Zaloguj się do konta

Weekend nad wodą do 80 km od Warszawy

utworzono: 2012/04/03 12:42
ludek79

Witam,

Z góry przepraszam jeżeli temat już był poruszany(będę wdzięczny za wskazanie), ale nie mogłem go nigdzie znaleźć . Poszukuję propozycji ośrodków lub stanic wędkarskich, gdzie można przyjemnie spędzić weekend bez dalekiej wyprawy. Mam na myśli miejsca do 80km od Warszawy. Jeżeli możecie podać linki do stron, ceny, standard domków oraz inne istotne informacje, będę bardzo wdzięczny za pomoc.  

[2012-04-03 12:42]

gaardian

Cześć. Wnioskuję że poszukujesz miejsca nad jeziorem. Ale rozważ też rzekę - macie tam Wisłę i Narew-pamiętam z jakiegoś filmu że jest stanica chyba w Modlinie.... Może to będzie jakaś alternatywa?
Nie mniej jednak jeżeli znajdziesz coś innego - godnego uwagi to zostaw jakiś ślad dla innych.
Pozdrawiam.
[2012-04-04 22:59]

Stanice masz w Serocku, Zegrzu, Pogorzelec. To są stanice na Zegrzu i Narwi. Tylko, że nie są jeszcze pootwierane... Jeżeli chcesz połowić z łódki, to raczej nie powędkujesz, bo do weekendu majowego na wszystkich zbiornikach mazowieckich jest zakaz łowienia z środków pływających. Ale jeśli interesuje cię łowienie z brzegu, to te propozycje są OK. To są stanice blisko Warszawy.
[2012-04-04 23:55]

JKarp

CześćJezioro w Błędowie.http://www.miplo.pl/point.php?&p=U8N1vH6W http://kolo5.ompzw.pl/jezioro_pomocnia,559.html Otwarte od maja. Z tym, że jest to woda raczej karpiowa. Piszę raczej bo wiem, że leszcze, jakieś karasie i liny też da się połowić.Jak zadzwonisz po rezerwację domku to proś te nowsze. W tych starszych też da się przespać ale mają ciut gorszy standart. Jest WC , prysznice, miejsce do sprawiania ryb ( no znaczy trzeba dojść ). Możesz wypożyczyć butle z gazem - płacisz za zużyty gaz. Ogólnie cisza, spokój. Niedaleko dość dobrze zaopatrzone sklepy. No znaczy piwko i gorzałka jest. A i coś do jedzenia bez problemu kupisz. Pan Gienio ( stanicowy ) trochę szorstki w obyciu ale jak Go poznasz to stwierdzisz pewnie to co ja - fajny gość. A i najważniejsze - piękny zakręt Wkry :-) Widziałem kleniska :-)))) łowiono na skórę chleba.JK [2012-04-05 09:00]

kazik-kz2

JKarp to łowisko wydaje się być dość ciekawe i chyba je dość dobrze znasz?

Czy mógłbys podac więcej informacji o tym łowisku?

Czy jest tam miejsce do wędkowania po za ośrodkiem?

Czy można po za ośrodkiem rozbić się z namiotem na noc i czy za to trzeba płacić?

Ogólnie chodzi mi o to, czy moge tam jechać, rozbić namiot na kilka dni i połowić bez dodatkowych opłat czy stresu że ktos się przyczepi.

Pozdrawiam

 

[2012-04-05 11:34]

JKarp

CześćJest kilka miejsc z których da się połowić poza ośrodkiem. Z tym, że należałoby sprawdzić czy można rozbić namiot. Podobno od tamtego roku nie można. Ale namiot bez podłogi to już nie namiot. Raczej trzeba sprawdzić, czy nie ma zakazu biwakowania. Sam mam chęć w tym roku na kilka zasiadek na tej wodzie.Jezioro nie jest specjalnie głębokie. Ponoć w najgłębszym miejscu jest 7-8m. Nigdy nie stawiam zestawów dalej jak z 70m. Najlepsze jest to, że miejscowi z uporem maniaka łowią tuż za pasem grążeli bo ich zdaniem tylko tak żerują ryby. Poniekąd mają trochę racji. Jednak przy ich nęceniu nie są w stanie ściągnąć ryby dalej od brzegu. Ja chyba z pięć lat temu przy pierwszej zasiadce udowodniłem, że misie są też dalej :-)Woda jest dość chimeryczna. Miałem brania po jednym nęceniu ale miałem tak, że trzy doby tylko leszcze dobierały się do kulek. A łowię zawsze w tym samym miejscu. Często zaczynam od słodkości a kończę na squidach i krabach :-) bo inaczej nawet nie piknie. JK [2012-04-05 13:13]

kazik-kz2

He, ja takim "pogromcą karpi" jak Ty nie jestem:)

Interesuje mnie raczej zwykły gruncik z koszyczkiem na robaczka czy kuku, w nocy może jakiś węgorz - bo wyczytałem że sie trafiają i ogólnie podobno fajne miejsce na odpoczynek.

Wybiorę się tam, o ile będę mógł rozbić namiot po za ośrodkiem.

Preferuję raczej takie "dzikie biwakowanie i wędkowanie" stąd moje pytanie czy tam tak można?

Bliżej lata, zadzwonię tam i się zorientuję, co wolno a co nie.

P.S.

"pogromca karpi" = specjalista od karpi :)

 

[2012-04-05 13:46]

ludek79

Dzięki za info. W Pogorzelcu byłem i na pewno tam wrócę, bo jest to dla mnie nr 1 jak na razie. Byłem także w Błędowie (Pomocnia) i mam mieszane uczucia - Ustawienie domków blisko jeziora po jego obwodzie jest rewelacyjne. Byłem tam z żoną i negatywne wrażenie jakie odczuliśmy to zapuszczone brudem domki. Były najtańsze więc nie można wymagać niewiadomo jakich udogodnień, ale porządek i czystość powinny być w każdym standardzie. Druga sprawa to sąsiedztwo które jest za centymetrową ścianą domku i ciężko zachować prywatność. Oczywiście nie ma problemu jeżeli jedzie się z kimś znajomym i mieszka obok, ale obcy ludzie nie zawsze mogą przypaść do gustu. Jeżeli kiedyś tam jeszcze pojadę, to do nowszych (chyba trochę większych domków), lub do tych na górce z łazienką w środku, ale tam może być problem, bo ludzie rezerwują na wakacje. Co do Serocka i Zegrza, to nie byłem, ale wiem że jest tam kilka ośrodków. Będę wdzięczny za ich charakterystykę i osobiste odczucia to może ułatwi mi wybór.

[2012-04-07 12:10]

spin7

Witam wszystkich i mam pytanie czy bylby ktos zainteresowany kwatera wedkarska bliska Bugu nad Nurem.Do Nura 500m.Bug od 5 do 8 km mozna splynac Nurem kilkanascie minut.Do Zalewu w Cichanowcu 2km.Sezon 2013. [2012-11-26 11:40]