Zaloguj się do konta

Węzeł do wiązania przyponu wolframowego

utworzono: 2011/10/20 18:50
bartbmp

Witam. Chciałem się dowiedzieć, jakiejgo wezła używacie do wiązania własnych przyponów wolframowych ( wolfram ze szpulki wytrzymałości 3 kg). Napotkałem na problem, gdzie wolfram skręca mi się przy zaciskaniu węzła i nie wygląda to zbyt atrakcyjnie, nie mówiąc o pracy przynęt. Stosując zwykłe pętle, wolfram bez problemu pęka... Macie na to jakieś specjalne sposoby?

  • Drugie pytanie, związane jest z wiązaniem zestawów na boczny trok...Jak wiążecie taki zestaw z użyciem wolframu?

Odpowiedzi na pierwsze pytanie szukałem, ale żadne nie przyniosły oczekiwanego rezultatu;/

[2011-10-20 18:50]

Artur z Ketrzyna

w sklepie możesz dostać rólki łącznikowe króre po przełożeniu pętli zaciskasz szczypczykami.
[2011-10-20 18:59]

FLO92

nie lepiej kupic wolfram ? ktory jest juz z krętlikiem ?
[2011-10-20 19:35]

bartbmp

Chciałem uniknąć wszelkich tulejek czy rolek. Poprostu wezeł. Minimalizacja jakichkolwiek dodatków przy przynęcie. A jeśli chodzi o gotowe przypony... Długie, krótkie, modyfikowane. To wszystko kosztuje. Policz sobie wszystko, a zobaczysz czemu nie chce gotowych. [2011-10-20 20:27]

bartbmp

Ale spróbuje :) Nie to, że niewdzięczny jestem :) A jak to u was jest z wolframem przy bocznym troku? ktoś stosuje? [2011-10-20 20:29]

Czy robię przypony z drutu (na klenie i szczupaki), czy z wolframu, zawsze robi mi się nierówność przy węźle około 1 cm. Nie zwracam na to uwagi.

Ale: Jest trochę roboty z tym, że wychodzi super. Robisz omotkę (taką jak na przelotkach) i lakierujesz miękką żywicą (lakierem do łodzi).

[2011-10-25 08:13]

89krzysztof

nie lepiej kupic wolfram ? ktory jest juz z krętlikiem ?

A co w przypadku, kiedy chcesz przeszyć rybkę i ma ona nadal żyć? Jak przez całą niemalże długość ciała przeciągniesz ten krętlik, to rybka raczej zbyt komfortowo czuć się nie będzie ;-)
[2011-10-25 08:50]