Zaloguj się do konta

Wiadomości Wędkarskie.

utworzono: 2009/11/24 09:40
coralgol73

Jak sądzicie, które z czasopism wędkarskich dostępnych w kioskach jest najciekawsze? [2009-11-24 09:40]

Wędkarski Świat oraz Wędkarz Polski [2009-11-24 13:28]

miszczunio

kolego to wszystko zalezy od tego jakie ryby lapiesz i jakimi metodami. najlepszy sposob to pojsc do empiku i tam porownac wszystkie dostepne magazyny o tematyce wedkarskiej. pozdrawiam. [2009-11-24 13:52]

adler

Jeśli chcesz ogólnie czasopisma o wędkarstwie to masz do wyboru " Wiadomości Wędkarskie , Wędkarski Świat , oraz Wędkarz Polski " piszą w nich o każdej metodzie wędkowania po trochu . Ja kupuję wszystkie trzy . Znadziesz tam także oprócz porad , katalogu łowisk , także ciekawe konkursy , a także wiele innych ciekawych artykułów i wywiadów z ludźmi elity wędkarstwa w naszym kraju . [2009-11-24 14:21]

Ja kupuję Wędkarza Polskiego [2009-11-24 15:08]

Przemek238

Ja zamówiłem prenumeratę Wędkarstwo Moje hobby. Naprawdę ciekawe czasopismo a dodatkowo filmy na DVD [2009-11-24 17:19]

Ja chyba najbardziej cenie sobie Wędkarski Świat i Wędkarstwo Moje Hobby. Irytuje mnie brak obiektywizmu w niektórych artykułach WW,a jeśli chodzi o Wędkarza Polskiego to zależy od numeru- czasem zdarzy się taki że nie zainteresuje mnie ani trochę, a jest taki w którym każdy artykuł jest "dla mnie". Ostatnio kupuje stare numery WMH w empiku, do nich dołączane są filmy i dodatek o łowieniu szczupaków- wszystko w cenie 5,90 więc warto ;) [2009-11-24 17:31]

marekrav

Moim zdnaiem warte uwagi sa Wiadomości Wedkarskie i Wędkarz Polski Ale jak wspominał jeden z moim poprzedników wrato wybrac sie do empiku i przegladnąć dostepne tytułu i wtedy samemu zdecydowac co nam najlepiej podpasuje [2009-11-24 17:33]

wojtas321

Ja proponuje Wędkarski Świat ja osobiście zamawiam prenumeratę

[2009-11-24 17:51]

A mnie te około 150 kg gazet znudziło i wszedłem na wędkuję.pl. Oczywiście w każdej z wymienionych pozycji można było cos dla siebie wydłubać, coś przeczytać. Nie będę faworyzował jednej z gazet (choć faworyta posiadam). na tym forum mam wszystko, co mi potrzeba i to od samych mistrzów. Jak czegoś nie wiem, to dopytam, jeśli mogę się podzielić swoją wiedzą, to się dzielę. Już gazet "fachowych" nie czytam, bo po przeczytaniu musiałbym ją wyrzucić a szkoda, bo nowa.... I tak się makulatury trochę zebrało.

Pozdrawiam serdecznie. [2009-11-24 18:03]

łysy wąż

Ja już od długiego czasu kupuję Wędkarski Świat, Wiadomości Wędkarskie, Wędkarstwo Moje Hobby oraz Wędkarz Polski.
Wg mnie najciekawszą gazetą z w/w jest Wędkarski Świat. Najciekawsze artykuły, autorzy - profesjonaliści, dobry papier, piękne zdjęcia itd.
Wiadomości Wędkarskie też są nie złe, jednak wkurza mnie próba manipulacji czytelnikami. jak wiemy wydawcą WW jest PZW i za pomocą tej gazety śle w świat głupoty... Chociaż niektóre artykuły są bardzo dobre.
Wędkarstwo Moje Hobby ma jeden bardzo duży plus - film dołączony do gazety. Minusem jest dość wysoka cena i artykuły przedrukowane z zachodnich gazet ( podejrzewam, że z Blinkera ), które czasem kompletnie nie pasują do naszych realiów. Jednak bardzo fajne filmy rekompensują cenę i pozostałe " minusiki ".
Wędkarz Polski - tak jak napisał Czermin, czasem trafia się naprawdę fajny numer, a czasem kiepski. Ja przeważnie znajdę coś dla siebie. Ostatnio jednak poważnie zastanawiam się nad tym, czy nie przestać kupować tej gazety. " Parada rekordów " w Wędkarzu Polskim to jakiś koszmar. Praktycznie zdjęcie każdej ryby odrzuca mnie od tego miesięcznika - fotki na tle wanny, martwe, sztywne szczupaki, ubite bolenie.... W przedostatnim numerze jeden z redaktorów ( !!! ) opisywał połów boleni - złowił chyba dwa po około 5 kg każdy i na koniec opisał co miały w żołądkach... Nie dziwię się wielu kolegom, że nazywają tą gazetę Mięsiarz Polski..... Tu edukacja poprzez czytanie zawodzi na całej linii. Tak więc czasem napiszą coś fajnego i dołączą fajne zdjęcia, jednak mnie osobiście razi podejście redaktorów tej gazety do wędkarstwa... Jeżeli nie przeszkadzają Ci dziesiątki zdjęć martwych ryb na tle szafy czy wanny, to Mięsiarz Polski jest ok.

