Zaloguj się do konta

Więcej kontroli.

utworzono: 2010/07/05 10:20
witiakwicol1

Chcę opowiedzieć pewne zajście które spotkało kolegę.Wędkując sobie spokojnie w nocy z łodzi a tu w pewnym momencie podpływa wielki ponton i takie hasło;mamy cię.Bardzo zdziwiony kolega odpiera ;kogo i za co.Sześciu panów na jednym pontonie postanowili urządzić nocną łapankę.Jestem za takimi kontrolami nocnymi bowiem jest wielu nie uczciwych którzy rzucają ile mają i podczas takiej nocnej eskapady na kłusoli wpadło dwoje mięsiarzy.Jeden miał 11 wędzisk w wodzie a drugi porobione rzutki.W takich przypadkach kary powinny być bardzo wysokie bowiem to nie byli laicy.Dlatego takie nocne kontrole powodują że kłusole boją się zasiadać na nocki.Jezioro Żywieckie słynie z pięknych okazów ryb niektórych gatunków więc ten rodzaj patroli nocnych bardzo dobrze działa na pazernych.Myślę że niektórych mięsiarzy całkowicie zniechęci strach do łowienia niezgodnie z regulaminem. [2010-07-05 10:20]

kostekmar

Czasami bywają takie niejednoznaczne sytuacje, a częstsze kontrole są potrzebne. Może w kosmosie albo innej galaktyce bywa lepiej. U Nas lepiej jednak nie będzie i kontroli częstszych nie należy się spodziewać.

[2010-07-05 15:43]

pisaq

Słyszałem, że na pewnym łowisku PSR używa w nocy noktowizorów do wypatrywania kłusoli na łódkach :o
Brakuje jeszcze śmigłowców i komandosów opuszczających się na linach :D
"Tu Państwowa Straż Rybacka! Jesteś otoczony! Odłóż wędkę, w przeciwnym razie użyjemy broni palnej!" :D

Nocne patrole mogłyby okazać się efektywne, z tym że... kto miałby je przeprowadzać?
Wiadomo jak jest w nocy nad wodą.
Jedyne rozwiązanie to PSR i policja.
[2010-07-05 15:57]

witiakwicol1

Koło Żywiec miasto wystąpiło z wnioskiem do burmistrza by oddelegował dwa razy w tygodniu dwóch strażników miejskich do pomocy patrolowania brzegów jeziora.Wniosek został przyjęty pozytywnie i wraz ze strażnikami psr oraz policją patrolują brzegi i nie tylko.Wiadomo że nie da się od razu zlikwidować kłusoli i innych pazernych ale to zawsze krok do przodu.Ja i paru znajomych częściej wędkujemy z łodzi niż z brzegu więc czasem widać co ludzie potrafią wyczyniać na łodziach.Mały przykład to zdjęcie zrobiłem po ostatniej nocy gdy wędkowałem z kolegą.Pozdrawiam.
[2010-07-05 20:28]

pisaq

Jakie zdjęcie? ;>
[2010-07-05 20:32]

witiakwicol1

Burmistrz Żywca oddelegował dwóch strażników miejskich na wniosek koła do pomocy w czasie patroli połączonych z kontrolom wędkarzy nad wodą.A co do kontroli nocnych to psr i policja robią nocne wypady i widzę że takie kontrole powoli wykluczają tych pazernych.Zdjęcie pokazuje niektórych pomysłowych aż do bulu bo mogą na bierząco konsumować . [2010-07-05 20:38]

