Zaloguj się do konta

Wewnętrzne (dodatkowe) regulaminy, o co tu chodzi

utworzono: 2011/03/25 09:30
SUMIENIE

Na razie zajmijmy się powstawaniem sztucznych tworów tj zbiorników WYDZIELONYCH i panujących na nich DODATKOWYCH REGULAMINACH - CO TO JEST???

 Dla rozlużnienia cytuję:

Połowu ryb mozna dokonywać na dwie wędki dowolną metodą z tym że metodą spiningową tylko w PIĄTKI.

Metodą spiningową można łowić tylko w miesiącu LISTOPADZIE.

Po co więc RAPR , to jakoś tak jakby państwo w państwie ? Ja myslałem że życie polega na ułatwianiu sobie problemów , a nie na odwrót.

[2011-03-25 09:30]

pawelz

RAPR stanowi zbior paragrafow i artykulow ponizej ktorych "zejsc" nie mozna. Ale pozostawia furtke dla dodatkowy zaostrzen. I bardzo dobrze. Bo woda wodzie nierowna.
Sa rejony kraju gdzie pewne gatunki ryb maja sie calkiem dobrze i tam wykladnia moze byc RAPR ale sa miejsca gdzie przepisy nalezy zaostrzyc. Mysle ze przykladow nie trzeba podawac. Ci na gorze nie sa w stanie, nawet gdyby chcieli, wiedziec jakie warunki panuja na danej okolicy. Datego pozostawiono ta kwestie lokalnym wladzom PZW. Jedno z nielicznych, wg mnie, dobrych posuniec.
[2011-03-25 10:27]

kutwa-run1

Ja też czasami bywam na łowisku wydzielonym PZW, gdzie opłata dobowa wynosi 16 zł. Dodatkowe przepisy na tych łowiskach jest zrozumiałe gdyż obowiązuje tam całoroczna gospodarka rybą. Nie zawsze te przepisy stanowią o obostrzeniach dotyczących zakazu zabierania jakiegoś gatunku ryb czy też zwiększonego limitu wymiaru, ale niejednokrotnie zakazuje wpuszczania z powrotem do łowiska pewnych gatunków ryb. I tak na przykład w 2009r na łowisku na którym czasami bywam był nakaz zabierania z łowiska sumów bez względu na ilość i wymiar. Po prostu było ich za dużo a drobnicy za mało.
[2011-03-25 11:10]

kutwa-run1

No cóż, jeśli nie ma możliwości opłat np. jednodniowych a tylko i wyłącznie całoroczne to tylko współczuć. Znam łowiska wydzielone gdzie opłata całoroczna wynosi ponad 100 zł.
[2011-03-25 18:42]

gracek22

Jestem zdania aby regulamin  na łowiskach ogólno dostepnych wszędzie był taki sam chyba że jest to łowisko specjalne to co innego bo takie łowiska rządzą się swoimi prawami ,większość regulaminów w szczególności na zbiornikach jest zmienianych ze względu na nie etycznych wędkarzy i trzeba się zastanowić dlaczego my cierpimy przez kogoś kto przewinił tak zwana odpowiedzialność zbiorowa rodem z PRLu moim zdaniem jeśli ktoś łapał nie zgodnie z regulaminem to za pierwszym razem ostrzeżenie z wpisem a za drugim razem zakaz wędkowania na tym łowisku.
[2011-03-26 11:28]

