Wędzisko teleskopowe na spławik do 60-80zł

/ 12 odpowiedzi
Witam Panowie!Jako że niedługo rozpocznie sie sezon, zacząłem rozglądac się za jakąś nową wędką. Mam jedną ale jest bardzo ciężka (mistrall tele classic). Dlatego szukam wędki lekkiej, do max. 3m Bedę łowił na jeziorach lub zalewie w Chorzelach-wszystko z łatwo dostępnego brzegu lub z pomostu. Bardzo proszę o pomoc w wyborzę wedziska do 60-80 zl. Wiem, że to bardzo niski przedział ale nie wymagam nic bardziej zaawansowanego, gdyż łowię tylko dla przyjemności ryby max. do 1,5kg. Do tego upatrzyłem sobie kręciołek Okuma Compressa. Czy odpowiedni?? proszę o pomoc i pozdrawiam
withanight88


Witam Panowie!Jako że niedługo rozpocznie sie sezon, zacząłem rozglądac się za jakąś nową wędką. Mam jedną ale jest bardzo ciężka (mistrall tele classic). Dlatego szukam wędki lekkiej, do max. 3m Bedę łowił na jeziorach lub zalewie w Chorzelach-wszystko z łatwo dostępnego brzegu lub z pomostu. Bardzo proszę o pomoc w wyborzę wedziska do 60-80 zl. Wiem, że to bardzo niski przedział ale nie wymagam nic bardziej zaawansowanego, gdyż łowię tylko dla przyjemności ryby max. do 1,5kg. Do tego upatrzyłem sobie kręciołek Okuma Compressa. Czy odpowiedni?? proszę o pomoc i pozdrawiam



Nie kupuj tak krótkiego kija, min 3.6 a najlepiej te 3.9.

4 lata temu kupiłem sobie Jaxona tele travel 3.9 . Jeżeli wiedział bym że ten kijek bedzie mi tak pasował,kupił bym dwa, teraz to już całkowicie masówka z chin i nie wiadomo czy było by to samo.


Przejrzyj ofertę dragona i kongera - robią w miare kije w przystępnych jak na Twój budżet cenach. (2013/01/12 16:13)

rad13


proponuje bolonkę tak 4 m jakbyś dorzucił do 100 zł to fajny jest arcus mam 6 m i super pracuje pod rybkami 100 - 600g  jak nie planujesz tyle wydać to zostaje mi jeszcze carbomax 500cm cena coś ok  60zł lub coś pośrodku czyli spirado Mam wędki z każdej z tych serii ale arcus bije je na głowę.Bież przynajmniej 4 m z czasem będziesz chciał coraz dłuższe sam myślę nad batem Amudsona 800 cm.A co do kołowrotka to trzeba dobrze trafić mam goldena w rozmiarze  coś ok 500 - 1000 i jeździłem z nim na ryby przez przeszło 10 lat i jeszcze jest niedobity do tego wędzisko okumy 210 szklak za 20 złotych razem z tym kołkiem(teraz traktuje je jako pamiątki ), i niech ktoś powie że trwałej wędkę nie kupi za grosze.Powodzenia. (2013/01/12 16:29)

lukaszk52



Nie kupuj tak krótkiego kija, min 3.6 a najlepiej te 3.9.

(2013/01/12 18:00)

lukaszk52



Nie kupuj tak krótkiego kija, min 3.6 a najlepiej te 3.9.


a możecie mi wyjaśnić czemu nie kupować tak krótkiego?? (jestem początkujący) Ja lubie lekkie kije
(2013/01/12 18:03)

mis2900


Witam

Jesli chodzi o tanie teleskopówki polecam tą :

http://allegro.pl/wedka-konger-carbomaxx-tele-float-360-25g-gratis-i2879828742.html
W wakacje miałem okazję wypozyczyć ją od kumpla na kilka dni, naprawde fajna, solidnie zbudowana, lekka, przetestował ją 2 kg leszczyk, bez zarzutu. 
Kręciołek jak najbardziej, Okuma ma kilka kołowrotków w takim przedziale,każdy ma 5 lat gwarancji,wez taki który ci się najbardziej podoba. Ja u siebie posiadam model Safina i jest ze mna od 2 sezonów i nic sie nie dzieje.
Pozdrawiam (2013/01/12 18:10)

u?ytkownik119160


Witam

Jesli chodzi o tanie teleskopówki polecam tą :

http://allegro.pl/wedka-konger-carbomaxx-tele-float-360-25g-gratis-i2879828742.html
W wakacje miałem okazję wypozyczyć ją od kumpla na kilka dni, naprawde fajna, solidnie zbudowana, lekka, przetestował ją 2 kg leszczyk, bez zarzutu. 
Kręciołek jak najbardziej, Okuma ma kilka kołowrotków w takim przedziale,każdy ma 5 lat gwarancji,wez taki który ci się najbardziej podoba. Ja u siebie posiadam model Safina i jest ze mna od 2 sezonów i nic sie nie dzieje.
Pozdrawiam

konger-carbomaxx moge polecic ten kij w ogole ta seria jest naprawde dobra

tu masz fajny kij

http://allegro.pl/konger-carbomaxx-tele-carp-premium-390-100-mocna-i2753723494.html (2013/01/12 19:04)

lukaszk52


a czemu nie polecacie mi krótszego kija?? (2013/01/12 23:21)

ryukon1975


a czemu nie polecacie mi krótszego kija??








Krótkie kije nie nadają się do łowienia o jakim piszesz.Oczywiści jak się uprzesz będziesz łowił ale o wiele większe możliwości daje dłuższy kij.
Jeśli kupisz taką krótką wędkę to po dwóch miesiącach jak coś się nauczysz sam zechcesz dłuższy,więc żeby nie kupować dwa razy lepiej pierwszym razem kupić dobry. (2013/01/13 09:18)

withanight88


Piszesz, że bedziesz łowił z pomostów i łatwo dostępnego brzegu więc nic nie stoi na przeszkodzie aby kij miał te 3,6 nawet 4 m

Takim kijem lepiej się manewruje, są większe możliwości podczas holu i lepsza amortyzacja niż na kiju krótkim. - to jest moje zdanie.


Ktoś tam Ci polecał
http://allegro.pl/konger-carbomaxx-tele-carp-premium-390-100-mocna-i2753723494.html

Nie kupuj tego kija, jest to kij do łowienia z gruntu, nie na spławik.


Szukaj czegoś podobnego do tego co polecił @mis2900. (2013/01/13 10:04)

Kodiak44


Ja bym zaproponował bacika... 5m lub 6m. Do takich ryb jakich zamierzać łowić jest idealny a zabawa przednia :D Co do konkretnego modelu to bym Ci polecił Konger Arcusa za 134 zł. W tej cenie jest to naprawdę lekki kij. A jeśli się uprzesz jednak do teleskopówki to popatrz na ofertę Kongera/Mikado. (2013/01/13 10:28)

lukaszk52


Preferuje teleskopówki, łowie na nich od początku i naprawdę mi się podobają. Jednak kij ponad ok. 3,6m to masa ponad 300g, do tego kołowrotek i robi sie 600g. mam już zestaw o takiej masie i wydaje mi się cięzki:)  (2013/01/13 10:46)

Sasek Wielki


Jakies 2 lata temu wyszła taka seria jaxona - HARMONY.  Wśród nich znajdziesz Tanie i mega lekkie wędki teleskopowe. (2013/01/18 23:30)