Smutną prawdą jest fakt iż nasze wody chronione są przed kłusolami w niedostateczny sposób .Rozgoryczenie i smutek przybiera  jednak na sile gdy uzmysłowimy sobie przyczynę takiego stanu rzeczy . Zatem : dlaczego polskie wody ( choć liczne i przyciągające nas niczym magnes ) nadal w zuchwały sposób , trzebione są przez przez te nadwodne hieny o barbarzyńskich kształtach ? Odpowiedź wydaje się być prosta i kwi ona nawet w znanym powiedzonku "kiedy nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi oczywiście  o pieniądze . Otóż Państwowa Straż Rybacka ma nadal wciąż zbyt mało środków " na walkę z kłusownictwem - zjawiskiem wybitnie szkodliwym lecz w krajach wysoko rozwiniętych praktycznie wyplenionym . Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt iż zawód strażnika rybackiego - to zawód tyleż  niewdzięczny i niebezpieczny co niedoceniany . Subtelne dokonania i drobne sukcesy lokalnych strażników - często są zupełnie niewidoczne na tle dziczy jaka odbywa się nad wodą za sprawą kłusowniczej hałastry - a dzieje się tak głównie z powodu braku środków i ludzi wykwalifikowanych w ściganiu przestępców .
[2010-07-05 20:46]

witiakwicol1

Musiałem zrobić poprawkę bo było za duże.Mam wiele podobnych fotografii gdyż ją uwielbiam jak wędkarstwo.
[2010-07-05 20:49]

Słyszałem, że na pewnym łowisku PSR używa w nocy noktowizorów do wypatrywania kłusoli na łódkach :o
Brakuje jeszcze śmigłowców i komandosów opuszczających się na linach :D
"Tu Państwowa Straż Rybacka! Jesteś otoczony! Odłóż wędkę, w przeciwnym razie użyjemy broni palnej!" :D

Nocne patrole mogłyby okazać się efektywne, z tym że... kto miałby je przeprowadzać?
Wiadomo jak jest w nocy nad wodą.

Jedyne rozwiązanie to PSR i policja.


Niepotrzebnie drwisz i kpisz @pisaq. A zebys wiedział, że brakuje, bo grupy kłusownicze juz sa tak zorganizowanie i wyposażone, że byś sie za łeb złapał czym jeżdżą, pływają, łowią, jak sie komunikują, czego używają do obserwacji i pilnowania swoich sieci itd itd. I nie przesadzaj z tymi obławami na spokojnie siedzacego kogoś z wedką, aczkolwiek tacy zorganizowani kłusownicy wystawiają właśnie taką "niewinną świecę" w postaci takiego niewinnego wędkarza. Absolutnie nie twierdzę, że każdy powinien być podejrzewany i glebowany, ale fakty sa takie, że kłusownicy coraz częściej wkładają maski uczciwych wędkarzy, dla sprawności swych procederów. A nocnych patroli SSR jest multum!!!!!!!!!!



[2010-07-05 23:09]

Burmistrz Żywca oddelegował dwóch strażników miejskich na wniosek koła do pomocy w czasie patroli połączonych z kontrolom wędkarzy nad wodą.A co do kontroli nocnych to psr i policja robią nocne wypady i widzę że takie kontrole powoli wykluczają tych pazernych.Zdjęcie pokazuje niektórych pomysłowych aż do bulu bo mogą na bierząco konsumować .


A mógłbyś kolego "rozebrać" opisowo troszkę ta fotkę, bo niebardzo rozkminiam co ona przedstawia. Kto, co ,po co...?


[2010-07-05 23:11]

marcin1234

Nasze państwo krzyczy, że ma dziurę budżetową. Mandaty podwyższa dla kierowców, a dla kłusoli jak by podwyższyli i to sporo to nie było by takie złe w końcu do bólu mamy tych kłusoli, ale p tym nikt w sejmie nie pomyślał.  [2010-07-06 09:54]

Nasze państwo krzyczy, że ma dziurę budżetową. Mandaty podwyższa dla kierowców, a dla kłusoli jak by podwyższyli i to sporo to nie było by takie złe w końcu do bólu mamy tych kłusoli, ale p tym nikt w sejmie nie pomyślał.


Państwo wie, że z pustego i Salomon nie naleje. Owszem, jestem jak najbardziej za podwyższeniem kar za kłusownictwo, ale finansowych tylko w przypadku kłusoli, których na to stać. Informacja do z-du pracy, wejście na pensje itp. Bo bidoka i tak nie skasują i tak. Kłusol bidak, powinien za to zapierd....ć za karę na rzecz łowisk. Sprzątać je, pomagać przy zarybieniach, naprawiać pomosty, pielegnować miejscówki i takie tam rzeczy, które są potrzebne, a wędkarzom uczciwym pozwolą wędkować na "wyższym poziomie" w miłym otoczeniu, a robić to wszystko powinni w żarówiastej kamizelce z napisem "KŁUSOWNIK". Gwarantuję wtedy powodzenie takiego systemu kar, co da zamierzony skutek.