gracek22

Podam przykład który zmusza do regulaminów wewnętrznych np. na zbiornikach przez nie etycznych wędkarzach w moim okręgu na pewnym zbiorniku był zapis o konieczności opuszczenia łowiska po złapaniu szczupaka (czyli 1 szt. i pa pa pa) patrząc na ten zapis nie do końca mi się to widziało ale Polak potrafi obejść różne regulaminy a chodzi mi o pana o nicku SUMIENIE on na tym zbiorniku jako nadmistrz mistrzów pokazał klasę samą dla siebie łapiąc szczupaka np. 2kg zapiął na smycz i do wody (a nóż nic nie weżmie to se go wezmę) no ale pech chciał wtedy brało bo każdy amator łapał i się uwiesił troszkę większy np.2,5kg  no to mniejszy won ze smyczy a większy na obrożę a że wtedy był boski dzień trafił się taki np.3kg no to 2,5kg kopa 3kg na smycz czyż nie pomysłowy Dobromir z tego Maniuśia A TERAZ WRZESZCZY KRZYCZY  (POPATRZ NADMISTRZU JAKI SMRÓD SIĘ CIĄGNIE ZA TOBĄ I TY NAS CHCESZ UCZYĆ) Maniuś wbij na luz wdarłeś się na forum koła pzw sandomierz nr.1 nie będąc członkiem tego koła po drugie święty nie jesteś bo na dowód  tego mogę podać mnóstwo przykładów nie jeden nie 2 a wiele o Twoim nie etycznym zachowaniu nad wodą i łamaniu regulaminów RAPR a teraz chcesz uczyć popatrz na przeszłość która nie była za Szwedzka no chyba że pomiędzy wpisami tych Twoich bredni oglądasz film ODWRÓCENI ale nie do końca w to uwierzę bo TY wielokrotnie łamałeś wszelkie regulaminy a teraz jesteś święty - zmień nicka na BRAK SUMIENIA teraz uczy a wcześniej łamał regulamin? kto to taki to SUMIENIE SUMIENIE SUMIENIE!!!!!!! !!!!!!
[2011-03-26 23:25]

pawelz

"Jeżeli pamiętacie to np.20 lat temu połowa gatunków nie posiadała okresu ochronnego ani wymiaru , woda przypominała ściek a ryb było całe mnustwo. Czasy się zmieniają woda prawie jak kryształ ,regulamin się zaostrza, wędkarzy przybywa więc i kasa na zarybianie powinaa być większa - a tu z rybami coraz gorzej. Dlaczego tak sie dzieje ??? A no dlatego między innymi że nie przestrzega sie tych przepisów, nie ma kar, niewielu interesuje sprawa wód powszechnych."

A nie przyszlo Ci do glowy, ze teraz mamy to co mamy, bo wlasnie 20 lat temu byly takie liberalne przepisy ?. Wtedy ryb bylo duzo, ale przy tych przepisach to musialo sie tak skonczyc.
Czemy wszyscy w wieksze liczbie wedkarzy widza tylko wiecej kasy. Czemu nie widza faktu, ze wiecej wedkarzy, to wiecej ryb ktore wyladowaly na patelni. Kiedys, jak to wspomniales kolego, widywalo sie w ciagu tygodnia 1-2 wedkarzy nad woda. Pamietam czasy jak w czasie wakacji bedac 3-4 razy na rybach na Pilicy spotykalem kilku wedkarzy przez tydzien. Teraz w ciagu soboty mozna naliczyc od kilkunastu do kilkudziesieciu na tym samym odcinku.
Taka presja plus takie przepisy (np 5kg drobnicy / dzien) musi doprowadzic wczesniej czy pozniej do katastrofy.
[2011-03-28 11:23]

jurek

Zgadzam się z Pawłem ...... pawelz ...... , dodać jeszcze trzeba kłusowników i to tych co żyją z tego procederu , a rybki są coraz droższe .
[2011-03-28 13:01]

