Zaloguj się do konta

Wielkopolska - gdzie za pstrągiem?

utworzono: 2012/01/19 17:46
Tomekoo

Witam wszystkich !Prosił bym o pomoc w wyżej wymienionym tytule:)chciał bym się spotkać z pstrągiem i potrzebował bym rady gdzie w wielkopolsce jest realna szansa na to??Był bym bardzo wdzięczny za odpowiedzi w tym wątku :)Pozdrawiam serdecznie Tomek!:) [2012-01-19 17:46]

damian955

Podobno raz na ruski rok można go złowić w Wełnie, ale szczerze w to wątpię.A jeśli chodzi Ci o jakiekolwiek łowiska to polecam Stawy Bogucin. [2012-01-19 18:54]

czika100

witam cie w wielkopolsce to nie wiem ale jeśli chodzi o obszar niższy a dokladniej dolny śląsk to moge dużo pomóc  [2012-01-19 18:59]

Wedkoholik88

też nie wiem gdzie w wielkopolsce ale jeżeli chodzi o dolny śląsk to także mogę pomóc [2012-01-19 19:04]

egzekutor

Witam wszystkich ! Prosił bym o pomoc w wyżej wymienionym tytule:) chciał bym się spotkać z pstrągiem i potrzebował bym rady gdzie w wielkopolsce jest realna szansa na to?? Był bym bardzo wdzięczny za odpowiedzi w tym wątku :) Pozdrawiam serdecznie Tomek!:)


duzo jest na Gwdzie szczególnie krępsko i w pile na tylach urzędu woj. ul niepodległosci a są tez prywatne stawy gdzie chyba za 28 zł wpuszczaja przy tobie 2 kg i łowisz 3 h. jeżeli potrafisz je łapac mozesz złapac kilkanascie sztuk [2012-01-19 19:57]

Tomekoo

chodzi mi tu oczywiście o rybkę jak najbardziej dziką:)Super że pomogliście Panowie:)
[2012-01-19 20:04]

egzekutor

chodzi mi tu oczywiście o rybkę jak najbardziej dziką:) Super że pomogliście Panowie:)


a jezeli cofniesz sie w Pile do wysokosci tamy na Zielonej Dolinie to pstragarza tez zainteresują lipienie. [2012-01-19 20:10]

Tomekoo

Super:)będę próbował już nie długo połowić:)pozdrawiam:) [2012-01-19 20:47]

str

Rzeka Piława i jej podobne. Na "wczesną wiosnę" o dziwo duże błystki. Miejsc niestety nie podam:)
Powodzenia P.B. [2012-01-19 21:17]

ZanderHunter

Rzeka Drawa Tomku! a i z trocią też się tam można spotkać.

P:)).
[2012-01-19 22:51]

mikomir

Witam,
Tak jak zostało już napisane okolice Piły i Krępska a dokładniej:
1) Krępsko (Gwda) - od mostu drogowego w górę rzeki.
2) Krępsko (Piława) - przy moście na drodze Krępsko - Stara Łubianka jest parking dla wędkarzy, bardzo ładne miejsca w górę i w dół rzeki od tego parkingu.
3) Zabrodzie (Piława) - tutaj uwaga pomiędzy ta miejscowością a punktem wspomnianym powyżej w tym roku wprowadzono ograniczenia - sprawdź dokładnie na stronie PZW Piła.  
W Płytnicy jest motel dla wędkarzy - tak dla informacji gdybyś chciał dłużej zabawić w naszych stronach.
Przy okazji polecam jeszcze odwiedzić jeziora Doliny Rurzycy (pstrąg nie jest dominujący) które są bardzo ciekawe, "dzikie" i wymagające dla spinningisty. Bardzo czyste, leżące na terenach rezerwatu jeziora polodowcowe. Jeziora są łowiskiem komercyjnym (w ub. roku doba 15 zł, cały sezon około 120 zł)
Pozdrawiam
[2012-01-20 00:55]

