Węgorze i sumiki karłowate

/ 7 odpowiedzi
Dzień dobry, 30 kwietnia wieczorem wybieram się na znane mi łowisko, kilka malowniczych jezior po żwirowiskach. Zamierzam przenocować tam aż do 5 maja, więc będę miał 5 nocy do połowów. Najbardziej interesują mnie węgorze oraz sumiki karłowate. Zamierzam rzucić 2 wędki: Pierwsza gruntówka, typowo węgorzowy haczyk i pęczek rosówek; druga spławikówka, nastawiana głównie na "byczki", ale jak węgorz się skusi to nie pogardzę. Mam pewność, że na owym łowisku występują oba te gatunki, nie wiem za to w jakich ilościach. Mam 4g spławik z miejscem na świetlika, i zastanawiam się czy nie jest za duży? Czy "byczki" dadzą radę go zanurzyć? Wiem, że większość osób gardzi sumikami, ale ja po prostu przepadam za tą rybą. 2 kwestia to zanęta. Mam kilkanaście karasiowych głów, 3 dni leżały na słońcu (zbieram z nich białe robaki) i się zastanawiam, czy warto je przemielić i dodać do zanęty? Na pewno dodam pokrojone myszy, trochę rybich wnętrzności. Co jeszcze powinienem wiedzieć? Kiedy nęcić, kiedy rzucać wędki? Jaka żyłka do spławikówki, a jaka do gruntówki? W jakie miejsca rzucać zestaw? I przede wszystkim, skoro przynęta ma leżeć na dnie, to jak sprawdzić jaki jest grunt? I czy rosówki dzisiaj zbierane, może powinienem zastapić inną przynętą? Za dnia planuję spinningować po okonia :) Chętnie poczytam też Wasze doświadczenia z tymi rybami. Dziękuję za przeczytanie :)
bojanek123


Jak jest sumik to o węgorzu na rosówki zapomnij. Sumki ogołacają hak do czysta, biorą na prawie wszystko. Na węgorza zastosuj martwą rybkę- ukleje, plotkę 4-5 cm. Co do nęcenia węgorza możesz pomieszać suszoną krew z płatkami i aplikować to w sprężynie z rurka by się przypon nie plątał. (2019/04/28 10:22)

MarekLis


Sumik nie pożre takiej uklejki? (2019/04/28 12:26)

bojanek123


Jak juz wezmie, na pewno bedzie wiekszy (2019/04/28 19:55)

oldboy


Śmierdzące, mielone łby karasi, pokrojone myszy(?)
Do kompletu brakuje mi jeszcze ugotowanego chomika i smażonych pająków :) (2019/04/28 22:10)

u?ytkownik13712


Jest tu jakiś śpec od usuwania kont na portalu? Chyba, że wszystkich zwyzywam bo kiedyś to był dobry sposób na opuszczenie tego bagna... (2019/04/28 22:32)

erykom


Pokrojone myszy-poezja wędkarstwa :p (2019/04/29 09:35)

Tomulo


Dziwne że ktoś kto chce użyć tak wyszukanej zanęty nie potrafi odmieżyć sobie gruntu. (2019/04/29 10:35)