Zaloguj się do konta

Wezwanie do sądu

utworzono: 2010/07/16 12:27

 

Dzisiaj , właśnie przed chwila przyszło mi wezwanie do sądu w charakterze świadka ?!

Jak Odra opadała to świetnie brał karp , uciekinier z czech , leszcze płocie i inne rybki . Oczywiście nasi mięsiarze jak p....bani w amoku łapali po 30-50 sztuk i pakowali do samochodów , toreb , plecaków i Bóg jeden jeszcze gdzie . A , że z kolega szanujemy naturę i przepadamy za żywymi rybami to zadzwoniliśmy gdzie trzeba , umówiliśmy się z policja za wałami aby nasza brać wędkarską nas nie zlinczowała i wyłuszczyliśmy sprawę . Popisali nas i pojechali , ponoć ogień tam był jak w piekle , wszyscy opróżniali siaty w tempie ekspresowym ale wilczury były kumate i zadzwonili po czterech strażników PSR , wyczesali dwanaście osób z których jeden miał w sumie 51 sztuk karpi ! No ciekaw jestem co sad może od nas chcieć bo przecież nie jesteśmy w stanie wskazać jednoznacznie sprawców ale nawiasem mówiąc to na opony w aucie trzeba będzie teraz uważać hehehe !

[2010-07-16 12:27]

ZAMOSCIANIN

Zostaniecie powołani jako oskarżyciele posiłkowi, ale to jest stawiennictwo dobrowolne i nie musicie być na rozprawie. Chyba, że macie zaznaczone stawiennictwo obowiązkowe, musisz dokładnie przeczytać i sprawdzić wezwanie. Jeśli pisze jako świadka stawiennictwo obowiązkowe. Tylko trochę dziwne nie byliście wzywani do policji w celu dokonania rozpoznania osób, które zajmowały się tym procederem? Widocznie sąd chce dokładnych wyjaśnień. No i tu się sprawa rypła lepiej się stawić! Szkody tych opon, aby tylko opon? Powodzenia.    [2010-07-16 12:59]

basiasia

Gratuluje postawy i odwagi.

Gdzie była wtedy nasza dzielna SSR, pewnie w domku przed monitorem.
[2010-07-16 13:12]

karlik

Gratuluje postawy i odwagi.

Gdzie była wtedy nasza dzielna SSR, pewnie w domku przed monitorem.


   Przed  monitorem i czytała bzdury które wypisujesz
[2010-07-16 13:21]

Gruzinek

Panowie, chyba nie myśleliście, że zrobią z Was świadków incognito, przy tak "poważnej" sprawie.
W każdym razie gratuluję postawy, która powinna cechować wszystkich tych którzy kochają wędkarstwo i traktują poważnie przepisy RAPR i nie tylko ...
Wiele razy pisaliśmy wszyscy, że zło, które uderza w nas wszystkich, możemy zwalczać skutecznie tylko tym, że przestaniemy być incognito oraz solidarnie będziemy się wzajemnie  popierać a szczególnie popierać takie jak Wasza postawy
[2010-07-16 14:52]

Zostaniecie powołani jako oskarżyciele posiłkowi, ale to jest stawiennictwo dobrowolne i nie musicie być na rozprawie. Chyba, że macie zaznaczone stawiennictwo obowiązkowe, musisz dokładnie przeczytać i sprawdzić wezwanie. Jeśli pisze jako świadka stawiennictwo obowiązkowe. Tylko trochę dziwne nie byliście wzywani do policji w celu dokonania rozpoznania osób, które zajmowały się tym procederem? Widocznie sąd chce dokładnych wyjaśnień. No i tu się sprawa rypła lepiej się stawić! Szkody tych opon, aby tylko opon? Powodzenia.


Jacy oskarżyciele !!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????? Świadkami będą!   


[2010-07-16 15:01]

Gratuluje postawy i odwagi.

Gdzie była wtedy nasza dzielna SSR, pewnie w domku przed monitorem.


Żal mi cie chłopie.....



[2010-07-16 15:03]

karlik

Gratuluje postawy i odwagi.

Gdzie była wtedy nasza dzielna SSR, pewnie w domku przed monitorem.


Żal mi cie chłopie.....




Mastiff  szkoda słów a komentarz jest zbędny
[2010-07-16 15:09]

rubin44wr

basiasia . co to za bzdurne pytanie zadajesz?, czy ty uważasz ze na każdego wędkującego przypada jeden strażnik SSR. Daj spocznij , nie pisz bzdurnych tekstów.


Mastiff , dlaczego napisałeś chłopie? , przecież to żeńska istota,czyżbym się mylił ?
[2010-07-16 15:48]

Mastiff , dlaczego napisałeś chłopie? , przecież to żeńska istota,czyżbym się mylił ?


No jakbyś zgadł.... Tylko odwagi za mało. 



[2010-07-16 16:07]

franz mój szacunek i uznanie oponami się nie martw zawsze można kupić nowe daj znać co z tymi gnojami będzie
[2010-07-16 17:31]

adler

Franz , co tu dużo pisać i mówić , chłopie gdyby tak postąpił każdy z nas to z pewnością nie byłoby gróźb i przecinania opon , tylko tacy pseudo wędkarze , debile sami musieli uważać by im ktoś tego typu psoty nie zrobił . Teraz wszystko w rękach TEMIDY , opisz co i jak się działo . 

Gratuluję postawyi cywilnej odwagi i tego życzę każdemu z NAS .

Tobie wielki szacunek . Pozdrawiam .  

[2010-07-16 17:41]

Miejmy nadzieję że wszystko zakończy się pomyślnie dla bohaterskich wędkarzy . Swoją drogą należy im się ( tj wędkarzom , bo kłusolom pozostało tylko trzaskać w ryj ) medal za czyn bohaterski jakim jest udaremnienie kolejnej kłusowniczej rzezi . Pozdrawiam.
[2010-07-16 17:55]

Kiedyś w moich okolicach - gdy pogrążony w miłosnym amoku leszcz wpływał do płytkiej rzeczki - wiejskie dzikusy w poplamionych dresach , napychali rybami kieszenie jak gdyby były to  pachtowane sąsiadowi wiśnie  .Później kiedy pani nauczycielka przydzielała zadanie domowe polegające na opisaniu swego hobby i prezentacji rekwizytu służącego do jego uprawiania - ta sama wiejska hałastra , pisała z błędami i bez sensu - MOJE HOBBY TO WĘDKARSTWO A TO MOJA WĘDKA . CHODZĘ Z DZIADKIEM NA RYBY I ŁOWIMY PŁOTKI ( był początek kwietnia).
[2010-07-16 18:01]

 

    Dzięki panowie za uznanie , nie mogłem inaczej zareagować ze względu na zawód jaki wykonuje , nie będę pisał co robię bo przestaniecie ze mną pisać ale również zareagowałem-liśmy ( byłem z moim kolegą ) tak dlatego , że po prostu tak po ludzku szkoda mi było tych ryb . Pal licho te karpie bo wkurzają one mnie jak diabli , niszczą wodę i przeganiają inne ryby ale te leszcze olbrzymy czy płocie po 30-35 cm , karasie po 2 kg , duże sumy które chodziły za stadami białej ryby , siadały nam w tym czasie na rosówki i oni wszystko brali ??? Normalnie jakieś nieporozumienie , bandytyzm ! To ja tu zbieram śmieci , złowione ryby w 90 % wypuszczam do wody , płacę kartę i nawet na myśl mi nie przychodzi czy ona mi się spłaci czy nie , czy jak inni liczę tyle i tyle karpia po cenie z Reala i kartą spłacona ?! Znam multum takich ludzi , normalnie kurrrrrrrr...... ach szkoda moich nerwów bo nie ma takich inwektyw którymi dość obelżywie mógłbym określić takie zachowanie !!!!!!!

[2010-07-16 18:34]

To nie wstępuj lepiej do SSR..... :)  [2010-07-16 18:40]

 

Aaaa i z tego co wiem to wilczury zadzwoniły sobie po straż rybacką bo sami za bardzo nie kumają tematu !Wiem , że mało kto ich lubi bo są upierdliwi no ale taka służba , mają być upierdliwi . Fakt jest taki , że dwukrotnie zostałem nad wodą bardzo źle przez nich potraktowany i musiałem wyprowadzić ich z błędu ale reszta kontroli odbyła się wzorcowo . Nawet hehehe jeden z nich pomagał mi wytaszczyć dużego karpia z wody i w finale rozwalił sobie nogę o małża , wiozłem go na pogotowie bo ich golf padł , ale były jaja potem strasznie popiliśmy . Teraz z tym strażnikiem Mieczysławem jesteśmy dobrymi kumplami hehehe . W każdym zawodzie zdarzają się czarne owce i wszyscy dobrze o tym wiedzą z np. telewizji .

[2010-07-16 18:54]

ZAMOSCIANIN

Mastiff czytaj między wierszami. Zobacz ile opcji wymieniłem. Ja tego wezwania na oczy nie widziałem.   [2010-07-16 19:18]

Mastiff czytaj między wierszami. Zobacz ile opcji wymieniłem. Ja tego wezwania na oczy nie widziałem.

"Zostaniecie powołani jako oskarżyciele posiłkowi, ale to jest stawiennictwo dobrowolne i nie musicie być na rozprawie." 


Co w tym czytać między wierszami? To jest pierwsze zdanie postu i nie ma przed tym zdaniem słowa -CHYBA! To jest stwierdzenie faktu, a nie domniemanie. Bzdurne i tyle.


[2010-07-16 19:27]

basiasia

basiasia . co to za bzdurne pytanie zadajesz?, czy ty uważasz ze na każdego wędkującego przypada jeden strażnik SSR. Daj spocznij , nie pisz bzdurnych tekstów.











Dlaczego bzdurnie? Nie , nie uważam że na każdego wędkarza powinien przypadać jeden strażnik, wcale tak nie napisałam.
Takie sytuacje gdy masowo pojawiają się w jakiejś rzece czy rzeczce ryby które "zbiegły" z hodowli zdarzają się co jakiś czas. Taka wieść rozchodzi się w śród wędkarzy lotem błyskawicy i wcale nie trzeba długo czekać by wszystkie stanowiska wzdłuż były zajęte. Znamienne jest że wędkarze zaczynają sie wtedy zachowywać tak jak opisał franz, łapią ile wlezie i nikt nikomu nie zwraca uwagi , jakaś wzajemna aprobata, byle tylko nałapać ile się da, ilu ich tam siedzi wzdłuż brzegu wszyscy zachowują się w tym czasie tak samo.
A strażnicy SSR  to także w przeważającej części wędkarze praktykujący i nie uwierzę w to że nie wiedzieli , nie słyszeli o tym że masowo karp bierze. Śmiem twierdzić że Oni najlepiej wiedzą gdzie ryby biorą. Zeby nałapać 30-50 karpi nie wystarczy 20min, trzeba wędkować minimum pół dnia. Jeśli w takich sytuacjach nie pojawia sie nad łowiskiem SSR to nie jest dobrze.

Jeszcze raz gratuluje franz postawy, gdyby każdy z wędkarzy tak postępował wówczas nie byłoby miejsca nad wodą na nieregulaminowe postępowanie.

Nie rozumiem tylko jak to sie dzieje że tacy panowie mają zawsze opłacone składki, kiedy ten cały Regulamin postępowania zacznie działać w Kołach, dlaczego Sądy Koleżeńskie nie wykluczają takich z szeregów PZW takich wędkarzy?


















[2010-07-16 20:25]

essoxx

Sad Sadem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie jak mówił Pawlak. Żaden Sad nie zastąpi świadomości społecznej o problemie.
[2010-07-18 00:23]

 

Właśnie wróciłem z sądu i wcale się nie zdziwiłem , jak w polskie sądy nigdy nie wierzyłem tak wyroki jakie dostali '' nasi '' kłusownicy utwierdziły mnie tylko w przekonaniu , że mam rację . Żenada i pusty śmiech mnie ogarnia . Kto bogatszy to dostał 500 zł a kto biedniejszy to prace społeczne w wymiarze 30 godzin no i symboliczne 100 zł. . Wszyscy się przyznali , wszystko czarno na białym , policja ze strażą się napracowała - papierów dziesiątki wypisanych , zeznań , paliwa wyjeżdżonego , ehhhh nie chce mi się o tym gadać .

[2010-07-20 14:12]

Gruzinek

To znaczy wg. Ciebie Sąd miał ich skazać na dożywocie czy też na kary śmierci w zwieszeniu;
Przepraszam za mój sarkazm - ale polskie sądy skazują na podstawie dowodów oraz tak jak wskazuje przepis - (dany artykuł) a przepisy te stanowią politycy.
[2010-07-20 14:30]

Właśnie i wedle prawa mogli dostać działy do 5 tyś. zł albo pudło do 30 dni , więc.....? [2010-07-20 14:48]

Nawet znalazłem coś , że sąd może załadować wyrok na 2 lata ( ale to chyba za przestępstwo - np sieci ? ) odsiadki ale nie wiem czy to dobrze interpretuje . [2010-07-20 15:11]

Gruzinek

Tak ale jak będą siedzieli to za nich i tak my będziemy płacić a nadmierne grzywny jak nie będą mogły zostać spłacone to i tak odsiedzą za nasze pieniądze lub zwyczajne je umorzą.
Ponad wszystko trzeba być realistą i karać tak, żeby to przynosiło skutek a nie żeby był widoczny efekt.
A tak poza tym jak np. ukradli za 200 zł to nie mogą dostać 5 tyś zł  ale to już ocenia Sąd (wolny i niezawisły)
[2010-07-20 15:22]