Wiązarki do haczyków

/ 6 odpowiedzi
Witam ktoś może mi ocenic wiązanie haczyków przy uzyciu wspomnianej wiązarki do haczyków.Mam zamiar uwzględic taki przyrząd w zakupach na nowy sezon tylko zastanawiam się,czy jest to warte.Cena tego urządzenia nie jest duża tak ,więc dawajcie opinie .
Jakub Woś


Moim zdaniem to urządzenie dla wyczynowców i tych co mają słabszy wzrok i mikro zestawy. Ja spokojnie radzę sobie bez tego. (2018/02/21 10:59)

kaban


W naszym kole wiązarek używają tylko niektórzy zawodnicy startujacy w zawodach spławikowych. (2018/02/23 06:55)

oldboy


Ja od dawien dawna radzę sobie przy pomocy igły krawieckiej (pomysł zawarty jeszcze w książce "Poradnik wędkarski" Józefa Wyganowskiego z 1956 r.) i jest O.K. Przypony wolę przygotować w domu, bo nad wodą, gdy ryby biorą, to niepotrzebnie się traci czas, nerwy i ...haczyki :D (2018/02/23 22:45)

Julian


Książkę posiadam  tzw. biały kruk  a ma dokładnie tyle samo lat co ja 62.   Węzeł igłowy bo o nim mowa .  Wiązarka do haczyków to może potrzebny ale zawsze gadżet.  Własnoręczne  - uczy cierpliwości . Choć wzrok już nie ten i rączki drżą - stosuję tylko  WŁASNORĘCZNIE   wiązany węzeł  igłowy.  No cóż tylko z czasem zmieniam igły na co raz większe . Przy haczyku 12 czasami śmiesznie to wygląda ale daję radę.  
Pozdrowienia 
Ps. Pamętam że w latach 80 -siątych kupiłem te cacko  w sklepie na Targowej ale gdzieś posiałem . (2018/02/24 14:05)

luk-kr


Wiazareczka zakupiona i powiem mi się dobrze wiąże nią haczyki (2018/03/02 10:27)

Randal


Od dziecka ręcznie wiązałem haczyki i do dziś to robię. Używam również wiązarki. Węzły robione wiązarką są bardzo dobrze ułożone, mocne i niezawodne. Przy cieńszych żyłkach stosuję węzły które mają od 10 do 12 oplotów. Nie namawiam jednak nikogo do wiązarek ani do wiązania ręcznego, każdy powinien wiedzieć który sposób jest dla niego najlepszy. (2018/03/02 11:56)