Węzeł na haczyku z oczkiem

/ 15 odpowiedzi
czy ma ktos  prosty i zarazme skuteczny wezel na haczyk z oczkiem lub kretlik:)
-Junior-

Bardzo prosty i wytrzymały węzeł który nosi nazwę PALOMAR
(2011/08/23 16:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

pocisk22

-Junior- moz ebyc dobry pokombinuje a na kretliku tez sie sprawdza
? (2011/08/23 16:24)

-Junior-

Też się sprawdza kiedyś robiłem sobie testy z plecionką i tym węzłem i efekty były bardzo zadowalające :) (2011/08/23 16:27)

mopsik

wypróbuj tzw węzeł bez węzła...typowy karpiowy do plecionki ale ja go stosuję do żyłki i jest naprawdę super mocny.znajdź na necie węzeł bez węzła (2011/08/23 16:36)

pocisk22

-Junior- haczyk zawiazny, nawet łatwe, zobacze na wodzie czy sie sprawdzi i czy dobzre to zorbilem:0 (2011/08/23 16:50)

-Junior-

Musi być dobrze :) (2011/08/23 16:51)

Bromar

Popatrz Kolego na tą stronkę

http://www.balsax.com.pl/pl/index.php?page=5

jest tu pokazanych kilka węzłów (2011/08/23 16:57)

pocisk22

tak tylko ze mnie najbardzjinteresuja opinje innyhc wedkarzy:) bo ona jest bezcenna (2011/08/23 17:16)

Zibi88

nie wiem czy wytłumaczę ci to bez zdjęć ale postaram się :) 
- haczyk trzymasz w lewej ręce oczkiem w prawo
- przekładasz żyłkę przez oczko w haczyku raz i drugi raz w tą sama stronę. nie ciągnij mocno - powstaje oczko. ja wkładam w nie palec żeby mi się nie zsuwało. potem ta wolną żyłkę okręcasz 5 razy wkoło głównej i przekładasz przez to oczko co zrobiłeś na początku. Jak nie kumasz to napisz mi PW to zrobię jutro zdjęcie opakowania z krętlikami, tam to jest ładnie rozrysowane (2011/08/24 00:51)

użytkownik32263

Na haczyk z oczkiem najlepszy jest tzw. węzeł bez węzła knot knotless ponieważ ma on praktycznie 100% wytrzymałość danej linki. Jednak polecam go do plecionek, do żyłek w szczególności tych cieńszych nie za bardzo- za dużo okręceń żyłki wokół trzonka haczyka zwiększa niebezpieczeństwo przypadkowych uszkodzeń np. o kamyki na dnie. (2011/08/24 01:23)

użytkownik32263

Zapomniałem przestrzec przed używaniem Palomara do plecionek. Jest to za słaby węzeł i lubi się na plećce rozwiązać. Do łączenia kółka łącznikowego lub krętlika z plecionką najlepszym węzłem jest UNI. Największa wtrzymałość węzła w stosunku do wytrzymałości liniowej. Testowałem kilkanaście węzłów na kilku plecionkach i ten był zawsze najmocniejszy. Lecz ja wiążę go trochę inaczej. Mianowicie na początku plecionkę przedziewam przez krętlik 2 razy a potem przez pętlę aż 8-9 razy. Zresztą podaję link do niego:
http://www.animatedknots.com/uniknot/index.php?Categ=fishing&LogoImage=LogoGrog.jpg&Website=www.animatedknots.com
Natomiast do żyłek używam węzła Rapali:
http://www.animatedknots.com/rapala/index.php?Categ=fishing&LogoImage=LogoGrog.jpg&Website=www.animatedknots.com
Węzły te są już od lat testowane i używane przeze mnie i jak do tej pory nie znalazłem lepszych a było już tego trochę;) proszę wierzyć. (2011/08/24 01:35)

JKarp

CześćWęzeł bez węzła tylko bez włosa.JK (2013/08/09 15:28)

SZUWARdragon2

nie wiem czy wytłumaczę ci to bez zdjęć ale postaram się :) 
- haczyk trzymasz w lewej ręce oczkiem w prawo
- przekładasz żyłkę przez oczko w haczyku raz i drugi raz w tą sama stronę. nie ciągnij mocno - powstaje oczko. ja wkładam w nie palec żeby mi się nie zsuwało. potem ta wolną żyłkę okręcasz 5 razy wkoło głównej i przekładasz przez to oczko co zrobiłeś na początku. Jak nie kumasz to napisz mi PW to zrobię jutro zdjęcie opakowania z krętlikami, tam to jest ładnie rozrysowane
   pierwszy od gory, tylko dwa razy przez oczko.

(2013/08/09 16:40)