Zaloguj się do konta

Węgorz: pomoc i porady

utworzono: 2010/06/10 23:03

Bardzo zaciekawił mnie wpis kol. klosa o węgorzach.

Pierwsze, tegoroczne węgorze;

Wybieram się w ten weekend na "nockę" i chciałbym zapolować na tą rybę;);) 

I tu mam kilka pytań:

1. Jak zawiązać zestaw? (mile widziane rysunki)

2. Co na haczyk? ( słyszałem, że dobre są też kawałki ryb, czy to prawda?

3. I czy istnieją zanęty do kupienia na węgorza, lub ewentualnie jak zrobić własną?


Z góry dziękuję za pomoc


[2010-06-10 23:03]

jaras209

Kolego Wolus, a więc ja na węgorza używam zwykłego zestawu gruntowego. Na hak zakładam rosówke, ale taka z prawdziwego zdarzenia, nie jakąś małą. Co do zanęty to nie wiem czy jest do kupienia na węgorza, ale osobiście zanętę robię sam dodaje do niej głownie karmy do psów i czasem jak uda mi się dorwać suszone płuca to je miele i też dodaje. Z góry ostrzegam że suszone płuca nie mają zaciekawego zapachu więc radziłbym je mielić w garażu albo piwnicy, żebym w domu innym nie utrudniać życia ;-) pozdrawiam i połamania
[2010-06-11 02:38]

zgadzam się zwykła prosta gruntówka żeby się nic nie plątało. na przynętę polecam fileta albo rosówkę. można tez próbować na żywca na spławik. a co do nęcenia to możne pelet lub zanęta węgorzowa jest do dostania w sklepach
[2010-06-11 09:09]

maniek25

Cesc co do haczyka to polecam Mustad nr. haka 1. Zestaw normalny gruntowyJest pellet węgorzowy do nęcenia Dragon a takze atraktory w płynie i w proszku, sucha krew jaxona. Pozdrawiam

 

[2010-06-11 16:32]

Dzięki za odpowiedzi;)!

Chciałbym wiedzieć, jak zakładać rybkę (albo filet) na haczyk? Słyszałem, że to robi się inaczej niż ze zwykłym żywcem.

Pozdr i połamania w dzisiejszą noc;););)

[2010-06-11 19:10]

mafioza0

Witam moze nie odpowiednie jest to miejsce do tego pytania ale niechce zasmiecac nowym watkiem. Chcial bym w sierpniu wybrac sie gdzies na wegorza np na mazury i chcial bym uzyskac wiadomosci gdzie najlepiej pojechac zeby powalczyc z ta ryba, nie posiadam karty bo bowie na zwyklych stawach u znajomych ale podobno mozna wykupic pozwolenie na kilka dni na dane wody. Moj wypad bym planowal na weekend chcial bym zabrac ze soba kumpla i 2panny to namiot odpada. Rozpisalem sie troszke wiec przejde do setna gdzie mozna by na wegorza jechac i zeby diedaleko lowiska mozna wynajac cos na nocleg w maire tanio:) [2010-06-11 21:58]

kaugustyn13

witaj. wegorz ladnie teraz zeruje wiem bo bylem 2 ostatnie nocki i przynioslem 5 sztuk. ja stosuje oliwki na krentliku hak nr 6 i rosowka. przepon dlugosci 50 cm. kawalki ryb sa super ale nie teraz. jest za wczesnie. jak leszcz wyjdzie z trzciny to pomalu mozna zucac kawalki ryb na spady. zycze powodzenia,. ja lece na kolejna nocke. [2010-06-12 18:01]

ja kolego zakladam trupki za glowe haczyk przebijam przez czaszke rybki od dolu do gory a filety przez kosc kregoslupa zeby mi wegorz niezerwal przynety z haczyka
[2010-06-12 18:25]

zaku81

Najbardziej polecam zestaw gruntowy i na hak konkretną rasówę. Na trupka  może być troszkę gorzej ale możesz spróbować na kawałki krwistej wieprzowiny pokrojoną w kostkę wielości paznokcia.
[2010-06-13 10:05]

gruby12345

wszystko w miare opisane wiec niczego nie musze dodawac pozdrawaim


[2010-06-14 12:32]

