Zaloguj się do konta

Węgorz-wszystko o połowie.

utworzono: 2010/11/27 20:03
nicponios

Witam wszystkich,
Zakładam nowy wątek pt: "Wegorz" po to żebyście mogli opisac swoje przygotowanie, zasadzkę i sam połów węgorza, nie po to żebyście sie kłucili, sprzeczali i wymądrzali jeden przed drugim.
Mam jeszcze pare pytań na które chciałbym znać różne odpowiedzi bo pewnie takie będa, ja zamierzam łowic na feedera z c.w. do 110g+ kołowrotek z wolnym biegiem:
1)czy żyłka główna 0,25 o wytrzymalosci 11kg bedzie dobra?
2)jaki przypon stalowy czy z żyłki?
3)jakie haki czy też kotwiczki?
4)od kiedy do kiedy moge zacząć polować na ta rybe (pora roku)?
5)czy zanęcamy czymś?
6)jakie przynęty?
7)czy włączam wolny bieg tak żeby ryba mogła zabrac żyłke z kołowrotka czy jak?

Za wszystkie odpowiedzi i OPISY serdecznie dziękuje i POZDRAWIAM:)
PISAĆ SAME OPISY I WSKAZÓWKI (żadnych konwersacji i wymiany zdań między sobą)
[2010-11-27 20:03]

baloonstyle

Witam :))
Po kolei :
1) Taka żyłka na pewno będzie dobra
2) Przypon z żyłki.
3) Haki 1  nie potrzebne kotwiczki.
4) W tym sezonie najlepiej było od kwietnia do połowy sierpnia na łowiskach w mojej okolicy.Ogólnie jak sam nie możesz wysiedzieć nad wodą bo jest tak ciepło to węgorz czuje się najlepiej.
5) Można zanęcać ale prawda jest taka że węgorz porusza się stałymi ścieżkami, i jak nie ma w pewnej okolicy to nagle się nie zjawi.
6) Rosówka, pęczek rosówek, filet, trupek, wątróbka
7) Branie, dzwonek chwilkę dzwoni, zacinasz i siłówka do brzegu :))
Pozdrawiam :))
[2010-11-27 20:38]

pangaz4

a ja napisze tak zbyt dużo o tym już pisaliśmy mówię o sobie i innych kolegach zbyt wiele możesz znaleźć w goglach że żal.pl a tak poza tym pytania są wręcz banalne 
[2010-11-27 22:44]

nicponios

a ty jestes buc i parowóz zaje**** leszcz:)
[2010-11-27 23:44]

baloonstyle

Dajcie na luz , po co się spinać, to nic nie da :))
[2010-11-28 07:03]

robcio2535

Witam wszystkich,
Zakładam nowy wątek pt: "Wegorz" po to żebyście mogli opisac swoje przygotowanie, zasadzkę i sam połów węgorza, nie po to żebyście sie kłucili, sprzeczali i wymądrzali jeden przed drugim.
 ( żadnych konwersacji i wymiany zdań między sobą)

Już wczoraj czułem czytajac te literki ze coś tu nie tak z tymi literkami i fakt okazało sie ok inni mogli nie zrozumieć przesłania kolegi nicponios by sie nie kłócić i wyzywać no ale zeby sam założyciel wątku nie zrozumiał swoich literek i obrażał :-) dobre dobre . A i dodam coś w temacie ze łowie wegorze na jcześciej na rosówkę,peczek gnojaków i żywca :-)
[2010-11-28 09:13]

Jędrula

a ty jestes buc i parowóz zaje**** leszcz:)

No kolego takie hasła nie przysporzą Ci przyjaciół na tym forum a co za tym idzie mniej się dowiesz w nurtujących Cię sprawach .

[2010-11-28 09:38]

pangaz4

spoko koledzy mnie nie ruszają obelgi takich osób przerabialiśmy temat węgorza setki razy odpowiedzi na te pytania są do z nalezienia w necie w ciągu nie wiem chyba 1 minuty  
[2010-11-28 10:34]

spoko koledzy mnie nie ruszają obelgi takich osób przerabialiśmy temat węgorza setki razy odpowiedzi na te pytania są do z nalezienia w necie w ciągu nie wiem chyba 1 minuty  

pewnie że nie ma się co obrażać ,takie osoby i tak nas opuszczają po paru dniach pobytu tutaj
[2010-11-28 10:40]

Andrzej66

Wolny bieg, jak dla mnie nie potrzebny. Nawet do łowienia karpi, kołowrotków z wolnym biegiem nie kupowałem. Na węgorza wystarczy otworzyć kabłąki, po braniu węgorz może swobodnie sobie wybierać żyłkę i to bez jakiegokolwiek oporu.

Apropo wypowiedzi, jeśli ktoś nie chce pisać na temat, to niech nie pisze nic!
[2010-11-28 10:59]

witiakwicol1

Kto ma potrzebę ,daje pytanie a kto nie ma ochoty niech marne komentarze zachowa dla siebie.
Ja prawie co roku mam szczęście złapać kilka, jedną sztukę zabieram i mrożę aż do zimy bo wtedy najlepiej smakuje.Najlepsze brania są na czerwone z własnej hodowli czyli rozkładających się obierzyn z różnego rodzaju owoców i ziemniaków.Co do sprzętu to wiadomo że ten musi być pewny w 100 % bo węgorz to nie przelewki i wykorzysta każdy możliwy moment zawahania czyli krzak lub inny rodzaj zaczepu na dnie.Najlepsze godziny żerowania od 23-2 w nocy a samo branie to zależy na co weźmie.Czerwone lub białe to tak sobie puk,puk  do kija natomiast trupek lub wątróbka no to wtedy jest ostra jazda.Powodzenia i połamania.Pozdrawiam.
[2010-11-28 12:43]

nicponios

a ja napisze tak zbyt dużo o tym już pisaliśmy mówię o sobie i innych kolegach zbyt wiele możesz znaleźć w goglach że żal.pl a tak poza tym pytania są wręcz banalne 

facet miałes napisac opis, a nie pleciesz banialuki o tym że to jest na googlach albo ze przerabialiscie ten temat 100 razy. Nie chcesz nie pisz "żal.pl" jak małolaci po 6lat na podwórku:/

