Węgorz z gruntu czy raczej na spławik?

/ 7 odpowiedzi
witam dzi¶ wybieram się na węgorza na łowisko gdzie nigdy nie próbowałem go łapać  i niewiem jak się nastawić czy na grunt czy na spławik będę łowił na rosówki i na słonecznicę dodam jeszcze że dno jest pokryte mułem.pozdro
Pietresko

Cze¶ć
Ja dzi¶ też się wybieram na węgorza i sandacza, będę łowił z gruntu na ołów 40 gramowy i do¶ć długi przypon. Tobie też bym polecił ten sposób, wydaje mi się bardziej skuteczny :) (2011/06/05 16:33)

kick

Cze¶ć
Ja dzi¶ też się wybieram na węgorza i sandacza, będę łowił z gruntu na ołów 40 gramowy i do¶ć długi przypon. Tobie też bym polecił ten sposób, wydaje mi się bardziej skuteczny :)

cze¶ć a jakie masz dno twarde czy pokryte mułem (2011/06/05 16:41)

bednar14

Po co teraz wybieracie się na węgorze skoro maj± okres ochronny. (2011/06/05 16:50)

kick

Po co teraz wybieracie się na węgorze skoro maj± okres ochronny.

kolego węgorz ma ochroę od 15 czerwca do 15 lipca.pozdro (2011/06/05 16:57)

Pietresko

Zależy na jakim miejscu siadam, ale staram się szukac miejsc żwirowate. (2011/06/05 19:09)

Artur z Ketrzyna

Po co teraz wybieracie się na węgorze skoro maj± okres ochronny.

kolego węgorz ma ochroę od 15 czerwca do 15 lipca.pozdro

Pocieszcie się ostatkami bo jest projekt ustawy by węgorz miał całkowity zakaz połowu i nawet dla rybaków. Op debilizm jak miał by się unas on rozmnożyć, przecież on tarło odbywa w możu na strasznej głębinie. No i kłusole dopiero se na zarabiaj±, bo jak będzie problem z legalnym kupieniem od rybaka, to gdzie kupić jak nie u... (2011/06/06 15:00)

Jack14

Artur ale czasu jeszcze przyznasz zostało :-))

Je¶li dno jest muliste i ustawienie przynęty nie wymaga dalekich wyrzutów to zdecydowanie stawiam na "większy" spławik + rosówka.

(2011/06/06 17:30)