Zaloguj się do konta

Wielka woda powód a brania ryb

utworzono: 2010/05/20 20:45
marcino

Witam

Z powodu zmiany pracy i innych osobistych bywam sporadycznie na portalu lecz śledze na bieżąco co się dzieje. Mam pytanie jak sytuacja w powiecie Tomaszowskim podczas wielkiej wody wygląda. Wolbórka poziom wysoki  dziś przejeżdzałem ,ale Pilica bardziej niepokoi .Zalew pozbywa się wody w dość sporych ilościach( 150). Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy na terenie Tomaszowa i gminy Inowłódz.

Wędkarstwo jest nieuleczalne i ciągnie człowieka nad wodę . Jak jest czas na wypad to pogoda kiepska(choć to mi nie przeszkadza - odpowiednie ubranko i nad wodę ) lub jak teraz powódz . Wiem że myślenie w takiej sytuacji o rybach jest nie na miejscu , bo wiele rodzin przeżywa tragedję , ale jest to silniejsze i nic nie poradzę. Taki problem ma pewnie więcej osób .

Więc pytanie gdzie da się spędzić trochę czasu nad wodą? Zalew Sulejowski czy gdzieś dalej.

Myślałem o Miedznej lub Drzewicy .

Doradzcie jeśli znacie sytuacje nad tymi zbiornikami.

Pozdrawiam i życzę aby ta wielka woda ustąpiła wreszcie i nasi politycy wyciągneli jakieś wnioski , bo sytuacja się powtaża z 97 .

Jest nadzieja - dziś piękny dzionek niby miały być burze w Łódzkim , ale jak narazie fajnie ciepełko i oby tak jak najdłużej.

[2010-05-20 20:45]

kiken

Moge Ci tylko powiedziec ze woda nad Zalewem jest dosyc wysoka ale smialo mozesz jechac i moczyc kija ale czy cos zlapiesz tego ci nie gwarantuje ;) [2010-05-24 08:34]

marcino

Dzięki za odpowiedz .

Byłem wczoraj nad Zalewem Sulejowskim , poziom dość wysoki wody jest. Jak łowiłem   wiało bardzo, połowiłem pare godzinek  i wybieram się jutro połowić po wcześniejszym rozpoznaniu . Byłem dziś nad Zbiornikem Drzewica i coś się działo , ale wielkość płoci niewielka .Poziom wody skacze na zbiorniku  i znów wiało , mniej niż na Sulejowie to z wypadu  wyniosłem jeszcze z nad wody opalenizne  twarzy .Spędzenie dnia na łowieniu zawsze jest miłym relaksem mimo kiepskiego wyniku , choć był na kiju karpik niestety sam się uwolnił przy brzegu bez stwierdzenia dokładnie wymiaru(max kilo).

Pilica jest wysoka i jeszcze się nie połowi , choć może ktoś próbuje .

Udanych połowów życzę .

[2010-05-26 23:11]