[2010-07-06 10:21]

Państwo wie, że z pustego i Salomon nie naleje. Owszem, jestem jak najbardziej za podwyższeniem kar za kłusownictwo, ale finansowych tylko w przypadku kłusoli, których na to stać. Informacja do z-du pracy, wejście na pensje itp. Bo bidoka i tak nie skasują i tak. Kłusol bidak, powinien za to zapierd....ć za karę na rzecz łowisk. Sprzątać je, pomagać przy zarybieniach, naprawiać pomosty, pielegnować miejscówki i takie tam rzeczy, które są potrzebne, a wędkarzom uczciwym pozwolą wędkować na "wyższym poziomie" w miłym otoczeniu, a robić to wszystko powinni w żarówiastej kamizelce z napisem "KŁUSOWNIK". Gwarantuję wtedy powodzenie takiego systemu kar, co da zamierzony skutek.


ŚWIĘTA PRAWDA. NIE POWINNO SIĘ mierzyć tą samą miarą jakiegoś dzieciaka z radzieckim teleskopem czy dziadka z bambusem i katuszką i gościa śmigającego ślizgową łodzią. Jeżeli go stać, niech płaci jak za zboże, jeżeli nie - prace społeczne na rzecz okręgu do którego należała kłusowana woda. Chociaż ta kamizelka to trochę przegięcie ;)



[2010-07-06 13:57]

witiakwicol1

Siedziałem z kolegą nockę za sandaczem oczywiście na łodzi po czym około drugiej przypłynęły obok nas dwie łodzie na których było czterech gostków i co wyszarpali z wody miarowe ryby to do wora a niemiarowe prosto na piec.Więc niech mi nikt nie mówi że takie nocne patrole to złe .
Nie złe tylko za mało ,a według mnie każdy sposób na kłusola jest dobry.Często pływam na nocki to wiem jak często są kontrole bo nie raz ani dwa zgłaszałem miejsca w których siedzą takie zmory naszych wód.W tym roku kupiłem specjalnie na takie okazje aparat fotograficzny z potężnym zumem więc zrobienie fotki to bajka dla mnie.Kiedyś jeden koleś zagroził mi się że jak będzie na tej fotce to moja krypa pójdzie na dno a że nie jestem osobą bojącą się byle debili to mam w swojej kolekcji kilka fotek które z pewnością trafią do koła.Pozdrawiam.
[2010-07-06 14:31]

witiakwicol1

Przykro mi że nie jesteś kolego doinformowany bo takie patrole są i będą.Do dyspozycji mają oczywiście noktowizory bo wtedy łatwiej zlokalizować łodzie i z daleka widać kto i ile ma w wodzie wędek.Mam dwóch kolegów którzy pracują w policji wodnej więc telefony do nich też więc jak widzę coś nie tak to dzwonię.Pozdrawiam.
[2010-07-06 14:36]

Sniper64

Siedziałem z kolegą nockę za sandaczem oczywiście na łodzi po czym około drugiej przypłynęły obok nas dwie łodzie na których było czterech gostków i co wyszarpali z wody miarowe ryby to do wora a niemiarowe prosto na piec.Więc niech mi nikt nie mówi że takie nocne patrole to złe .
Nie złe tylko za mało ,a według mnie każdy sposób na kłusola jest dobry.Często pływam na nocki to wiem jak często są kontrole bo nie raz ani dwa zgłaszałem miejsca w których siedzą takie zmory naszych wód.W tym roku kupiłem specjalnie na takie okazje aparat fotograficzny z potężnym zumem więc zrobienie fotki to bajka dla mnie.Kiedyś jeden koleś zagroził mi się że jak będzie na tej fotce to moja krypa pójdzie na dno a że nie jestem osobą bojącą się byle debili to mam w swojej kolekcji kilka fotek które z pewnością trafią do koła.Pozdrawiam.

