. W pobliżu szczątkowej roślinności z ubiegłego sezonu. Głębokość to max 1,5 metra:). To tak w pigułce:)


w sobote byłem na rybach -okoniach sprawdzałem nowe przynnenty także cykady 12,5 g. to własnie tylko za ta przynnenta z glębokości 5 m pogoniły dwa okonie az do samego lustra wody. więc chyba nie do końca jest tak z płytką wodą. to prawda szybciej stje się ciepla ale w nocy sa przymrozki. [2012-03-20 17:50]

szogun1

Byłem dzisiaj na rybach i lipa prawie cały zalew objechałem i nic . Zakładałem od gum do blach i nic ;(



Śmigaj na rawkę bo już na niej ganiają. Bo na zalewie u mnie też cisza jeśli chodzi o garbate. [2012-03-20 18:25]