Tomekoo

a jak wygląda z wykupieniem zezwoleń na te rzeki ?ile kosztuje opłata na wody górskie,i czy można wykupić na pojedyńcze dni?bo kto wie jak mi będzie leżeć z czasem żeby wracać nad te wody:) [2012-01-20 15:13]

egzekutor

Witam,
Tak jak zostało już napisane okolice Piły i Krępska a dokładniej:
1) Krępsko (Gwda) - od mostu drogowego w górę rzeki.
2) Krępsko (Piława) - przy moście na drodze Krępsko - Stara Łubianka jest parking dla wędkarzy, bardzo ładne miejsca w górę i w dół rzeki od tego parkingu.
3) Zabrodzie (Piława) - tutaj uwaga pomiędzy ta miejscowością a punktem wspomnianym powyżej w tym roku wprowadzono ograniczenia - sprawdź dokładnie na stronie PZW Piła.  
W Płytnicy jest motel dla wędkarzy - tak dla informacji gdybyś chciał dłużej zabawić w naszych stronach.
Przy okazji polecam jeszcze odwiedzić jeziora Doliny Rurzycy (pstrąg nie jest dominujący) które są bardzo ciekawe, "dzikie" i wymagające dla spinningisty. Bardzo czyste, leżące na terenach rezerwatu jeziora polodowcowe. Jeziora są łowiskiem komercyjnym (w ub. roku doba 15 zł, cały sezon około 120 zł)
Pozdrawiam


zgadzam się z Tobą dokładny opis tylko trzeba doddac , że jeziora Rurzycy są bardzo bardzo głebokie [2012-01-20 15:24]

pawelz

Oj dawno nie odwiedzalem tamtych rejonow.
Mozna dodac tylko, ze 50-100m za motelem plynie plytnica. Piekna rzeczka w ktorej tez plywa troche pstragow :).
A tak na marginesie, ten motel to bylo kiedys schronisko wedkarskie. Super klimat, wspolna kuchnia gdzie spotyklalo sie wielu wedkarzy wieczorami. Jezdzilem w latach 80-tych co rok na tydzien w sierpniu na pstragowe ostatki do tego schroniska. Ale jak widac PZW stalo ono oscia w gardle i teraz placimy po min 50 zl za lozko (tyle bylo jakies 5-6 late temu) a i atmosfera oczywiscie prysla.
[2012-01-20 15:37]

Tomekoo

Poczytałem trochę o Drawie i widzę że to dosyć trudne łowisko:)zanim się wybiorę minie jeszcze pewnie ze dwa miesiące chyba że mnie fantazja poniesie i ruszę na wodę:)jak bym miał branie w jakiejkolwiek rzece z opisanych przez Was pewnie był bym zadowolony w 100%:)bo wiem jak polskie wody są wymagającymi umiejętności i przecierania szlaków bez przynajmniej 10 wyjść na nieznajomą wodę ciężko coś złowić:)ale przyrody nie będzie z pewnością brakło i nie trzeba nałowić się grubaśnych sztuk żeby fajnie spędzić czas i odpocząć w troszkę innym klimacie niż zwykle:)A co do przynęt macie jakieś kilery na wiosnę jeżeli chodzi o pstrąga?:)Pozdro [2012-01-20 15:59]

egzekutor

Oj dawno nie odwiedzalem tamtych rejonow.
Mozna dodac tylko, ze 50-100m za motelem plynie plytnica. Piekna rzeczka w ktorej tez plywa troche pstragow :).
A tak na marginesie, ten motel to bylo kiedys schronisko wedkarskie. Super klimat, wspolna kuchnia gdzie spotyklalo sie wielu wedkarzy wieczorami. Jezdzilem w latach 80-tych co rok na tydzien w sierpniu na pstragowe ostatki do tego schroniska. Ale jak widac PZW stalo ono oscia w gardle i teraz placimy po min 50 zl za lozko (tyle bylo jakies 5-6 late temu) a i atmosfera oczywiscie prysla.


zmienił sie wlaściciel kilka lat temu a raczej przejał ten motel terz słyszłem że jest na sprzedaż [2012-01-20 16:12]

jary

Witam!!!
Widzisz z pstrągiem jest tak,że mało kto tobie powie gdzie jechać i gdzie szukać. Łowie pstrągi od 93r. kiedy w rzekach wielkopolski było go jeszcze dużo. Nawet w środowisku łowiących pstrągi i lipienie nie zawsze mówi się gdzie jechać i gdzie można szybko się nałowić tych pięknych rybek.
Mieszkam w Obrzycku i uwierz mi nie musisz szukać wcale daleko żeby złowić pstrąga czy lipienia.
pozdrawiam  Jarek!
[2012-03-18 16:08]