Wędzisko pstrągowe

/ 2 odpowiedzi
Witam!
Jak wiemy zaczął się sezon i jak wiemy dużo wędkarzy wybiera się na rzeki górskie łowic pstrągi a wiec mam do was pytanie jakie przynęty i wędki polecilibyście mi do łowienia pstrągów.Jesli ktoś chce wiedzieć moje łowiska to rzeka :
Biała
Koszarawa
oraz małe pobliskie rzeczki
Słyszałem o wielu dobrych wędkach ,ale nie mogę się na żadna z nich zdecydować . Słyszałem o bardzo dobrej wędce Robinsona z serii diaflex troud i ,że nadaje się idealnie na pstrąga. A idąc do przynęt głownym celem są u mnie woblery tylko tak jak wiemy ,że prawie 90% wędkarzy popiera woblery Salmo więc tu mam problem jakie z nich wybrać i bardzo was proszę o pomoc.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grisza-78


Woblery Salmo są rzeczywiście super, ale przynęty innych producentów są także równie skuteczne. Producentów jest mnóstwo, zwłaszcza naszych - polskich. Jeśli chodzi o mnie, to używam na pstrągi woblerów 3-5 cm. Nie potrzebuję większych przynęt, gdyż łowię w dość małej rzeczce. Natomiast ogólnie na pstrąga warto mieć większą ilość woblerów o różnej długości ( od 3 nawet do 8 cm ) a także o różnej głębokości schodzenia, czyli od powierzchniowych do bardzo głęboko schodzących. Pamiętaj również , że oprócz woblerów pstrągi z powodzeniem można łowić na błystki obrotowe i wahadłowe, oraz na koguty czy gumki. Co do kija - nie wiem jaki jest ten Robinson, o którym piszesz, ale od siebie mogę doradzić, że kij powinien mieć około 15- 18 gr wyrzutu. Długość to już sprawa "zakrzaczenia" rzeki, a raczej jej brzegów. Im więcej chaszczy, tym krótszy kij. Ale ogólnie długość 2,4 lub 2,7 m są najbardziej popularne. Poszukaj trochę na forum, na pewno znajdziesz ti więcej informacji od doświadczonych pstrągarzy. Pozdro! (2013/05/04 16:27)

woro


Wędka Fluid 242 5/15 Spin Mitchell


czy ta wędka nadaje cie na pstrąga?


łowie samymi woblerami do 6g.

dzieki pozdro

(2013/06/05 18:35)