Wędzisko spinningowe Shimano Catana

/ 5 odpowiedzi
witam Kolegów.
Wszedłem w posiadanie kijka shimano catana dx 2.70 cw 7-21 gram.
i tu moje pytanie,czy nadaje się on na średnią nizinną rzekę do połowu jazia,klenia.ewentualnie bolenia?
oczywiście może trafić się szczupak i okoń.przynęty to raczej nie duże woblery i obrotówki.czasem jakaś guma.
czy można potraktować to wędzisko jako uniwersalne?
matis98

Witam. Uważam, że można potraktować kijek jako uniwersalny. Odpowiednia długość jak na taki rodzaj rzek. Wyrzut...posiadam taki sam...7-21..niby niektórzy uważają za sztywny kijek, ale czuć każde uderzenie najmniejszego okonka. Nie miałem przyjemności holowania jeszcze białej rybki, ale uważam, że się sprawdzi. Pozdrawiam :)   (2016/02/10 19:16)

czaro93

Nie znam dokładnie pracy blanku tego modelu ale patrząc po gramaturze, to jako wędka na bolki może być dobra. Jeśli popatrzysz na swoje przynęty pod kątem gramatury i c.w. kija to sam odpowiesz sobie na swoje pytanie. Na moje oko klenie i jazie, a w szczególności jazie to małe przynęty, które ważą najczęściej od 1 do max 5 g, więc w moich oczach raczej nie jest to wędka na te ryby. Bolenie to już większe i cięższe przynęty, więc c.w. kija powinno obsłużyć zdecydowaną większość przynęt boleniowych. Poza bolkiem do lekkiego łowienia sandaczy i szczupaków też się nada. Reasumując jest to wędzisko uniwersalne jednak z ukierunkowaniem na gatunki takie jak boleń, sandacz, szczupak. Pozdrawiam (2016/02/10 19:18)

bercik1916

czaro,to co napisałeś potwierdza tylko fakt,że nie ma wędki uniwersalnej.Pozdrawiam. (2016/02/10 19:57)

czaro93

Może źle to sprecyzowałem, w moich oczach jest to tzw. średni uniwersał na rzekę z ukierunkowaniem głównie na bolka, nada również się do łowienia sandaczy i szczupłych. Wędka, która nada się do łowienia jednocześnie 3 gatunków ryb nie jest dla Ciebie uniwersałem? Dla mnie jest. Nigdzie nie napisałem, że na wszystkie ryby pływające w naszych wodach co pewnie masz w domyśle i jest tylko "szukaniem igły w stogu siana", by tylko komuś wytknąć błąd. Pozdrawiam (2016/02/10 21:04)

bercik1916

Czaro,nic złego nie miałem na myśli.Nie wytykam Ci błędów.Szczerze,to nawet o tym nie pomyślałem.Twój wpis dowodzi,że nie ma wędki uniwersalnej na wszystkie gatunki,a dotyczy to tych,którzy takiej szukają.Pozdro. (2016/02/11 17:27)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja