Zaloguj się do konta

Węzły wędkarskie do haczyków

utworzono: 2008/09/25 20:06
robin3

dzisiaj od wielu dni zaczepiłem duża ryby , wydaje mi sie ze brzanka sie złapała .Ale co z tego podczas holowania 5 m od brzegu wypieła sie razem z haczykiem.Sprawdziłem przypn i co widze ? rozwiazanie .Czy mozliwe jest że za krótko przycinam wiazanie przy haczyku i podczas holu haczyk sie rozwiazuje?
Jestem od 2 miesiecy wedkarzem , haczyki raczej nauczyłem sie dobrze wiazac , na inny haczyk wyciagnąłem brzane na 45cm, czyli co żle robie?wiele razy wyjmuje przypon bez haczyka. [2008-09-25 20:06]

darseba

A sprubuj z innym przyponem jezeli dalej tak jest to cięko sie nauczyłes i będziesz musiał pocwiczyc [2008-09-26 19:34]

robson1

Musisz poprostu jeszcze poćwiczyć wiązanie tych haczyków,aż nie nabierzesz wprawy.Tyle mojej rady, ćwiczyć,ćwiczyć. Najlepiej jakbyś się, z tym zgłosił do jakiegoś starszego wędkarza ( starszego stażem), napewno Ci każdy pomoże. [2008-09-30 20:26]

mieciu79

jak masz problem z wiązaniem haczyków,możesz sobie kupić w sklepie wędkarskim specjalną maszynkę do ich wiązania.Sprzedawca na pewno pokaże ci jak się tym posługiwać. [2008-10-08 15:17]

piokwasiorek

Wiązarka też podejrzewam że nie pomorze trzeba naprawdę umieć się nimi posługiwać ,najlepsza metoda jak dla mnie to wiązanie w paluszkach trzeba naprawdę poćwiczyć i pózniej robi się już to automatycznie,poproś jakiegoś doświadczonego wędkarza nawet nad wodą z pewnością wytłumaczy ci i powie co i jak.Pozdrawiam [2009-02-28 10:03]

burza10000

koledzy mają racje najlepiej jak ktoś starszy stażem ci pokaże może jednak robisz coś nie tak dodam że ja też przez to przechodziłem praktyka czyni mistrzem. [2009-02-28 10:55]

czarek 58

Miałem te same problemy i wiesz jak je rozwiązałem.Kupuję haczyki z przyponami i jeszcze żaden mi się nie rozwiązał zrób tak i na pewno będziesz zadowolony.A swoją drogą ćwiczyć musisz wiązania to zawsze może Ci się przydać.Pozdrawiam [2009-02-28 11:33]

MAVER61

Nie umiem na opowiadanego udzielić wskazuwek jak zawiązać zpławik. Z tego co pamiętam pokazane jest to na chaczykach ( z tyłu paczki) Kongera.Węzeł przed zaciśnięciem zawsze pośliń i dociągnij , żyłke z węzła poprowadż od łopatki(od wygięcia).Pozdrawiam [2009-02-28 18:04]

MAVER61

Przepraszam za przejęzyczenia nie spławik tylko chaczyk... [2009-02-28 18:06]

mikadus

Raz kupiłem wiązane haczyki i więcej tego nie zrobię.Z 10 sztuk 9 się odwiązało.Lenistwo mnie wtedy zgubiło,ale też i nauczyło.Zawsze wiąże sam i jestem pewny że się nie rozwiąże. [2009-02-28 18:18]

Masz rację Mikadus. Poza tym każdy wędkarz powinien umiec wiązac haczyki. To jest, jak wiązanie sznurówek jak się już raz nauczysz, to już zawsze będziesz dobrze wiązał. Na forum ciężko jest wytłumaczyc jak wiązac, napewno nie jest powodem rozwiązywania to, że krótko obcinasz koniec. Proponuję, żebyś poszedł do wędkarskiego, to sprzedawca ci pokarze, jak wiązac(przeważnie są to starzy wędkarze) albo znaleźc wśród znajomych doświadczonego łowcę. [2009-02-28 18:29]

spines21

sam wiąże przypony, ale mam też kupione gotowe.
nie miałem nigdy problemów z nimi.
jak cały sprzęt wędkarski są lepsze i jest "masówka"- tutaj może być różnie.
wiązać trzeba się nauczyć-ze dwa trzy węzły-podstawa.ćwiczyć do skutku.
jedyny sposób. [2009-02-28 18:53]

