Zaloguj się do konta

Wiązanie haczyków na ryby - urządzenie

utworzono: 2010/04/11 20:56
Bombal

Witam . kupiłem sobie taki mały sprzęt do wiązania haczyków i dali mi bardzo śmieszną instrukcję po której przeczytaniu nie wiem jak to działa ............. pomocy!!!!
[2010-04-11 20:56]

Wiązadełko do haczyków [2010-04-11 21:06]

Bombal

wielkie dzięki :)...... na instrukcji bylo całkiem inaczej i mam jeszczsze jedną sprawe co do tego użądzenia ....... bo mój kumpel sobie taki kupił i tez nie wiemy jak to dziadostwo działa ...........
[2010-04-11 21:38]

 

a to nie jest dziadowstwo powiem że chwalu to wielu kolegów na tym portalu poszukaj na allegro wiazarki do haczyków i napewno znajdziesz filmik pokazowy jak co robić.

A zresztą pomogę Ci.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Y9EUr3t5i-0

 

[2010-04-11 21:48]

linek69

Koledzy bez przesady haczyki się wiąże tradycyjnie--no niedługo wynajdą przyrządy do cholowania ryb z wody.No i po przyjemności łowienia
[2010-04-11 21:48]

Każdy ma wybór jak co robić jeżeli nie ma zdolności manualnych niech tak wiąże.

Lepiej żeby nie wymyslal;i takich przyżądów.

Wielu kol z górnej półki na tym portalu są fanami elektrycznych wiązarek.

 

Pozdrawim

 

[2010-04-11 21:59]

spokojny

Racja Tomikan,

ja dotychczas wiązałem ręcznie lub za pomocą tego urządzonka z początku wątku , ale jak zobaczyłem węzły z wiązarki elektrycznej i prędkość z jaką to robi to sobie zamówiłem też takie ułatwienie, węzły są precyzyjne i sam określasz ilość omotek, poza tym ważne jest żeby była w kolorze żółtym łatwiej ją znaleźć o świcie lub po zmroku.

 

Każdy ma prawo do wyboru, czasem tak jak dziś jest tak zimno na łowisku że paluchy zgrabiałe nie dają rady zawiązać węzła na haczyku nr 22 przyponem 0,08 tak więc elektryczna lub ręczna wiązarka jest najlepszym rozwiązaniem. 

 

Pozdrawiam

[2010-04-11 22:36]

kazik

Ciekawe czy też zawiąże węzeł na haku 14 , 16 . Raczej to dobre na większe haki , ale takie od 10 i mniejsze to już może być problem , a głównie największe problemy się ma przy wiązaniu cienkich żyłek na małych hakach .

 

[2010-04-11 22:55]

gustaw1300

Ja elektryczna wiaze haki nawet 18 i nie mam z tym problemu tak samo jak grubosc zylki nie wplywa na jakis problem z tym zwiazany a co do tego ze ktos cos wymysla to niestety tak juz bedzie bo wszystko idzie technicznie do przodu nawet w wedkarstwie a jezeli ja musialbym wiazac ok 100 haczykow co 2 tyg recznie to chyba zrezygnowalbym z wedkarstwa(brak czasu-praca) [2010-04-12 16:43]

Arci70

No i chyba przekonaliście mnie do tej elektrycznej maszynki. Oczy już nie te, a dokładność z jaką to zrobi maszynka raczej będzie przewyższała moje wiązanie. [2010-04-12 16:56]

Petrys

a czy aby na pewno zawiąże każdy rodzaj żyłki na każdym rozmiarze haczyka?? Bo coś myślę o kupnie tego gadżetu, tylko muszę być pewny, że będzie spełniał moje oczekiwania ;D
[2010-04-12 17:23]

