Zaloguj się do konta

Wielki sukces straży i policji czy aby napewno?

utworzono: 2011/07/25 18:44
Diablo

Witam,
Co sądzicie o wiadomościach pojawiających się ok. raz na tydzień lub rzadziej opisujących wielkie sukcesy straży i policji?

Przykład :

Kolejny sukces Straży Rybackiej i Policji

Moim zdaniem jest to żenujące. Taksówkarz nie opisuje swojego kursu jako wielki sukces a rolnik wydojonej krowy. Czyż nie jest obowiązkiem tych służb łapanie kłusowników?

Nie dotyczy mój wpis strażników SSR [2011-07-25 18:44]

frankozola

sukces jak każdy inny.. tak jak uczeń chwali się piątkami tak policja chwali się złapaniem kłusowników ryb na stronie dotyczącej wędkarstwa. Wielu z nas kłusownictwo wkurza i cieszy to że tych 'osobników' jest coraz mniej.

Ja osobiście bym się pochwalił np szczupakiem 10cm - bo byłby to mój pierwszy szczupak, dla nie których byłoby to może żenujące ale liczy się sukces dla siebie samego.

A wydaje mi się tez że ważne jest pokazanie takiej informacji osobom które się tym interesują i przejmują. [2011-07-25 18:59]

mielec

Diablo masz rację.

frankozola nie rozumiesz chyba pojęcia sukcesu. To że złapiesz pierwszą rybę jakiegoś gatunku no to sukces, ale ja pracując przez miesiąc mam mówić sukces, że dostaję wypłatę.

Również jaki to sukces Jak ktoś im sprzeda informacje, oraz raz na ruski rok się przejdą i ot trafią jak w totolotka to sukces.

Mówimy sukces bo jest bardzo mała pracowitość służb mundurowych nad wodą. Gdyby częściej były kontrole to by więcej łapali było by to normą i już o sukcesach by nie było mowy. 
[2011-07-25 19:14]

Mnie też to śmieszy bo co chwilę jest nowa wiadomość o sukcesie. Żeby było śmieszniej często zawiadomienie wychodzi ze strony wędkarzy... Teraz trzeba się zastanowić czy jak obywatel wezwie policję bo ktoś mu zaparkuje przed bramą to czy sukcesem będzie ukaranie kierowcy przez policję? Jak dla mnie to ich obowiązek a nie sukces. [2011-07-25 20:31]

frankozola

Pewnie macie rację, za bardzo wyolbrzymiłem słowo sukces, ale tak czy tak uważam że informacja na taki temat powinna być a chyba strasznie strony to nie zaśmieca. Może bez fotek goryla z siatką w rękach ale małe info nikomu nie zaszkodzi.

[2011-07-25 20:44]

Sama informacja nie jest zła bo to świadczy o tym, że służby działają. Kluczowe jednak jest tutaj słowo "sukces", które jest używane na wyrost.  [2011-07-25 21:03]

niutek40

Sukces nie sukces ,ale przynajmniej szanowne dupska ruszyli i dwóch amatorów kłusownictwa zatrzymali , a to kropla wody w morzu ,a cieszy .Ci dwaj  pewnie zapłacą jakieś śmieszne  pieniądze i po sprawie . [2011-07-25 21:29]

jamesbond

przynajmniej się ruszyli. Tak samo ja Policja złapie przemytników albo coś. Od razy w wiadomościach 5 minut gadania o tym. Mi to nie przeszkadza. Może to trochę przestraszy kłusoli. Że jednak ktoś tam gdzieś działa... [2011-07-25 21:40]

Diablo

Sama informacja nie jest zła bo to świadczy o tym, że służby działają. Kluczowe jednak jest tutaj słowo "sukces", które jest używane na wyrost. 

O i z tym się zgadzam. Nie mam nic do tego żeby takie informacje pojawiały się na portalu. Jednak jako zwykłe informacje a nie przechwałki o wielkich sukcesach, które powinny być codziennością. Niestety nie są.
[2011-07-26 15:52]

Sebastian Kowalczyk

jamesbondprzynajmniej się ruszyli. Tak samo ja Policja złapie przemytników albo coś. Od razy w wiadomościach 5 minut gadania o tym. Mi to nie przeszkadza. Może to trochę przestraszy kłusoli. Że jednak ktoś tam gdzieś działa...
Też tak uważam, im więcej takich informacji w sieci tym lepiej. Kłusownicy też to czytają. Porównanie pracy straży i policji do pracy taksówkarza jest dla mnie odrobinę nie trafione. Zresztą zobaczycie to za jakiś czas w następnych częściach "Patrolu" [2011-07-26 16:45]

Diablo

jamesbondprzynajmniej się ruszyli. Tak samo ja Policja złapie przemytników albo coś. Od razy w wiadomościach 5 minut gadania o tym. Mi to nie przeszkadza. Może to trochę przestraszy kłusoli. Że jednak ktoś tam gdzieś działa...
Też tak uważam, im więcej takich informacji w sieci tym lepiej. Kłusownicy też to czytają. Porównanie pracy straży i policji do pracy taksówkarza jest dla mnie odrobinę nie trafione. Zresztą zobaczycie to za jakiś czas w następnych częściach "Patrolu"

Ja wiem że są akcje skomplikowane i niebezpieczne. Rozpracowywanie gangów kłusowniczych itp.
Ale nazywanie złapania pijanego kłusownika sukcesem to już przesada.

[2011-07-28 16:14]

ayem

pewnie nie jeden z nas mógłby pochwalić się takim sukcesem gdyby tylko chciał powiadomić odpowiednie służby o kłusownikach z naszej okolicy bo nie jeden z nas ich zna.
[2011-07-28 16:29]

Romuald55

Kolego Diablo,...masz racje,to powinność a nie sukces służb powołanych do walki z kłusownictwem.Inna rzeczą jest wyolbrzymianie tego,co jest normalne przez środki masowego przekazu.One to robią ze względów komercyjnych,czyli zwiększenia poczytalności,co niewątpliwie może odstraszać potencjalnych kłusowników.Suma sumarum takie działania prowadza w dobrym kierunku. [2011-07-28 16:52]

Jack14

Zgadzam się z kolegami ale sukcesem nazawał bym takie działanie, które doprowadzi do zatrzymania i ukarania wszystkich uczestniczących w tym procederze.

Jeszcze raz napiszę nie jest dużym problemem ich wyłapanie małych kłusoli co to mają 2 szczupaki nie wymiarowe (szkodliwość może z 5,0%). Dużo większym  problemem jest złapanie "gangów" które z tego żyją, mają nas (i was) szystkich w głebokim "poważaniu". Mają w siatach nie po ilościach sztuk tylko ile to wszystko waży gdzie sprzedawać gdzie nie.

Wiedzą wiecej od naszych służb.

Czy ktoś wreszcie będzie tego pilnował i doprowadzi do ukarania winnych?

Pozostawiam bez komentarza.

[2011-07-28 17:23]

koles

to ich obowiazek wiec nie maja sie czym chwalic. [2011-07-28 17:31]