stahu89

Ja swoją przygodę z węgorzami i nockami zaczołem w ubiegły weekend pojechaliśmy w piatek na noc. Niestety z zaduchy pozdychały mi wszystkie rasówki. Zostało pare czeronych wiekrzych robaczków. poczekaliśmy do nocy bo wieczorem na białe robaki łapaliśmy płoteczki. Gdy nadchodził wieczór na podstawowy zestaw gruntowy czyli rurka i ciężarek z krętlikiem do tego przypon z haczykiem założyłem 2 czerwone. Zarzut nie daleko... jakies 15metrów ustawienie bombki z przyklejonym świetlikiem i czekamy. Po jakichś 10 minutch podczas rozmowy z moim znajomym patrze a tu bombka wali w wędke z mocnym uderzeniem zacinam... i jest ciągne czuje cos nie duzego podciągam bliżej widze węgorz bardzo ładny 45cm. trafił do siatki z małymi oczkami i tu bardzo ważne aby węgorza dać do siatki z małymi oczkami lub od razu zabić i do reklamówki bo ucieka bardzo szybko. Najleprza na węgorza jest rasówka ogólnie według mnie najleprzą sprawą na ryby jest robak biay lub czerwony ale na noc tylko rasówka!!
[2010-06-14 13:30]

witekrybnik

Ja tydzień temu łowiłem nad zalewem Chechło-Nakło i miałem dwa Węgorze takie powyżej 70cm. za przynętę posłużyła płotka, a właściwie tylko jej ogonek:) sposób zbrojenia: przyszywasz kawałek tej rybki czyli ten ogonek od strony płetwy ogonowej do tułowia i mocujesz albo hak albo kotwicę i wbijasz(chowasz) ja w mięsie ogonka. i ja tak łowię z gruntu w taki sam sposób jak sandacze:) pozdro i połamania:)
[2010-06-16 22:57]

Pewnie nie wszyscy jeszcze wiedzą, ale od 15-tego czerwca do 15-go lipca wprowadzono okres ochronny i wymiar 5o cm na węgorza. [2010-06-16 23:09]

Nowy regulamin obowiązuje z dniem ogłoszenia, czyli 11 czerwca 2010r.
Obecnie węgorz ma okres ochronny od 15 czerwca do 15 lipca, wymiar ochronny 50cm oraz limit połowu na dobę 2 szt.
Informacje dotyczące zmian pojawiły się już na stronie Polskiego Związku Wędkarskiego.
[2010-06-16 23:11]

klaudiusz43

Dzięki za odpowiedzi;)!

Chciałbym wiedzieć, jak zakładać rybkę (albo filet) na haczyk? Słyszałem, że to robi się inaczej niż ze zwykłym żywcem.

Pozdr i połamania w dzisiejszą noc;););)



[2012-06-03 07:54]

halwwa2804

Witajcie,ja na wegorze uzywam podobnego zestawu jak na sandacze,na zylke głowną zakładam rurke antysplataniowa do ktorej przyczepiam oliwke okolo 20 gram,wszystko zalezy od tego gdzie chcesz i na jaka odleglosc smignac,nastepnie uzywam duzego stopera zeby rurka nie walila o wezel,potem kretlik do ktorego przymocowuje przypon o dlugosci 80 cm zrobiony z plecionki o duzej wytrzymalosci i hak,haki nie za duze,na haczyk zakładam ukleje badz krapia wszystko zalezy od tego czym dysponuje,nie bawie sie w rosówki bo wegorz nawet teraz bardzo ladnie pobiera rybki na przekaske,osobiscie nie nece wegorzy ale mozna kupic pelet wegorzowy i nie necic ,mozna rowniez pociete rybki do workow karpiowych pva wkladac i necic wybrane miejsce,mam nadzieje ze cos nowego wnioslem i przydadza sie tobie moje slowa.pozdrawiam
[2012-06-03 08:36]

tekeszeitano

Jeżeli chodzi o zanętę to możesz wymieszać świeżą krew z paszą lub skrzepniętą krew pokroić w kostkę . Ja osobiście używam wieprzowej krwi .
[2012-06-03 13:12]

JOPEK1971

Jeżeli chodzi o zanętę to możesz wymieszać świeżą krew z paszą lub skrzepniętą krew pokroić w kostkę . Ja osobiście używam wieprzowej krwi .

Myślisz że nałowisz węgorzy używając takiej "zanęty"? Myślę że nie.Węgorzowe miejsca są związane z wieloma czynnikami,od charakterystyki dna,głębokości wody i temperatury.Jak trafisz na miejsce gdzie grupują się te ryby to połowisz,jak będziesz nęcił w miejscu nie sprzyjającym tym rybą to nie uświadczysz brań.Takie jest moje zdanie poparte wieloletnim doświadczeniem w połowie tego gatunku ryb.Przynęta też jest ważna,jak nie najważniejsza.


[2012-06-03 14:34]