Zaloguj się do konta

Wezwanie na komisariat policji

utworzono: 2011/06/17 10:17
biscand

Witam,

dwa tygodnie temu wybrałęm się z małżonką w odwiedziny do znajomych nad jezioro Strykowskie. Kolega namówił mnie na mały wypad na pomost no i ...

oczywiście zjawili się panowie ze straży, żaden z nas nie miał dokumentów.
Całe szczęście kolega miał kartę na pobliskiej "działeczce" a ja wcale!

Zostawiłęm panom dowód osobisty a sam wybrałem się po kartę kolegi, po powrocie dostałem dowód spowrotem i informację, że już w tym dniu łowić nie mogę.

Przyznaję się, że na pytanie gdzie jest moja karta odpowiedziałem, że nie spodziewałem się wypadu na ryby i zostawiłęm ją w domu, prawda jest taka, że nigdy jej nie miałem.

Mimo że mam swoją wędkę (spinning) to na wypad na ryby udaje mi się wybrać max 5 razy do roku - w dodatku zazwyczaj na prywatne łowiska więc "zdobywanie karty" zakończyło się na wyuczeniu RAPR i zdaniu egzaminu - mimo braku karty zawsze przestrzegam regulaminu.

Ale wracając do tematu...

dzisiaj otrzymałem wezwanie na komisariat policji w Stęszewie (niedaleko jeziora Strykowskiego), mam ze sobą zabrać dowód osobisty i tyle.

W związku z powyższym proszę o informację...      czego mogę sie spodziewać?

Pozdrawiam


[2011-06-17 10:17]

Witam,

dwa tygodnie temu wybrałęm się z małżonką w odwiedziny do znajomych nad jezioro Strykowskie. Kolega namówił mnie na mały wypad na pomost no i ...

oczywiście zjawili się panowie ze straży, żaden z nas nie miał dokumentów.
Całe szczęście kolega miał kartę na pobliskiej "działeczce" a ja wcale!

Zostawiłęm panom dowód osobisty a sam wybrałem się po kartę kolegi, po powrocie dostałem dowód spowrotem i informację, że już w tym dniu łowić nie mogę.

Przyznaję się, że na pytanie gdzie jest moja karta odpowiedziałem, że nie spodziewałem się wypadu na ryby i zostawiłęm ją w domu, prawda jest taka, że nigdy jej nie miałem.

Mimo że mam swoją wędkę (spinning) to na wypad na ryby udaje mi się wybrać max 5 razy do roku - w dodatku zazwyczaj na prywatne łowiska więc "zdobywanie karty" zakończyło się na wyuczeniu RAPR i zdaniu egzaminu - mimo braku karty zawsze przestrzegam regulaminu.

Ale wracając do tematu...

W związku z powyższym proszę o informację...      czego mogę sie spodziewać?

dzisiaj otrzymałem wezwanie na komisariat policji w Stęszewie (niedaleko jeziora Strykowskiego), mam ze sobą zabrać dowód osobisty i tyle.

Pozdrawiam




Mandatu karnego, w najlepszym wypadku. Możesz być także obciążony zarzutem kłusownictwa. Ale na pewno będziesz przesłuchany i będziesz składał wyjaśnienia.




[2011-06-17 10:24]

biscand

Tyle to wiem, napsiz lepiej co zrobić żeby załagodzić sprawę! [2011-06-17 10:25]

obcy91

tutaj to i maslane oczy nic nie dadza...taka nauczka
[2011-06-17 10:29]

JaroDaw

Tyle to wiem, napsiz lepiej co zrobić żeby załagodzić sprawę!




Nie wiem czy się śmiać czy płakać ?!@@##?!! [2011-06-17 10:30]

No to pytasz czego możesz się spodziewać, czy jak załagodzić konsekwencje przestępstwa?Bo kłusownictwo nie jest już wykroczeniem, tylko przestępstwem. A Ty kłusowałeś. Bo dodatkowo nie masz karty wędkarskiej..........Możesz więc liczyć na dobry humor policjanta, efekt swojej pokory wobec niego i łut szczęścia, ale bez kary się nie obejdzie.  [2011-06-17 10:32]

biscand

Mandatu karnego, w najlepszym wypadku. Możesz być także obciążony zarzutem kłusownictwa. Ale na pewno będziesz przesłuchany i będziesz składał wyjaśnienia.


Nie pomagasz kolego
[2011-06-17 10:33]

Tyle to wiem, napsiz lepiej co zrobić żeby załagodzić sprawę!




