Węgorz w rzekach wielkopolski

/ 6 odpowiedzi

witam kolegów wędkarzy chciałbym się dowiedzieć jaki zestaw mam sobie przygotować .będe łowić na warcie w okolicah częstochowy ,a raczej będe łowić na rosówkę prosze o porady   Pozdrawiam.

         

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

owczarki


niewiem jak u was ale u nas na rzece Warta<KOŁO>to ogolnie kiszka z rybami zero brań jak przestawiłem sie na sumy to tylko brała drobnica-same małe sumiki a leszczy zero .ogolnie najgorszy rok  (2012/11/29 15:50)

maras74


Jak na to patrzę to na przełomie kilku lat jest z roku na rok coraz gorzej. Tendencja wyraźnie spadkowa więc aż strach pomyśleć co będzie za parę lat.pzdr. Maras
(2012/11/29 17:39)

rafal05


Koledzy, jakie są szanse żeby teraz złapać węgorza ?  (2012/11/30 22:31)

Tomekoo


szanse złowienia węgorza małe, za to suma i to wyrośniętego spore...od lat się mnożą i to calkiem nie źle im idzie jak dla mnie powinni zarybiać czym innym bo wypierają pomału sandacza całkowicie nie mówiąc o szczupaku ;)Ja na sezon nie narzekam choć nadal trwa ;)Pozdro (2012/12/10 01:16)

tirpitz2


witam,
na warcie na odcinku poznania,osobiscie zlowilem jednego duzego na grunt ,bylem nastawiony na suma i wział wegorz duzy,ale nie wiem ile bo nie wazylem ,natomiast z tego co wiem od kolegow na warcie jest to bardzo sporadyczne,co do suma to 80 % to karlowate sumiki,szczegolnia jak lowisz na rosowke, jak zastosujesz wątrobke idzie dostac ładne kilko i kilkodziesiecio kilogramowe sumy,najczęscie są to sztuki około 6-10 kg,ale widzialem foty kolegow na nockach jak targali po 30 kg tez,napewno szybciej zlowicie suma jak wegorza,

pozdrawiam (2014/04/28 19:31)

123hudy


Witama na ktorym odcinku kolo czestochowy bedziesz lapal, bo za moich czasow to wokolicy bylobardzo ciezko o wegorza, nieliczac zalewu w poraju , a na odcinku pomiedzy zalewem w poraju a mostem na bugaju jest czy tez byla woda pstragowa I niemozna tam uzywac przynet natyralnych wiec rosowka odpada fajne miejsca sa za czestochowa niestety niepamietam nazwy ( juz ponad 10 lat niemieszkam w polsce)te state koryta warty podobno byly tam wegorze iele razy slyszalem od miejscowych ze lapia tam fajne sztukipozdro (2014/04/28 20:11)