I tak trzymaj..:) a jak ten gostek potrzebuje to go walnij!!! a nie będzie się odgrażał! ale zazwyczaj się tacy odgrażają! tylko miękną jak się spotka sam na sam:)Pozdrówko i lej w gębę!!! takich.
[2010-07-06 19:14]

basiasia

Siedziałem z kolegą nockę za sandaczem oczywiście na łodzi po czym około drugiej przypłynęły obok nas dwie łodzie na których było czterech gostków i co wyszarpali z wody miarowe ryby to do wora a niemiarowe prosto na piec.Więc niech mi nikt nie mówi że takie nocne patrole to złe .
Nie złe tylko za mało ,a według mnie każdy sposób na kłusola jest dobry.Często pływam na nocki to wiem jak często są kontrole bo nie raz ani dwa zgłaszałem miejsca w których siedzą takie zmory naszych wód.W tym roku kupiłem specjalnie na takie okazje aparat fotograficzny z potężnym zumem więc zrobienie fotki to bajka dla mnie.Kiedyś jeden koleś zagroził mi się że jak będzie na tej fotce to moja krypa pójdzie na dno a że nie jestem osobą bojącą się byle debili to mam w swojej kolekcji kilka fotek które z pewnością trafią do koła.Pozdrawiam.

I tak trzymaj..:) a jak ten gostek potrzebuje to go walnij!!! a nie będzie się odgrażał! ale zazwyczaj się tacy odgrażają! tylko miękną jak się spotka sam na sam:)Pozdrówko i lej w gębę!!! takich.


Odnoszę wrażenie że powinien pan już złożyć odznakę, rutyna spowodowała że zachowuje się pan jak bandyta a nie strażnik SSR. [2010-07-07 09:31]

pisaq

Cel uświęca środki ;)
Zero tolerancji dla kłusoli!
[2010-07-07 10:14]

witiakwicol1

Chyba kolego nie rozumiesz zjawiska kłusownictwa.W brew twoim wyobrażeniom o mnie nie jestem strażnikiem choć patrząc na to z drugiej strony powinienem być.Lubię grać w otwarte karty a nie z doskoku jak hiena.Jeżeli ja mogę przestrzegać regulaminu to  dlaczego inni leją na to i to mnie wkurza gdy widzę ofiary losu próbujące nazywać siebie wędkarzami.Jeżeli Ci nie odpowiada to co robię to czytaj bajki o krasnoludkach bez morału.Pozdrawiam.
[2010-07-07 11:06]

robcik

Odnoszę wrażenie że powinien pan już złożyć odznakę, rutyna spowodowała że zachowuje się pan jak bandyta a nie strażnik SSR.



Widzę że mamy na forum nową wyrocznię hehe :)

Każdy sposób na kłusoli jest dobry . Jeśli będzie taka potrzeba i kłusol będzie mi groził to go nawet utopię na łowisku choćbym miał za to odpowiedzieć . Jeśli pójdę siedzieć to ze świadomością , że jednego chwasta jest mniej . Kłusownictwo urosło ostatnimi czasy do takich rozmiarów że nie podejmując radykalnych środków to kłusownictwa się nie wytępi . Przydały by się kary jakie były za komuny . Za każdy zamach na własność społeczną lub państwową , a kłusownictwo jest takim zamachem , można było dostać czapę !!!
[2010-07-07 11:15]

karlik


Witaj robcik. Nie tędy droga jak piszesz to nic nie zmieni że jednego utopisz i tak zostaną jeszcze miliony kłusoli a ty sobie zrobisz duże problemy i na wieki kreche w życiorysie . Jedyne co nam może pomóc to wspólna jedność braci wędkarskiej z tą dobrą częścią strażników SSR.