Nie wiem czy się śmiać czy płakać ?!@@##?!!





Mnie już żadne pytanie tu nie zdziwi :)))))))))))


[2011-06-17 10:35]

Mandatu karnego, w najlepszym wypadku. Możesz być także obciążony zarzutem kłusownictwa. Ale na pewno będziesz przesłuchany i będziesz składał wyjaśnienia.


Nie pomagasz kolego







Bo tu już Święty Boże nie pomoże :))))))))) Popełniłeś chłopie przestępstwo. Nie rzuciłeś peta w parku na alejkę, tylko kłusowałeś. 

[2011-06-17 10:37]

biscand

MAstiff, sam pisałeś, że dostałeś niedawno mandat, zakładam więc, że też kłusowałeś, prawda?

[2011-06-17 10:37]

MAstiff, sam pisałeś, że dostałeś niedawno mandat, zakładam więc, że też kłusowałeś, prawda?





Z kimś kolego mnie mylisz :)))))))))))))))))))))))))))) 



[2011-06-17 10:40]

biscand

O zwracam honor i najmocniej przepraszam, pomyliłem...


Panowie, chodzi mi tylko o to, że chcę to najprościej i najłągodniej załatwić.
Dajcie więc jakąś redę i możemy zakończyć temat.

[2011-06-17 10:44]

jurek

Jeżeli okazałeś PSR dowód osobisty , to już wtedy powinni wystawić Ci mandat w kwocie 200 złotych z artykułu 27a Ustawy o Rybactwie .................... ale najwyraźniej skorzystali z drugiej opcji ............ Wniosek do Sądu Rejonowego ( powinni Cię o tym poinformować )

Teraz masz wezwanie na Policję , gdyż strażnicy mogli Ci nie uwierzyć , że posiadasz kartę wędkarska wraz z opłatami ( mówiłeś im , że zostawiłeś w domu )

Policja ustali , czy posiadasz kartę i sporządzi wytyczne do Sądu Rejonowego.


Dobra rada ...zrób sobie kartę wędkarską i  dokonaj opłat , bo za ta grzywnę byś to już zrobił i łowił spokojnie, zwłaszcza , że piszesz , że znasz RAPR
[2011-06-17 10:46]

biscand

Jeżeli okazałeś PSR dowód osobisty , to już wtedy powinni wystawić Ci mandat w kwocie 200 złotych z artykułu 27a Ustawy o Rybactwie .................... ale najwyraźniej skorzystali z drugiej opcji ............ Wniosek do Sądu Rejonowego ( powinni Cię o tym poinformować ) 

Teraz masz wezwanie na Policję , gdyż strażnicy mogli Ci nie uwierzyć , że posiadasz kartę wędkarska wraz z opłatami ( mówiłeś im , że zostawiłeś w domu )

Policja ustali , czy posiadasz kartę i sporządzi wytyczne do Sądu Rejonowego.


Dobra rada ...zrób sobie kartę wędkarską i  dokonaj opłat , bo za ta grzywnę byś to już zrobił i łowił spokojnie, zwłaszcza , że piszesz , że znasz RAPR


No przyznaję, że sama kontrola była dla mnie sporą nauczką a zaraz po niej pomyślałem, że tym razem uszło mi płazem ale już więcej tyle szczęścia mieć nie będę wieć albo wóz albo przewóz.

Tyle tylko, że nie spodziewałem się wezwania.


[2011-06-17 10:51]

Zgadza się, tylko teraz już karty z datą wsteczną, sprzed dnia nieszczęsnęgo łowienia, nie zdobędzie. [2011-06-17 10:55]

biscand

No nic, trzeba przyjąć na klatę! [2011-06-17 10:59]

biscand

Zgadza się, tylko teraz już karty z datą wsteczną, sprzed dnia nieszczęsnęgo łowienia, nie zdobędzie.


Wiesz nie o oszustwa tu chodzi, jeżeli jednak wiedziałbym, że np. dostane 200 zł mandatu, to wolałbym jechać jeszcze dzisiaj wszystko wyrobić i opłacić po czym liczyć na np. minimalną karę 50 zł. Ale podejrzewam, że tak pięknie to już się tego nie załatwi

[2011-06-17 11:26]

Zgadza się, tylko teraz już karty z datą wsteczną, sprzed dnia nieszczęsnęgo łowienia, nie zdobędzie.