To moje spostrzeżenia co do tych czterech gazet. Gdybym musiał wybrać jedną, wybrałbym bez zastanowienia Wędkarski Świat.

pozdrawiam [2009-11-24 18:10]

Ja jako karpiarz w 80 % prenumerowałem kiedyś Karp Maxa. Były i myślę, że nadal tam są ciekawe artykuły o łowieniu karpi. To jednak czasopismo wyłącznie dla karpiarzy. Dlaczego zrezygnowałem z kontynuowania prenumeraty? Dlatego gdyż Karp Max jest za bardzo naszpikowany reklamami. Reklamy przenikają tam nawet do tekstów artykułów. Można w nich wyczytać na przykład takie kwiatki, że karpie biorą tylko na kulki proteinowe firmy "X" i żadne inne. Po przeczytaniu kilku tekstów o podobnym przesłaniu przestałem czytać ten kwartalnik. To co mnie raziło nie jest jednak rzeczą, która podważa w całości wiarygodność i fachowość tego pisma, które początkującym karpiarzom szczerze polecam.
Poza Karp Maxem najczęściej kupuję WMH i WW [2009-11-24 20:05]

tomeczekxx5

No moim ulubionym czasopismem jest Wędkarski Świat ale go nie kupuje w kiosku ruchu tylko zamawiam prenumeratę roczną i co miesiąc przysyłają mi do domu z gratisami a nie ma czasopisma który ma gratisy w gazecie którego idzie zakupić w kiosku ruchu bo ino raz się spotkałem z gratisami w gazecie WW to tam były haczyki na płoć.Ale takie jest moje zdanie że Wędkarski Świat jest najlepszy!!!!!
Pozdro.... [2009-11-24 23:29]

marcino

Był czas jak kiedyś wszystkie dostępne zdobywałem (oj nazbierało się tego ). Sporo było gazetek WW, WP . Obecnie obywam się bez prasy wędkarskiej . Portal dostarcza wiele wiadomości i internet. Ostatnio miałem plan coś zakupić . Gazetki mają strony www , więc warto sprawdzić co będzie w nowej. Samemu trzeba zdecydować , sprawdzić co jest w każdej i co nam odpowiada. Warto jest poczytać książki o wędkarstwie. Naprawde jest wiele ciekawych pozycji . Pozdrawiam. [2009-11-24 23:49]

coralgol73

Ja też kupuję wszystkie gazety o tematyce wędkarskiej, szczególnie zimowa porą. Wtedy nie wędkuję i jakoś czas trzeba sobie umilić. Po za tym na początku roku bywają podsumowania z ubiegłego, bardzo ciekawe. A tak przy okazji pamiętacie takie czasopismo jak ESOX? [2009-11-25 11:34]

zdrapek

Najciekawsze to są wypowiedzi użytkowników forum bo są niczym nieograniczone i często galopują wręcz z ułańską fantazją ;)
Co do gazet, to tematy po prostu są powielane i co najwyżej kilka artykułów niezależnie od tego jakie to czasopismo faktycznie przedstawia nowy problem lub porusza jakiś ciekawy wątek czy opisuje sytuacje na naszym polskim podwórku. Gazety wędkarskie jako formę zabicia czasu polecam, natomiast jako źródło nowej wiedzy niekoniecznie tutaj bardziej skupił bym się na tematycznych portalach :)
[2009-11-25 12:23]

withanight88

panowie w jakie dni wychodza te gazetki? wedkarski swiat, wedkarz polski? ta sa miesieczniki? [2009-11-25 14:35]

chyba są co miesiąc. ale nie jestem pewny. a ogólnie nie kupuje. troche skzoda mi kasy na to. wole na forach poczytać itp. a przy okazji można zadawać pytania [2009-11-25 14:57]

.........ja preferuje Wędkarski Swiat , korzystam jeszcze z Carp-max ale tego w kiosku nie ma [2009-11-25 16:00]

spines21

Wędkarski Świat,Wędkarz Polski,Wiadomości Wędkarskie to miesięczniki
KarpMax-kwartalnik,a Wędkarstwo Moje Hobby -nie wiem [2009-11-25 16:29]