Zdzichu

Rzeczywiście, trudno słownie przekazać sposób wiązania.Proponuję Tobie zajrzeć tu - https://wedkuje.pl/n/wiazanie-haczykow/3286 Nasz portalowy kolega "robson1" opisał tam wiązanie haczyków. Może z tego skorzystasz. Pozdro ... [2009-02-28 18:54]

Nie ma się czym przejmować - jestem pewien, ze każdemu ze starych wyjadaczy którzy sie tu wypowiadają, od czasu do czasu zdarza się tzw kiks haczykowy. To normalne, że czasem haczyk się źle zawiąże. Moze sie myle panowie? Robin - rób to uważnie z dbałością o szczegóły i zostawiaj koniuszek tak ze 2 mm, bo on w niczym nie przeszkadza. Wprawa przyjdzie sama, a i tak czasem wyplącze ci sie hak. [2009-02-28 19:00]

spines21

100% racja
mam do karpiowych przyponów sprawdzone węzły,wyciągałem zestawy z zaczepów na siłe inie puszczały.a jednego dnia dwa poszły.
śledztwo wykazało,że wiązałem je jednego dnia.
po prostu dałem ciała.
a najgorsze,że nie było kogo op.. opciążyć winą.
[2009-02-28 19:40]

nie ma węzłów 100% pewnych, wszystkie one czasem zawodzą. Nawet tym najlepszym specom. [2009-03-01 10:07]

krzkwi5

JA KOLEGO ŁOWIĘ OD KILKU LAT I PO PEWNYM CZASIE STWIERDZIŁEM ŻE GOTOWE PRZYPONY Z HACZYKAMI TO JEST TO , A JEZELI HODZI O WIAZANIE TO CZASAMI SIĘ PRZY TAKICH MANEWRACH PRZYDAJĄ MAŁE SZCZYPCE ŻEBY MOCNO SCIĄGNĄĆ ,JEŻELI NIE PUSCIŁO TO RACZEJ TYLKO ŻYŁKA MOŻE SIĘ URWAC POZDRO [2009-03-09 14:20]

bogly44

Mnie wiązania nauczył mój Ojciec,opisze Ci. 5-8 cm od konca żyłki zrób pętle(zegnij żyłke),tę pętlę przyłóż do grota(kolanka) w taki sposob aby trzonek haczyka (łopatka)był skierowany do wędki i tak trzymaj palcami,druga ręką palcami złap za koniec zyłki i owiń trzonek z żyłka 3-4 zwoje(ciasno),następnie złap owiniety trzonek haczyka z żyłka palcami którymi owijałeś a puść kolanko haczyka,koniec żyłki przełóż przez oczko(pętelke) i zaciągnij,zaciągnij szarpiąc za żyłke,następnie obróć żyłke na trzonku w taki sposób aby łopatka odstawała od żyłki(chodzi o łowność haczyka),potem zahacz haczyk za przelotke i udawaj rybe,węzeł sie zaciągnie,na koniec utnij odstającą żylke przy zwoju na trzonku .Musisz sie nauczyc wiazac,a przydaje sie to naprawde,prubój na duzym haku z cienka zyłką.Powodzenia. [2009-03-09 17:30]

robin3

Przeczytalłem bardzo uważnie Wasze sugestie i komentarze, tak jak piszecie zbyt krótkie przycinanie zyki przy haczyku , mogło byc powodem rozwiazujacych sie tych ze haczyków.Teraz zostawiam około 2-3 mm koniec i haczyk sie trzyma jak powinien.dzieki serdeczne za rady i tak duża ilosc opini dzieki raz jeszcze i pozdrawiam. [2009-03-31 21:08]