Zaloguj się do konta

Wiązanie zestawu do troka

utworzono: 2015/01/26 22:58
guban

Witam. W lutym zaczynam trokować na okonki i mam pytanie w sprawie wiązania zestawu. Nie chcę by przyłów w postaci szczupaka uciekał z przynętą w pysku więc zastosuje wolfram. Ale nie wiem czy mogę zrobić zestaw tak żeby nie używać krętlika potrójnego. Chciałem na końcu żyłki/plecionki zrobić pętlę zawiązać i przeciąć w połowie żeby mieć dwa końce na końcu zestawu i do jednego wolfram a do drugiego ciężarek? Czy lepszy i praktyczniejszy będzie krętlik potrójny ?
[2015-01-26 22:58]

89krzysztof

Już trzeci Twój temat o bocznym troku. Nieźle ciśniesz. Ciekawe kiedy do dyszki dociągniesz, ciekawe czy w tym czasie skorzystasz z wyszukiwarki :D
[2015-01-26 23:07]

PanciOxD

Wiesz co tego jest tyle,że wpisując w google albo nawet na wedkuje wyskoczy Ci tego tyle, że w dzień przeczytać nie dasz rady. 


Więc wklejać nic nie będę . 

Zestaw najprostszy do tego. Pętla z 50 cm obcinasz z jednej strony w połowie długości do dłuższej części dowiązujesz stalkę ( według mnie albo szczupaki albo okonie ale jak chcesz)do krótszej części ciężarek.

Naprawdę szukanie nie boli.  [2015-01-27 23:16]

Dla mnie stalka przy bocznym troku to profanacje tej metody. Przecież tak się nie da skutecznie łowić, stalka jest zbyt ciężka dlatego nie będzie spełniać swojej roli w tej metodzie. Tak jak napisałeś je też jestem zdania że albo okonie albo szczupaki. Nie znam sposobu aby łowić na troka szczupaków i okoni. Tego nie da się połączyć i myślę że wielu się tu ze mną zgodzi. Jeśli masz szczęście i zacinasz w tępo to szczupak zatnie się tak że go wyholujesz. Jeśli nie masz to niestety połknie przynętę i się przy tym pokaleczy, zrywając cienką żyłkę co może doprowadzić do jego śmierci. Ale na szczęście większość łowionych przeze mnie szczupaków było wyholowane. Dodam że najczęściej wieszają się maluch które spokojnie można wyholować przy odpowiednim i szybkim zacięciu.
[2015-01-28 00:26]

PanciOxD

Jak już koniecznie chcesz się zabezpieczyć przed tym żeby od razu nie uciął to możesz założyć plecionkę cieniutką albo po prostu tradycyjnie przypon z fluocarbonu. 
Ale mam pytanie. 

Łowiłeś kiedykolwiek już na boczny trok? Czy z góry zakładasz ,że Szczupaki będą brały jak szalone na te twoje paprochy?
Wszystkie Szczupaki jakie wyciągnąłem były bardzo delikatnie zacięte w "nożyce" albo czubek pyska.
Oczywiście nie raz zdarzyło się że branie odcinka ale tak to bywa. Idąc na Okonie , Szczupak jest przyłowem i tego nie przewidzisz. Mój największy Szczupak na troka miał 61 cm i wyciągnąłem go na Odrze na najprostszym zestawie z pętli żyłka główna 14. I tak od siebie dodam to co dziadek powtarzał mi od zawsze:

"Wędkarz od wszystkiego to wędkarz od niczego!"

[2015-01-28 10:56]

guban

Chcę łowić okonie bo szczupaka nie można na razie ;) Ale chcę się zabezpieczyć przed ucieczką z paprochem w pysku bo po co ma się zamęczyć. Nie nie łowiłem na troka jeszcze w lutym będzie debiut ale czytam ze zdarza się w postaci przyłowów właśnie;) Ale u mnie może być i tak że szczupaka nie złowię. To może ta plećka albo fluocarbon jak mówicie ;)
[2015-01-28 22:15]

PanciOxD

Przyłowy zdarzają się w każdej postaci :)
I na każde z nich chcesz być przygotowany ? :)

Odpuść sobie tą plecionkę :)

Łów Okonie, jeśli trafi się szczupły i wygra walkę z Tobą raczej da sobie radę z tym paproszkiem :)kiedyś wyciągnąłem Szczupłego który miał wbity hak w dolną szczękę a był w świetnej kondycji :) [2015-01-29 11:52]

guban

Ok w takim razie ruszam bez przyponu. Haczyk do żyłki dam ;)
[2015-01-29 15:20]

PanciOxD

I Połamania :) [2015-01-29 22:05]