Generalnie nie kupuję gazet wędkarskich. Gdy moja narzeczona idzie do auchańskiego orseya, stoję sobie przy stoisku z prasą i wertuję wszystkie cztery gazetki. Nie kupuję ich, bo w każdej z nich jest 5% powierzchni, która warta jest uwagi. Pozostały obszar to chłam w postaci reklam, fotek (niektóre dobre - ale rzadko), parad rekordów, kalendarzy i innych rzeczy, które mnie nie interesują. Zdecydowanie lepszą jakość pod tym względem prezentuje internet, gdzie wartościowej treści jest o wiele więcej - niemal za darmo.
Jednak jeśli miałbym oceniać którekolwiek z gazet, to mimo wszystko najprzychylniej oceniam WŚ, za sprawą błyskotliych artykułów Pana Darka Duszy. Sarkazm w jego wydaniu odpowiada mi bardzo. Z kolei przejadły mi się już artykuły redaktorów naczelnych tego miesięcznika. Niby od przybytku głowa nie boli, ale...
WW - widać rękę PZW, trzymającą mocno stery cenzury.
WP - więcej treści, ale zwykle nic co mogło by urzec - raczej takich w stylu ekspertowskich porad Grzegorza Siciny na tym portalu.
I na koniec gazetka z płytą, której nazwy sobie nie przypomnę. Dużo dobrego tekstu. Chociaż dotyczy on raczej nie naszych warunków, zwykle jest interesujący. Owszem, tanio nie jest (chociaż z czasem przestarzałe numery wychodzą po zaniżonej kwocie) ale bardzo dużo czytania.

[2009-11-25 18:28]

marcinmodrzejewski

Dla mnie najciekawsze i nieżle prowadzące jest Moje Hobby Wędkarstwo do tego są ciekawe filmy [2009-11-25 20:08]

A ja nie kupuję żadnej gazety.Raz ,że wszystko jest tutaj i na innych stronkach.Dwa,wszystkie artykuły się z czasem powielają i nudne się to robi.Kupowałem swego czasu jakąś gazetę z filmem i chyba WMH ale nie jestem pewien.Zraził mnie ten film bo żadnych wskazówek,łowili gdzieś za granicą,totalna porażka.Filmy powinny być kręcone u nas,na naszych łowiskach ,a oni jeżdżą se po świecie i denerwują ludzi.Na filmach powinny być pokazywane metody,instrukcje,rady,a nie tylko łowienie.Na komercyjnym czy hodowlanym to każdy idiota wrzuci przynętę i złowi.Niech połowią na przełowionych łowiskach i pokarzą jak się na nich łowi. Poza tym filmy te są teraz pokazywane na TVN TURBO więc po co kase wyrzucać? [2009-11-25 20:21]

Zbig28

Od dawna prenumeruję Wędkarski Świat. To wg mnie najlepsze krajowe pismo wędkarskie. Dobre teksty świetnych autorów-wędkarzy, czytelna szata graficzna, fajne fotki i mnóstwo dobrych porad. Do każdego numeru Redakcja daje jakąś "wkładkę". A to paczkę haczyków, a to karabińczyki lub agrafki, a to przypony wolframowe...
Często kupuję Wędkarza Polskiego. Jednak trzeba stwierdzić, że to pismo skupia się głównie na łowiskach południowo-zachodniej Polski. Jednak jest ciekawie redagowane.
Dawno już zrezygnowałem z Wiadomości Wędkarskich. Nie chcę bowiem współfinansować tuby prasowej ZG PZW. [2009-11-25 22:00]

Od chyba sześciu lat kupowałem co miesiąc WW, WŚ , WP oraz okazjonalnie WMH .Od jakichś dwóch lat nie kupuję WP , bo tak jak Koledzy napisali ja również zauważyłem że niektóre wydania są bardzo kiepskie . Jeśli chodzi o obecnie kupowane regularnie czyli WW oraz WŚ , to myślę że w WW jest więcej rzeczy które mnie osobiście bardziej się przydają , dlatego to właśnie to czasopismo wybrałbym jako nr. 1 Oczywiście propagandę ZG PZW odrzucam . Pozdrawiam . [2009-11-26 18:46]

Czytam wszystko co ma coś wspólnego z wędkowaniem . Moim zdaniem na naszym rynku jest mało czasopism o tej tematyce . WW , WŚ ,WP , WMH jest ok .Jakaś gazeta sportowa o tej tematyce a w niej wypowiedzi i doradztwo samych mistrzów a może gazeta portalu też by była ciekawa . [2009-11-26 23:05]