Wędzisko teleskopowe do spiningu?

/ 20 odpowiedzi
Podobnie jak w tytule. Jestem początkujący, przygodę z wędkowaniem zacząłem niedawno. Ostatnio zacząłem trochę czytać o spiningu i postanowiłem spróbować, z tym że jak zwykle są kłopoty (przynajmniej dla mnie) z wyborem wędziska. Nie dysponuję dużą kwotą (mam na myśli kwotę do 130zł) a wiadomo że chciałbym w tej cenie jak najlepszą wędke. Zależy mi na małej wielkości transportowej, dlatego pomyślałem o wędce tele. np. KONGER AVIATOR TELE SPIN 2,7/35  co o niej myślicie? Jakie jest wasze zdanie na temat teleskopówek do spiningu i co byście mogli ewentualnie polecić. Wiem że ważne jest co bym chciał łowić itd. Chodzi mi o w miarę uniwersalną wędke. Za pomoc z góry dziękuję ( I PROSZĘ SIĘ NIE DENERWOWAĆ ALE DOPIERO SIĘ UCZĘ)   :) pozdrawiam
szczur002


Hmm.. No twoja wedka jest dobra ale odemnie polecam ci to FAVOURITE SPINNING 270 cm 35g koszt +/- 100 zł, sam jej urzywam juz ponad 2 lata i bardzo dobrze sie sprawdza ;]  (2010/10/28 13:28)

grzesiek35


( I PROSZĘ SIĘ NIE DENERWOWAĆ ALE DOPIERO SIĘ UCZĘ)   :) pozdrawiam

Kolego,nikt tu sie nie bedzie na ciebie denerwowal.Po to jest to forum,żeby sobie wzajemnie pomagac. Niestety spinning nie jest moja mocna stroną ,wiec nie będe zabirał głosu.Pozdrawiam (2010/10/28 13:55)

kaktustzn


Dopiero wkraczam do waszej społeczności także nie wiem jakie są zwyczaje :)   ale dobrze wiedzieć :) a wolałem się zaasekurować ;p (2010/10/28 14:04)

82marco


Polecam Konger Arcus Spin 270 5-20g cena 80-90zł , naprawdę bardzo fajny kijek na poczatek.

Do teleskopów jakoś nie jestem przekonany (choć nigdy nie spinningowałem teleskopem) 

Połamania

(2010/10/28 15:16)

82marco


Posyłam linka, zapomniałem wyżej wkleić :P

http://www.wedkarski.com/produkt/p-1751-Konger-Wedka_Arcus_Spin/t-2/m-52-Konger/

(2010/10/28 15:17)

bigrybka95


Miałem przyjemność łowić kilka razy teleskopowym spinem , i powiem że sprawuje się nieźle.
Zwykle wędki są dosyć mocne i dobrze się nimi łowi.I moja ulubiona cecha teleskopów-tansport.
Kijaszek 2.7m po złożeniu zmieści się praktycznie do plecaka. Osobiście polecam Ci wędki tego typu , niestety nie mogę podać konkretnego modelu . (2010/10/28 15:49)

kaktustzn


Własnie na tym też mi bardzo zależy na transporcie, ale spotkalem sie z opiniami zeby odpuscic sobie tele na spin i straszny mam mętlik w głowie :( (2010/10/28 16:08)

przemo1980


Jak bardzo zależy Ci na transporcie to się nie zastanawiaj! Ja kiedyś łowiłem spinem,jak się nie myle to Konger Vega Tele Spin i myśle że jak na początek zabawy ze spinem to nie jest taki zły.

(2010/10/28 16:16)

tomiczek22


Co do teleskopowego spinningu to nie mam zbyt wiele do powiedzenia ale machałem , obmacałem dokładnie w sklepie kijek Shimano catana tele i pierwsze wrażenie całkiem pozytywne. Fajnie leży w dłoni... i najważniejsza długość transportowa. Przecież po to chyba szukasz spinningu teleskopowego. Kupiłem dwuczęściowy... jakoś nie mam przekonania do spinnigowych teleskopów.  (2010/10/28 16:18)

djgruby


Nie podobają mi się mocowania przelotki w tym Robinsonie co kolega regnok podał, gdyż często przy składaniu potrafią się odklejać i latają po wędce i co chwilę trzeba je przyklejać - testowałem to na kilku już teleskopach.

Dlatego wybrałem Shimano Catana z takim mocowaniem jak na foto. (2010/10/28 17:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

przemo1980


Nie podobają mi się mocowania przelotki w tym Robinsonie co kolega regnok podał, gdyż często przy składaniu potrafią się odklejać i latają po wędce i co chwilę trzeba je przyklejać - testowałem to na kilku już teleskopach.