JaroDaw

Podam przykład który zmusza do regulaminów wewnętrznych np. na zbiornikach przez nie etycznych wędkarzach w moim okręgu na pewnym zbiorniku był zapis o konieczności opuszczenia łowiska po złapaniu szczupaka (czyli 1 szt. i pa pa pa) patrząc na ten zapis nie do końca mi się to widziało ale Polak potrafi obejść różne regulaminy a chodzi mi o pana o nicku SUMIENIE on na tym zbiorniku jako nadmistrz mistrzów pokazał klasę samą dla siebie łapiąc szczupaka np. 2kg zapiął na smycz i do wody (a nóż nic nie weżmie to se go wezmę) no ale pech chciał wtedy brało bo każdy amator łapał i się uwiesił troszkę większy np.2,5kg  no to mniejszy won ze smyczy a większy na obrożę a że wtedy był boski dzień trafił się taki np.3kg no to 2,5kg kopa 3kg na smycz czyż nie pomysłowy Dobromir z tego Maniuśia A TERAZ WRZESZCZY KRZYCZY  (POPATRZ NADMISTRZU JAKI SMRÓD SIĘ CIĄGNIE ZA TOBĄ I TY NAS CHCESZ UCZYĆ) Maniuś wbij na luz wdarłeś się na forum koła pzw sandomierz nr.1 nie będąc członkiem tego koła po drugie święty nie jesteś bo na dowód  tego mogę podać mnóstwo przykładów nie jeden nie 2 a wiele o Twoim nie etycznym zachowaniu nad wodą i łamaniu regulaminów RAPR a teraz chcesz uczyć popatrz na przeszłość która nie była za Szwedzka no chyba że pomiędzy wpisami tych Twoich bredni oglądasz film ODWRÓCENI ale nie do końca w to uwierzę bo TY wielokrotnie łamałeś wszelkie regulaminy a teraz jesteś święty - zmień nicka na BRAK SUMIENIA teraz uczy a wcześniej łamał regulamin? kto to taki to SUMIENIE SUMIENIE SUMIENIE!!!!!!! !!!!!!

;))))) dobre [2011-03-28 13:13]

Sniper64

Witam Wszystkich..:)
Trochę z orany jestem! Ale fajnie się czyta:) i człowiek się odpręża po pracy, no dobre to było!!! tylko oby wezwania do sądu przez internet nie było..:)0

[2011-03-28 17:45]

SUMIENIE

SZkoda tylko że pan adnin (nasza swiatłość) wybiurczo wystawia moje posty i nie ma tu wszystkich które napisałem bo w tej chwili wygłąda to trochę stronniczo!!!!!!.

                                           Gdzie one sie podziały PANIE   NAJAŚNIEJSZY???????????????????????????????????????????????????????????????????????

[2011-03-29 10:56]

SUMIENIE

Widzę że mój cel nr jeden -wywołanie dyskusji na trudne tematy ,nie do końca ale pomału się rozruszał . Drugi wydaje mi się że zrealizowałem w 100%. To znaczy pokazać jak działa system ciemnogrodu , sposób postępowania z ludźmi, zamiatania wszystkiego pod dywan i udawania że nic się nie dzieje. Krytyki się nie boję a w szczególności od osoby o dwóch twarzach i poglądach niczym chorągiewka. Występującym w 5 osobach naraz tzn.( prezes, vice, komendant, admin strony, urażony zawodnik). Już samo to może dziwić  i pokazuje kto tu jest nieomylny, skazując wszystkich ośmielających się mieć swoje zdanie na zagładę. W chwili zagrożenia w agonii rzucać się na wszystko nie przebierając w środkach. Znamy się  jak dwa łyse konie i nie jedno mógłbym przytoczyć. Popatrz w lustro i rozglądnij się dookoła- ludzi bez skazy NIE MA. Są tylko tacy co zrozumieli swoje postępowanie , błędy i ludzie udający świętych z klapami na oczach. Co do tego czy jest Tu tak pięknie   pokaże czas i ocenią ludzie oraz historia. Doskonale zdawałem sobie sprawę że w oczach niektórych nie znających mnie wyjdę na idiotę i wiem że sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą. Gratuluje jak szybko znajduje się wytłumaczenie i wskazuje się osobę odpowiedzialną za wszystko co jest złe,nie szukając   problemów gdzie indziej np. u źródła .Te wątki jako SUMIENIE wymyślałem celowo dla prowokacji   i chciałem złowić najgrubszą z RYB . Teraz mogę   spoko zapisać swoje trofeum w swoim rejestrze połowu ryb jako specjale. Ryba wzięła i zażarcie walczyła. To było extremum WĘDKARSTWA bez wędki. Napisane na podstawie mitów i faktów scenariusz podstawiło mi samo życie a reżyserem „CZYTOWISKA” byłem ja .

Kto tu jest lepszym wędkarze   m???????????????????????????????????????????????????????????

 

Ps. Swoje garczki oddaj na złom i mogę ci oddac swoje - aluminium jest w cenie.Tekst nie jest sponsorowany i pisany ku przestrodze dla tych któży sie łudzą że prędzej czy później nie odczują tego na swojej du... .

