Ręczna wiązarka Jaxon do haczyków

/ 23 odpowiedzi
Witam mam problem otóż kupiłem sobie wiązarke do haczyków ręczną Jaxona podajze kupiłem ją ponieważ mam problem z zawiązaniem malusieńkich haczyczków uklejowych umiem wiązac haczyki ale nie takie małe , a teraz wyjasnie mój problem robie wszystko zgodnie z instrukcją i nie pomaga tak jak by to wogole cos innego bylo oglądałem pare filmików na youtube i to samo niedlugo zawody moze ktos z kolegów ma taką wiązareczke i spróbuje mi to wytłumaczyć. Z góry dziękuje :)
Pozdrawiam marcin :) 
u?ytkownik132031


Kto nie potrafi zawiązać sobie haczyka , ten niegodzien wzmianki jako wędkarz. (2012/08/14 10:57)

Bernard51


Czytam aktywny III ma problem z zawiazaniem haczyka ma wiazarke i ma problem z instrukcja aby zawiazać 

Tylko jedna rade moge Ci podac zapisz sie do SSR i innych bedziesz mógl wzorem juz obecnych instruowac jak trzeba interpretowac Art.RAPR? (2012/08/14 11:30)

frotto


Te wiązarki to o kant dupy potłuc tak naprawdę też kupiłem w zeszłym roku z ciekawości jak to się wiąże i szczerze żadnego nie uwiązałem. Próbowałem z pięć razy i rzuciłem w kąt heh nie ma to jak ręcznie wykonana robota :) (2012/08/14 12:21)

LYSY


Wcale się nie dziwie, że nie da rady zawiązać haczyka taką wiązarką. Wyroby Jaxona i Robinsona mogą jedynie doprowadzić do ciężkiej nerwicy. Jedyna dobrą wiązarka z jaką się spotkałem to wyrób firmy Stonfo.
Co do korzystania z takiego urządzenia - to wiele osób z nich kożysta, zwłaszcza starszych wędkarzy, którzy chcą łowić na małe rozmiary haczyków. (2012/08/14 12:41)

Adam01


Wcale się nie dziwie, że nie da rady zawiązać haczyka taką wiązarką. Wyroby Jaxona i Robinsona mogą jedynie doprowadzić do ciężkiej nerwicy. Jedyna dobrą wiązarka z jaką się spotkałem to wyrób firmy Stonfo.
Co do korzystania z takiego urządzenia - to wiele osób z nich kożysta, zwłaszcza starszych wędkarzy, którzy chcą łowić na małe rozmiary haczyków.


Powiedział co wiedział. Jakoś mam akcesoria i sprzęt tych firm i nie widze problemów! (2012/08/14 13:57)

LYSY


Wcale się nie dziwie, że nie da rady zawiązać haczyka taką wiązarką. Wyroby Jaxona i Robinsona mogą jedynie doprowadzić do ciężkiej nerwicy. Jedyna dobrą wiązarka z jaką się spotkałem to wyrób firmy Stonfo.
Co do korzystania z takiego urządzenia - to wiele osób z nich kożysta, zwłaszcza starszych wędkarzy, którzy chcą łowić na małe rozmiary haczyków.


Powiedział co wiedział. Jakoś mam akcesoria i sprzęt tych firm i nie widze problemów!



Napisał co wiedział.... Człowieku! Ja pisałem o wiązarkach tych firm a nie o całym asortymencie akcesoriów i sprzętu!
Daj na luz, akurat wiązarki Jaxona i Robinsona są do du...y, i nic tego faktu nie zmieni. (2012/08/14 14:27)

marsla69


Ja nie używam bo nie mam cierpliwości do tego. Ale mam kumpla z którym jeżdże na rybki i on maszynką wiąże dwa razy szybciej niż ja ręcznie. (2012/08/14 14:57)

Jack14


"marcinWWy" poproś kolegę, który ma lepszy wzrok o zawiązanie kilku przyponów z różnymi rozmiarami haczyków.

Nie wiem dlaczego koledzy myślą, że "nie jest godzien być wędkarzem" przecież nie napisał, że nie wie jak to się robi.

Czasem wada wzroku nie pomaga i w tedy szuka się wiązarek, a prawda jest taka, że żadna maszynka nie zrobi węzła lepiej od człowieka.

 

(2012/08/14 15:35)

Kamilo


Nie są do d..y tylko nie umiesz tego użyć.
Mam taką samą i wiąże bez najmniejszego problemu, a węzły są porządne i mocne. (2012/08/14 16:23)

marcinWWY


moze ktos by pomgl wytlumaczyc ja nie umiem tego zajazyc jak tym przyzadem sie wiaze pozdrawiam :) (2012/08/14 18:15)

u?ytkownik131532


Kupiłem to kiedyś. Była do tego instrukcja. Zawiązałem za pomocą tego czegoś może ze trzy haczyki. Choć jestem już o kilka lat starszy i prawie ślepy, to bez tego przyrządu  wiążę haczyki 20 razy szybciej i o wiele dokładniej. Jak dla mnie to kompletne nieporozumienie. Ale handel ma swoje prawa, więc jak komuś zależy, to może się męczyć z tą wiązarką. Widziałem też taką na baterie, ale i jej bym nie kupił. (2012/08/14 20:52)