Norbert Stolarczyk

No to i ja się pochwalę. Od jednego z naszych Kolegów Tadeusza, dostałem w prezencie takie oto urządzenie i na początku nie powiem miałem małą zagwozdkę co do jego funkcjonowania lecz film z you tube rozwiał moje wątpliwości.
Zapewniam że przy użyciu haka nr 2 i żyłki 0,30 węzeł jest bezbłędny i zawsze precyzyjnie zawiązany.
Obsługa w jednej dłoni tego urządzenia nie stanowi większego problemu, w przypadku węzłów z włosem wystarczy pozostawić jeden koniec żyłki dłuższy a następnie dowiązać pętelkę
Testowałem też na plecionce 0,18 również węzeł jest bezbłędny.
Nie muszę się już nikogo prosić o zawiązanie mi haczyków, choć pewna osoba która była za to odpowiedzialna nigdy nie robiła mi z tego powodu problemów to jednak co sam to sam !
Swoją drogą to chciałbym wiązać sobie ręcznie haczyki :)

pozdrawiam
[2010-04-12 17:43]

Lewy9

Moim zdaniem jeżeli ktos nie może zawiązać haczyka bo jest już na emeryturce( nie ten wiek) ręce się trzęsą to raczej mu potrzeba taki przyrząd. Ale jezeli jesteśmy młodzi to wiążmy wszystko sami. Bo zaniedługo jak to powiedział kolega na poczatku " będziemy kupowac przyrządy do holowania ryb".


Tak więc postarajmy się wędkować jak możemy dla własnego hobby. Bo wiąznie haczyka zajmuje dosłownie minute.

Chyba że ktoś łowi żeby zjeść i zależy mu na czasie. Ale to i tak nie wiele zmieni.


Pozdrawiam Wędkarzy :]

[2010-04-12 20:44]

michal0210

Zgodzę się w 100% z kolega Lewy9. Każdy wędkarz powinien umieć zawiązać haczyk o każdej porze dnia i nocy. Pozdrawiam
[2010-04-12 21:53]

Waldi Fish

Z wypowiedzi kolegów wynika, że omawiane urządzenie do wiązania haczyków swoją funkcję pełni bardzo dobrze, dopóki jednak nie mam problemów z wiązaniem haczyków, nawet z zawiązanymi oczami, to nie będę z niego korzystać. Oczywiście, jeśli ktoś ma problemy z samodzielnym wiązaniem haczyków, może skorzystać z tego urządzenia. Dlatego  na pewno znajdzie swoich nabywców wśród licznej rzeszy wędkarzy. [2010-04-13 18:12]

Petrys

a jak wygląda dobrze zawiązany haczyk?? może trzonek tworzy z żyłką jedną linię? czy ewentualnie trzonek może być odchylony?
[2010-04-13 18:33]

oskar777

Witam Koledzy. Powiem Wam, że kiedyś wiązałem haczyki tylko ręcznie. Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem elektrycznej wiązarki (ROBINSON). Haki wiąże idealne, nie ma problemów z przekładaniem żyłki. Jak ktoś raz się nauczy to potem będzie wiązał z zamkniętymi oczami. Jakość połączenia jest co najmniej zadowalająca o ile nie idealna. Węzły są bardzo wytrzymałe i nie osłabiają żyłki. A dla tych, którzy uważają, że używanie tego urządzonka to czyste wygodnictwo to zapytałbym się jaki sprzęt posiadają bo z pewnością nie są to wędziska bambusowe i kołowrotki z przełożeniem 1:1 tylko coś lepszego co poprawia skuteczność i przyjemność (w tym wygodę) łowienia. Jakby ktoś chciał kupić to polecam jednego sprzedawcę na Allegro który ma najlepszą cenę (39zł+przesyłka) bo z tego co widzę w sklepach wędkarskich to ceny są obłędne (60-80zł za taki sam sprzęt). No i jeszcze jedno. Dziwię się, że ludzie którzy nigdy nie mieli i nie używali tych wiązarek mają zawsze najwięcej złego na ich temat do powiedzenia (bez urazy). Pozdrawiam
[2010-05-25 15:45]