[2011-03-29 13:04]

SUMIENIE

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości kim jstem to bardzo przoszę nie wstydzę sie tego i nie boję to ja : SUMIENIE-   Mariusz Dabik - Trep z SANDOMIERZA.

Zanim wydacie wyrok to sami zróbcie rachunek SUMIENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[2011-03-29 13:15]

gracek22

Fajnie Mariusz że jesteś już nie anonimowy bo komendantem straży nie byłeś nigdy a od kiedy ja nim jestem to też nigdy nie byłeś strażnikiem fakt 2 razy byłeś z nami na kontroli i to w nocy to się zgadza a o reszcie Twojej działalności na rzecz ochrony wód to mogę powiedzieć samowolka taki Robin Hood choć czasami nam pomogłeś to tyle o straży / o zawodach tak jak wspominałem ja zawody lubię Ty ich nie musisz lubiec ale nie rób nam nowych regulaminów i nie wnikaj w naszą kasę / o pstrągach nie miej nam za złe ze ktoś sobie rybkę wezmie bo jak ze mną byłeś to wziąłeś nawet dwa - zawody były wymyślone parę lat tam z okazji dnia wędkarza który jest w marcu pomysł tych zawodów wyszedł od ówczesnego prezesa okręgu tbg chodziło że zarybienia są od około 15 lat a nikt o tych rzekach nie słyszał tylko nie liczni i czy mi się to podoba czy nie to organizatorem tych zawodów jest klub Lusox a ja w klubie Lusox jestem od 15 lat /prezes, vice ,komendant ,redaktor i zawodnik - nasuwa się wniosek mało jest ludzi chętnych do działania
ale chyba mi to nie najgorzej wychodzi bo dostałem od Prezesa Polskiego Związku Wędkarskiego 3 odznaczenia / na temat rybostanu to nie będę z Tobą dyskutował bo jestem tylko vice prezesem do spraw zarybienia po pierwsze po powodziach zmienia się to diametralnie a po drugie nie interesuje mnie poławianie ryb za grzbiety i płetwy grzbietowe lub z bok (sandacz 7,60 na cykadę /tołpyga 17kg za płetwę grzbietowa czy karp 8kg za bok powyżej wodomierza )choć nie powiem czasami byliśmy razem na rybach wtedy byłeś święty no ale jak kolega napisał wcześnie małe miasta i więści szybko się rozchodzą a to nad komplet sandaczy 5szt.. a szczupaki na smyczy w Szymanowicach dwie twarze to masz Ty Maniuś bo to Ty na cykadę łapiesz sandała 7,60kg a pózniej na portalu rybieoko zamieszczasz wpis zeby zabronić łapania na cykadę i teraz zacytuje Twoje zdanie doskonale zdawałem sobie sprawę ze w oczach nie których wyjdę na idiotę i jak tu się nie podpisać pod tym cytatem dwoma rękami jak chcesz nas uczyć a święty nie byłeś/moje garczki moje okręty niech sobie płyną nie twój interes a na złom oddaj sobie co chcesz / i jeszcze jedno jest tak mała różnica między nami Mariusz ja zawsze łapie zgodnie z przepisami czy to RAPR czy na wydzielonych zbiornikach a Ty masz troszkę z tym na bakier i dlatego chyba nie jesteś działaczem w PZW.
Dziwi mnie tylko fakt ze doskonale wiesz o naszych wspaniałych działaniach na rzecz kłusownictwa jako SSR i Ty czasami nas informowałeś o nie ścisłościach na wodą a teraz nas opluwasz

[2011-03-29 14:50]

SUMIENIE

Poczytaj dokładnie  moje wszystkie posty i nie twórz mitów jaki to jestem BAD BOY. W twoich relacjach jest dużo nieścisłości i ich tak bardzo nie koloryzuj. Wiesz dlaczego nie ma chetnych do współpracy bo widzą co sie dzieje. To ty jesteś u władzy i to ty bedziesz musiał się rozliczyć prędzej czy puźniej dlaczego tak jest. Skoro nie dasz sobie powiedzieć że można by było coś porawić dla lepszego wizerunku naszego ciemnogrodu to nie. Ja dam sobie radę - spoko. Każdy był kiedyś młody i pewnych spraw nie rozumiał, popełniał błędy bo na nich się człowiek uczy, nie pokazuj tego co było kiedyś tam. Różnica miedzy nami jest taka że ja to zrozumiałem ty niestety nie. Nie przyjmujesz niczego bo na krysztale nie może być skazy. Czy ty myślisz że pierwszy wymyślięś koło ,a każde wskazanie błędu jest atakiem oraz pomysł kogoś innego to jak rak czy gangrena i należy z nim walczyć - pomyśl ???? [2011-03-29 15:55]

