Wiatr a brania ryb

/ 10 odpowiedzi
Jaki wiatr musi być żeby ryby brały?

Słyszałem, że nie może być wschodni ani zachodni musi być południowo-zachodni. Czy to prawda co wy o tym sądzicie?
fisch 73

A ja sądzę że na wypad na ryby nie ma złej pogody. A czy będą brały to nie tyko wpływ wiatru. Temat rzeka.Powodzenia. (2012/08/12 07:14)

tajoj

Dokładnie temat rzeka i pogoda jest zawsze dla wędkarza super. Sam po sobie zauważyłem że nawet przy tych wiatrach miałem brania więc jakoś nie przekonuje mnie to stwierdzenie a bardziej skłaniałbym się ku zmianie ciśnienia. (2013/03/19 11:46)

89krzysztof

13m/s ani trochę więcej, oczywiście południowo-zachodni, bo inaczej ryby nie będą brały. (2013/03/19 12:46)

Jakub Woś

Są różne powiedzonka wędkarskie związane z wiatrem:
"wiatr od wschodu ryba chodu" ,  "na fali okoń wali"
Do tego wiatr może utrudniać lub ułatwiać rzucanie przynętą np spinningową lub może spychać do któregoś brzegu "syf" pływający po powierzchni za którym płyną ryby. (2013/03/19 13:47)

zbynio5o

Dobrze jest łowić na tzw. brzegu nawietrznym, czyli wiejącym w twarz. I nie chodzi tutaj o spływające syfy, tylko o prądy zwrotne, przydenne które wymulają z dna rybi pokarm.

Zauważyłem że po silniejszym wietrze który ustał, warto na takim  brzegu zasiąść, można sie spodziewać większej ilości brań.

(2013/03/19 14:25)

marecki27-1979

A ja sądzę że na wypad na ryby nie ma złej pogody. A czy będą brały to nie tyko wpływ wiatru. Temat rzeka.Powodzenia.

Zgadzam się w 100%. Potwierdziłem to na rybkach wiele razy. (2013/03/25 22:43)

kamillbn

Pewnie macie racje koledzy. Ale znam pewnego wodzireja z nad pięknej rzeki Wisły który bywa naszym przewodnikiem. Lubi się wiatrem sugerować lub innymi anomaliami pogodowymi :) Cytuje: :) ,,Wiater górny rybak durny,, ,, Wiatr od dołu ryba do stołu,, ,,Wiatr ze wschodu ryba chodu'' lub ,,Pada deszcz będzie leszcz" o dziwo często się to sprawdza. :) Pozdrawiam.  (2013/03/25 22:53)

zbynio5o

Temat dotyczy wpływu wiatru na brania ryb a niektórzy rozpisują sie o złej pogodzie. Zgadzają sie w 100% z przedmówcami, tylko tak naprawde nie wiadomo, z czm sie zgadzają. 

Może panowie troche własnego zdania na temat wiatru :))

(2013/03/25 23:06)

dyziu

z powiedzonek słyszałem jeszcze jedno o wietrze północnym "wiatr od szweda ryby nie da"

a bardziej rzeczowo to brań podobno jest wiecej jak wiatr poprostu jest , a mo że nie tyle wiatr ile falabo wtedy woda jest bardziej natleniona i ryba jest atywniejsza.

(2013/03/26 04:11)

Bernard51

Wiatr na pewno ma swój wplyw na brania , ale też w dużym stopniu zależy od ciśnienia i pogody
(słonecznie ,pochmurnie ,deszczowo).Przykładowo: wiatr południowy a po niebie płuna jednostajnie białe bałwany, brak kompletnie brań ,wiatr wschodni też nie ma intensywnych brań ale to zależy od wody jak i bialorybu,z zachodu przy wysokim ciśnieniu jest oki dla każdej prawie rybki północno zach.tez dobrze wpływa ale już przy niskim ciśnieniu i padającym deszczu ,nie zabardzo. Wszystko to też zależy od wody:stojąca-płynącai regionu Polski też ma znaczenie.
Temat rzeka i napewno każdy ma ten temat swoje zdanie? I swoje doświadczenia? (2013/03/26 05:19)