   Pozdrawiam
[2010-07-07 11:27]

robcik

Do kol. @karlik

Ja użyłem tego a nie innego argumentu żeby odpowiedzieć naszej wyroczni jaką niewątpliwie jest kol. @basiasia , która cokolwiek człowiek by nie napisał to wszystko i tak zaneguje . Widząc gdzieś na łowisku kłusowniczy proceder powiadomię odpowiednie służby i tyle , bo tyle tylko mogę zrobić . No chyba że będzie do mnie startował to w ramach obrony koniecznej go przygaszę :)
[2010-07-07 11:45]

witiakwicol1

Nie w sile tkwi siła robcik ale w jedności więc nasza brać będzie razem i przy pomocy odpowiednich służb pilnować dobroci natury będzie lepiej.Mam nadzieję że nagłaśniając proceder kłusownictwa w naszym kraju to w końcu doczekamy się nowelizacji przepisów związanych co do kłusowników bo nie tylko wędkarstwo kuleje z tego powodu ale myślistwo też z tą różnicą że my piszemy o tym otwarcie.Najchętniej nazwałbym te kontrole nocne polowanie na kłusoli i jak będę mógł to zawsze pomogę taka moja natura i nikt tego nie zmieni po za tym co sądzą o mnie tacy jak basiasia i myślę dlaczego nie ma jego zdjęcia bo pewnie wygląda jak kłus......!!!
[2010-07-07 13:36]

pawelz

Nie rozumiem niektorych osob.
Czesc osob pisze ze nie sila a jednoscia, zmianami w przepisach itp. I ja do nich naleze.
Ale jak kol. basiasia odniosl sie do silowych rozwiazan piszac ze dla osob ktore je stosuja nie ma miejsca w zadnych sluzbach to od razu zostal napadniety. Nie kapuje. To pochwalacie walenie w ryj czy nie. Bo jesli nie to powinniscie poprzec kol. basiasia. A jak tak to po co to pitolenie o przepisach i innych glupotach. Moze od razu dajmy kalachy straznikom i niech wala do wszystkich podejrzanych.
Troche konsekwencji w tym co piszecie. Rozumiem ze trzeba sie bronic, czasami trzeba uzyc sily, ale czytaja niektore posty odnosze wrazenie ze niektorym sprawia to dzika przyjemnosc. Takie odreagowanie na niemoc. Nie mozna udupic zgodnie z prawem to chociaz mozna sprobowac spuscic wpier..... . A mi tacy ludzie nie odpowiadaja i nie powinni pelnic zadnej publicznej funkcji. I sadze ze to o to chodzilo kol basiasia
[2010-07-07 14:34]

robcik

Nie rozumiem niektorych osob.
Czesc osob pisze ze nie sila a jednoscia, zmianami w przepisach itp. I ja do nich naleze.
Ale jak kol. basiasia odniosl sie do silowych rozwiazan piszac ze dla osob ktore je stosuja nie ma miejsca w zadnych sluzbach to od razu zostal napadniety. Nie kapuje. To pochwalacie walenie w ryj czy nie. Bo jesli nie to powinniscie poprzec kol. basiasia. A jak tak to po co to pitolenie o przepisach i innych glupotach. Moze od razu dajmy kalachy straznikom i niech wala do wszystkich podejrzanych.
Troche konsekwencji w tym co piszecie. Rozumiem ze trzeba sie bronic, czasami trzeba uzyc sily, ale czytaja niektore posty odnosze wrazenie ze niektorym sprawia to dzika przyjemnosc. Takie odreagowanie na niemoc. Nie mozna udupic zgodnie z prawem to chociaz mozna sprobowac spuscic wpier..... . A mi tacy ludzie nie odpowiadaja i nie powinni pelnic zadnej publicznej funkcji. I sadze ze to o to chodzilo kol basiasia

Tia :| .
[2010-07-07 19:06]

DeWu

Kontroli powinno być jak najwięcej i najczęściej. Tego nie można zaprzeczyć. Powtórzę się tylko że dużo zależy od mentalności ludzi w Polsce. Więc sami musimy też w jakiś sposób zwracać uwagę na to co się dzieje i robić to zgodnie z prawem. Po to są wyznaczone pewne grupy funkcjonariuszy którzy mogą użyć groni, czy siły abyśmy my nie musieli tego robić i za to odpowiadać nawet jeśli robimy to w słusznym celu.
[2010-07-07 19:49]