Dziękóweczka tym którzy cos napisali

TEMAT ZAMKNIĘTY
[2010-11-28 14:17]

tinka

Łowić węgorze możesz zacząć już pod koniec kwietnia jeśli będzie ciepło. Pamiętać musisz, że węgorz od tego roku ma okres ochronny od 15 czerwca do 15 lipca, wymiar 50cm i limit dzienny 2szt. Powodzenia.

[2010-11-28 14:21]

baloonstyle

Ten wymiar jak dla mnie śmiało można by podnieść do 80 cm. Bo takie ponad 80 cm to już rybka reszta nie jest godna uwagi :))
[2010-11-28 15:58]

robcio2535

Ten wymiar jak dla mnie śmiało można by podnieść do 80 cm. Bo takie ponad 80 cm to już rybka reszta nie jest godna uwagi :))

Oj i tu sie mylisz kolego ha ha bo można złapać takie około 70 a są rury ze ho ho a też takie około metra a prześlizgnie sie przez oczko od igły :-) he he no z tym oczkiem to przesadziłem ale wiadomo o co lotto :-)
[2010-11-28 17:23]

baloonstyle

Oj i tu sie mylisz kolego ha ha bo można złapać takie około 70 a są rury ze ho ho a też takie około metra a prześlizgnie sie przez oczko od igły :-) he he no z tym oczkiem to przesadziłem ale wiadomo o co lotto :-)

Napisałem że według mnie.A chodzi mi o to że ludzie biorą do domu sporo małych co powoduje że jest coraz mniej tej rybki.Niestety jest smaczna i dla dobra gatunku powinien być podniesiony wymiar. To jest moje zdanie.

[2010-11-28 17:30]

robcio2535

Na to nic nie poradzimy ze wystarczy ze ma 1 cm wiecej od wymiaru i biorą a nawet bez wymiaru :-( tylko co z takiej ryby można zjeść pewnie nic -i nawet jakby podnieśli wymiar ochronny to i tak by zabierali te mniejsze :-( bo jak napisałeś smaczna
[2010-11-28 17:43]

Na to nic nie poradzimy ze wystarczy ze ma 1 cm wiecej od wymiaru i biorą a nawet bez wymiaru :-( tylko co z takiej ryby można zjeść pewnie nic -i nawet jakby podnieśli wymiar ochronny to i tak by zabierali te mniejsze :-( bo jak napisałeś smaczna

Zgadza się. Poza tym jak to sie słyszy.... "Węgorzaaa złowiłem..." Nie ważne , że sznurówkę... NO I TA CENAAAA!!!!!!!!!!!

[2010-11-28 17:54]

Napisałem że według mnie.A chodzi mi o to że ludzie biorą do domu sporo małych co powoduje że jest coraz mniej tej rybki.Niestety jest smaczna i dla dobra gatunku powinien być podniesiony wymiar. To jest moje zdanie.

Balon gdzie jest mało tej ryby ,tego jest człowieku tyle że jak przyjdzie maj to znowu je będę trzepał po minimum 4 sztuki co wieczur i to takie po 80 cm i od 15 czerwca do 15 lipca po 10 będę łapał a puzniej na grilla mmmmmm już się maja doczekać nie mogę
[2010-11-28 18:45]

Odrazu szybko dodam, że Piotrek łowi je w Niemczech, a tam nie ma limitu dwóch sztuk. To gwoli informacji tych, co nie wiedzą, a mogą skoczyć o to na Piotra. [2010-11-28 18:51]

A tym Maciek co będą wskakiwać to będę foty na privat co dziennie wysyłał
[2010-11-28 18:56]

robcio2535

Odrazu szybko dodam, że Piotrek łowi je w Niemczech, a tam nie ma limitu dwóch sztuk. To gwoli informacji tych, co nie wiedzą, a mogą skoczyć o to na Piotra.

Patrz ja nie nie wiedziałem :-( a już chciałem pojeździć i skakać po Piotrze he he Maciej ale ty jesteś nie mogłeś poczekać troszke :-)
[2010-11-28 19:09]

Robert os kwietnia rybacy tu na jeziorku znieśli limit na węgorka bo uważają go za chwasta teraz będę tu im te chwasty do bulu wyciągał
[2010-11-28 19:25]

Patrz ja nie nie wiedziałem :-( a już chciałem pojeździć i skakać po Piotrze he he Maciej ale ty jesteś nie mogłeś poczekać troszke :-)

Wolałem szybko to wpisać, bo trolle nie śpią niestety, szczekają czy cóś..........To po co jeszcze i Piotrek ma być obszczekany :) Nie pierwszy raz zresztą :)

[2010-11-28 19:31]

Maciek niech sobie szczekają
[2010-11-28 19:38]

Miro81

koledzy pytanie mam; Czy węgorz może być w wielu zbiornikach nawet w takim dzikim, gdzie wiadomo,że nie zarybiamy (wiem, że myślicie teraz: "sam się przekonaj"). Z góry dzięki! [2010-11-28 19:42]