u?ytkownik997


ta wiązarka to taki sam badziew jak ciężarek samozacinający,obydwa urządzenia z tej samej kategorii (2012/08/14 21:02)

gtsphinx


Dla mnie własnoręcznie wiązane przypony to frajda i duma. To tak jak by żeglarz z patentem nie umiał robić węzłów :). Sklepowe przypony mi nie zawsze pasują, raz że zbyt długie a dwa że samemu wychodzi taniej. 2 zwijadełka do przyponów i 3 godziny pracy nad przyponami i mam powiązane haki na pół sezonu. (2012/08/14 21:42)

niutek40


Marcin nigdzie nie napisał,że nie wie jak się wiąże haczyki, bardzo grzecznie poprosił o pomoc!Napisał bardzo dokładnie   kupiłem ją ponieważ mam problem z zawiązaniem malusieńkich haczyczków uklejowych umiem wiązac haczyki ale nie takie małe.
Najlepiej napisać niegodny,aktywny III i takie tam debilne komentarze, a pomoc się nie potrafi. W zieliście pod uwagę wszystko wiedzący  np. Wadę wzroku, drżenie rąk itd.
Niestety ja osobiście ci nie pomogę, nie posiadam żadnej wiązarki do haczyków, Haczyki wiążę jeszcze jak na razie sam.  
Powodzenia Marcinie  na zawodach.  (2012/08/14 22:21)

mateusz-hucaluk


witam. ja osobiście używam wiązareczki nie wiem jaka firma ale dobrze się sprawuje i haki dobrze się trzymają/ Ja zawsze miałem problemy z haczykami ale już rozwiązany :) z instrukcji się nauczyłem. A i kolego zastosuj odpowiednią grubość żyłki żeby Ci się nie zsunął hak


                                                                                 mati (2012/08/14 22:28)

u?ytkownik107209


Marcin nigdzie nie napisał,że nie wie jak się wiąże haczyki, bardzo grzecznie poprosił o pomoc!Napisał bardzo dokładnie   kupiłem ją ponieważ mam problem z zawiązaniem malusieńkich haczyczków uklejowych umiem wiązac haczyki ale nie takie małe.
Najlepiej napisać niegodny,aktywny III i takie tam debilne komentarze, a pomoc się nie potrafi. W zieliście pod uwagę wszystko wiedzący  np. Wadę wzroku, drżenie rąk itd.
Niestety ja osobiście ci nie pomogę, nie posiadam żadnej wiązarki do haczyków, Haczyki wiążę jeszcze jak na razie sam.  
Powodzenia Marcinie  na zawodach. 

Kto umie zawiązać żyłkę do dużego haczyka , ten to samo zrobi z haczykiem małym . Jak można wiązać haczyki ? To chyba żyłkę wiąże się do haczyka a nie odwrotnie ? (2012/08/14 22:49)

niutek40


Nie dla niektórych to jest naprawdę problem, napisałem powyżej np.Dla którychTo chyba żyłkę wiąże się do haczyka a nie odwrotnie ?To kwestia interpretacji.A wiązarka jest do haczyków? Czy do wiązania żyłki z haczykiem, a nie odwrotnie?To już ty napisałeś. Kolejna mądrość twoja. (2012/08/14 23:07)

marcinWWY


JKarp z tego ostatniego filmu co wyslales :) dopiero zauwazylem moje błedy jakie popełniam bardzo ci dziękuje :) A za chęci innych  kolegów tez dziękuje :) Pozdrawiam :) (2012/08/15 00:12)

argul


a ja mam i wiążę i jestem zadowolony (2012/08/15 11:17)

xeio


nigdy nie używałem wiązarki do haczyków, aczkolwiek nie krytykuję nikogo kto jej używa słowami żę nie zasługuje na bycie wędkarzem (idąc takim tokiem myślenia można dojść do wielu idiotycznych wniosków), w wiązarka jest po to aby ułatwiać życie - każdy sobie jakoś je ułatwia :)
jak zaczynałem moją przygodę z wędkarstwem to pierwszego dnia znajomy wiązał mi haczyki, kolejnego dnia pojechałem do wędkarskiego kupiłem żyłkę, haczyki w różnych rozmiarach i spędziłem wieczór samemu w spokoju na nauce, i do teraz wiążę haczyki samodzielnie i skutecznie :)

pozdrawiam (2012/08/15 11:45)

u?ytkownik98711


Kto nie potrafi zawiązać sobie haczyka , ten niegodzien wzmianki jako wędkarz.


Tak ,a ktoś kto nie ma dłoni a wędkuje tez jest niegodzien? 

(2012/08/15 22:16)

dworak


Tak naprawdę jest to kwestia treningu. Za pomocą filmików, które wrzucił JKarp +moim zdaniem najlpeszy filmik można wytrenować dobry węzeł nawet wiązarką firmy Jaxon.
Ludzie piszący o "niegodnych" wędkarzach itp mają coś z głową. Wędkarstwo ma sprawiać przyjemność i każde ułatwienie jak wiązarki, krętliki itp jest jak najbardziej na miejscu. Osobiście mam zawsze problem z wiązaniem różnego rodzaju węzłów i dlatego kupiłem nawet wiązarkę do oczka przyponu firmy Sensas Easy Loop - link do filmiku jak to wygląda. Na allegro za 25 zł można już dostać. (2013/02/12 10:33)