Dlatego wybrałem Shimano Catana z takim mocowaniem jak na foto.


Myślę że przy składaniu uderzałeś przelotką o przelotkę i to było przyczyną odklejania się przelotek... (2010/10/28 17:04)

kaban


Coś za coś!Albo wygoda w transporcie,albo przyjemność z wędkowania.Miałem przez chwilę spinning teleskopowy ale dla mnie to porażka.Co prawda liczą się subiektywne odczucia,a ja wolę komfort łowienia.Osobiście nie polecam tego rodzaju wędzisk a co do wyboru konkretnego kija(składanego)to się nie wypowiem bo to moim zdaniem kwestia własnych oczekiwań co do metody i rodzaju łowiska.Pozdrawiam. (2010/10/28 17:58)

bigrybka95


Mam tylko jeden kij spiningowy ,  szczupakowy , który pozwala na wyrzuty cięższych przynęt a łowiąc teleskopem (wnioskuje że miał podobny cw) nie oddczuwałem wielkiej różnicy co do wyrzutów i prowadzenia przynęty - jedyne co mi przeszkadzało to troche za krótki dolnik.
Jeśli chodzi o te aspekty kija spinningowego pomiędzy  teleskopem a dwu częściówką to "przepaści" - nie ma. Niestety nie wiem jak taki teleskop pracuje w czasie holu większej rybki
(bo przy 0.5 kilowych szczupaczkach i okonkach , był zjadliwy)
Sądze że skoro jesteś początkującym , to teleskop to dobry wybór , ale wszystko zależy od ciebie. (2010/10/28 18:19)

Kamilo


Witam! Teleskopowym spinningiem nigdy nie łowiłem ale mogę Ci powiedzieć że jeśli nie będziesz łowić niesamowitych okazów  to raczej większej różnicy nie będzie pomiędzy teleskopem a spinningiem 2 częściowym(wędziska teleskopowe są mniej wytrzymałe od wędzisk 2 lub 3 składowych bo mają więcej części).Co do wędziska to nie ma wędek uniwersalnych np. wędka o c.w.10-30 nie nadaje się do połowu okoni,pstrągów czy innych mniejszych drapieżników a raczej na szczupaki,sandacze,bolenie ew. małe sumy więc lepiej od razu kup sobie 2 wędziska jeśli chcesz łowić różne gatunki ryb. Pozdrawiam i życzę połamania kija Kamilo (2010/10/28 18:43)

kaktustzn


Wszystkim bardzo dziekuję za podpowiedzi, chyba zdecyduje się jednak na tele :) (2010/10/29 12:05)

u?ytkownik4878


Witam
Jesteś początkujący, na razie połowisz tez teleskopem, nie będziesz czuł zbytnio różnicy.
Ale jak nabierzesz wprawy, za rok czy dwa będziesz szukał spina dwu składowego.
Ja raczej polecał bym Ci od razu kupić dwu składowy. Fakt transport mniej wygodny, ale nie aż tak bardzo:)
Za około 110-120 zł będziesz miał fajny kijek.
Ja polecam mistrall aqua - tani i dobry
http://allegro.pl/wedka-mistrall-aqua-spin-270-rm-2103327-10-30-g-i1292185836.html (2010/10/29 12:29)

morowy


Wszystko zależy od tego ile godzin planujesz spędzać na spiningowaniu. Bardzo ważne jest, aby wędzisko razem z kołowrotkiem nie było za ciężkie. Osobiście posiadam kilka spiningówek w swojej kolekcji i wiem co znaczy waga.W kwocie, którą przeznaczyłeś na wędkę mogę Ci polecić bardzo fajny spinig GATANA BX TE SPINNING 240M firmy Shimano. Teleskop jest bardzo lekki, ciężar wyrzutu 10÷30g, dł. 2,40m, a po złożeniu ma długość 60cm.Oczywiście do takiej wędki idealny będzie jakiś lekki kołowrotek, tutaj wszystko będzie zależało od kwoty jaką przeznaczysz na ten element wyposażenia, bardzo fajne i tanie kołowrotki ma w swojej ofercie Okuma, ale w tym temacie nie będę doradzał ponieważ sam używam Twin Power 1000FA firmy Shimano, który niestety nie jest tanim kołowrotkiem. (2011/02/27 01:38)

u?ytkownik37148


No to teraz wszystkich Kolegów proszę na trzy, cztery :
SHIMANO CATANA !!!

Osobiście brałbym 2 częściowy ale jeżeli zależy Ci na transporcie (2011/02/27 13:48)