A moglibyście koledzy swoje problemy wyjaśniać SOBIE na priv, albo na łowisku, czy w kole, okręgu, nie wiem, ale nie zapychajcie rzeczami, o których inni pojęcia nie mają i chyba nie chcą mieć, tu na pokoju o całkiem innym temacie, niż Wy tu roztrząsacie między sobą. Dziękuję. [2011-03-29 16:12]

Żeby strażnicy, (czy byli strażnicy, KOMENDANCI) SSR, zasłużeni działacze PZW, tak się między sobą GŁOŚNO, PUBLICZNIE "lali" po pyskach, to już brzydko i wstyd.... Szkoda, że nie jesteście w mojej SSR, bo szybko bym Was pogodził.  [2011-03-29 16:50]

Sniper64

Witam Wszystkich..:)
Maciej o co wojna? bo za dużo czytania..:)
[2011-03-29 17:38]

drozdo

SUMIENIE nie jest żadnym działaczem ani strażnikiem SSR ani nie jest nawet w naszym Kole.


Wlazł z buciorami na obcy dywan i błoto zostawia.
[2011-03-29 17:44]

Witam Wszystkich..:)

Maciej o co wojna? bo za dużo czytania..:)




Marek, jednak przeczytaj. :)



[2011-03-29 18:13]

SUMIENIE nie jest żadnym działaczem ani strażnikiem SSR ani nie jest nawet w naszym Kole.


Wlazł z buciorami na obcy dywan i błoto zostawia.




A w jakim celu? Co osiągnie? Ma powód? Bo nie rozumiem juz nic w takim razie.



[2011-03-29 18:16]

drozdo

cel nr jeden - wywołanie dyskusji na trudne tematy, Drugi wydaje mi się że zrealizowałem w 100%. To znaczy pokazać jak działa system ciemnogrodu , sposób postępowania z ludźmi, zamiatania wszystkiego pod dywan i udawania że nic się nie dzieje.



[2011-03-29 18:23]

cierpliwy1

Kolego Mastiff ,co to znaczy w mojej SSR ,czyżbyś założył własną ,prywatną w porozumieniu ze starostą?

[2011-03-29 19:19]

Kolego Mastiff ,co to znaczy w mojej SSR ,czyżbyś założył własną ,prywatną w porozumieniu ze starostą?




"Mojej", to znaczy tej, do której U SIEBIE należę i działam! "Mój kraj, Moje miasto, Moja ulica, Moja szkoła, Mój autobus" ITD.......... Spotkałeś się już z takimi określeniami, czy potoczne określanie czegoś/kogoś jest dla Ciebie niezrozumiałe? 




[2011-03-29 19:31]

cierpliwy1

Kolego Mastiff ,co to znaczy w mojej SSR ,czyżbyś założył własną ,prywatną w porozumieniu ze starostą?




"Mojej", to znaczy tej, do której U SIEBIE należę i działam! "Mój kraj, Moje miasto, Moja ulica, Moja szkoła, Mój autobus" ITD.......... Spotkałeś się już z takimi określeniami, czy potoczne określanie czegoś/kogoś jest dla Ciebie niezrozumiałe? 





Przepraszam kolego Mastiff, ale mój autobus,moja  SSR ,to nie ma nic wspólnego
z potocznym nazewnictwem, a jezeli jest inaczej, to oświeć mnie proszę
[2011-03-29 21:02]

drozdo

W potocznym znaczeniu słowa "moja"  w tym przypadku można rozumieć SSR w której działam i której jestem strażnikiem. Czy to takie trudne do wydedukowania ?
[2011-03-29 21:51]