Wiesz nie o oszustwa tu chodzi, jeżeli jednak wiedziałbym, że np. dostane 200 zł mandatu, to wolałbym jechać jeszcze dzisiaj wszystko wyrobić i opłacić po czym liczyć na np. minimalną karę 50 zł. Ale podejrzewam, że tak pięknie to już się tego nie załatwi




No raczej nie.............



[2011-06-17 11:32]

biscand

Ile powinienem się spodziewać? [2011-06-17 11:35]

sliwka15

według mnie 500 zł
[2011-06-17 11:35]

 Zgodnie z obowiązującym obecnie art. 27a ust. 1 pkt 2 lit. b) – kto, dokonując amatorskiego połowu ryb nie posiada dokumentów i zezwolenia, o którym mowa w art. 7 ust. 2, bądź nie stosuje się do warunków zezwolenia lub nie prowadzi rejestru amatorskiego połowu ryb, jeżeli zezwolenie zobowiązuje do jego prowadzenia, podlega karze grzywny albo karze nagany.Ustawa z 24.09.2010 r., która weszła w życie z dniem 27. 11. 2010 r. w przypadku ukarania za wykroczenia wymienione w art. 27 ust. 1, 27a ust. 2 i 27b ust.1 wprowadziła obligatoryjnie orzekanie przez Sąd kar dodatkowych, m.in. podania orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości na koszt ukaranego (art.. 27 ust.2, art. 27a ust.3, 27b ust. 3) co, zgodnie z niektórymi interpretacjami prawnymi, wyklucza stosowanie postępowania mandatowego przez uprawnione podmioty, w tym Policję. [2011-06-17 11:46]

memo1111

Kup flaszkę, wypij z policją może Ci odpuszcza ;)
[2011-06-17 11:56]

JaroDaw

 Zgodnie z obowiązującym obecnie art. 27a ust. 1 pkt 2 lit. b) – kto, dokonując amatorskiego połowu ryb nie posiada dokumentów i zezwolenia, o którym mowa w art. 7 ust. 2, bądź nie stosuje się do warunków zezwolenia lub nie prowadzi rejestru amatorskiego połowu ryb, jeżeli zezwolenie zobowiązuje do jego prowadzenia, podlega karze grzywny albo karze nagany.Ustawa z 24.09.2010 r., która weszła w życie z dniem 27. 11. 2010 r. w przypadku ukarania za wykroczenia wymienione w art. 27 ust. 1, 27a ust. 2 i 27b ust.1 wprowadziła obligatoryjnie orzekanie przez Sąd kar dodatkowych, m.in. podania orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości na koszt ukaranego (art.. 27 ust.2, art. 27a ust.3, 27b ust. 3) co, zgodnie z niektórymi interpretacjami prawnymi, wyklucza stosowanie postępowania mandatowego przez uprawnione podmioty, w tym Policję.

hahaha nie wiem czy kolega już wie, ale go raczej nie uspokoiłeś. [2011-06-17 12:03]

JaroDaw

ani nie uświadomiłeś [2011-06-17 12:04]

biscand

 Zgodnie z obowiązującym obecnie art. 27a ust. 1 pkt 2 lit. b) – kto, dokonując amatorskiego połowu ryb nie posiada dokumentów i zezwolenia, o którym mowa w art. 7 ust. 2, bądź nie stosuje się do warunków zezwolenia lub nie prowadzi rejestru amatorskiego połowu ryb, jeżeli zezwolenie zobowiązuje do jego prowadzenia, podlega karze grzywny albo karze nagany.Ustawa z 24.09.2010 r., która weszła w życie z dniem 27. 11. 2010 r. w przypadku ukarania za wykroczenia wymienione w art. 27 ust. 1, 27a ust. 2 i 27b ust.1 wprowadziła obligatoryjnie orzekanie przez Sąd kar dodatkowych, m.in. podania orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości na koszt ukaranego (art.. 27 ust.2, art. 27a ust.3, 27b ust. 3) co, zgodnie z niektórymi interpretacjami prawnymi, wyklucza stosowanie postępowania mandatowego przez uprawnione podmioty, w tym Policję.


To jak? Ani strażnik ani policjant nie wystawi za wędkowanie bez zezwolenia już mandatu tylko sprawa obligatoryjnie trafi do sądu?

[2011-06-17 12:05]

ani nie uświadomiłeś







Uświadomią go niestety dopiero na Komisariacie :)  [2011-06-17 12:08]