Zaloguj się do konta

Wędzisko spinningowe 150 zł

utworzono: 2014/10/12 10:13
Pike000

Witamwiem że na forum jest wiele różnych działów i zapytań na ten temat które w większości już przejrzałem ale nie mogę w nich nic dla siebie znaleźć.Dopiero co zaczynam swoją zabawę ze spinningiem i chciałbym zakupić nowy kij,ten który obecnie posiadam to Jaxon Black Arrow 2.7 5-25g który kupiłem na początku w obawie że może mnie to nie wciągnie ale nakręciłem się + kołowrotek Daiwa Laguna.Jak na razie udało mi się już wyciągnąć moją pierwszą "życiówkę" szczupłego ok 60 cm parę mniejszych oraz troszkę okoni.Z racji tego że nie mam wielu okazji spinningować nie chciałbym też wydawać za dużo dlatego max to 150 zł, cw myślę do 25-30g. Łowię na obrotówki,wahadła,uczę się operować dobrze gumami z opadu jednak jeszcze na nie nić nie wyciągnąłem z wody.Cały mój przyłów jest na obrotówki lub wahadło.Myślałem o wklejance ale obawiam się że może się uszkodzić przy holu szczupłego.Nie mam szczególnego nastawienia na daną rybę dobrze by było gdyby wyczuwał i puknięcie okonia ale także sandacza z opadu,nie przełamał się na szczupłym ale i dałby radę na Warcie w poszukiwaniu bolenia.Wiem wiem pewnie mam za duże wymagania w stosunku do kasy którą chce wydać.Proszę o pomoc będę wdzięczny,jeżeli zapomniałem o czymś napisać poprawcie mnie.A i łowię głownie na stawach,jeziorkach i na rzece Warcie. [2014-10-12 10:13]

89krzysztof

Jeśli już przeczytałeś te wszystkie tematy, o których piszesz, to nie widzę sensu zakładania nowego tematu.
A z tego co napisałeś wynika, że jednak zbyt wiele na temat wędki do 150zł nie czytałeś.
W którym z tematów było napisane, że wklejka może się uszkodzić przy holu szczupaka? I jaki to musiałby być szczupak ?
:)
[2014-10-12 11:21]

Pike000

nie chodzi o to że było to napisane po prostu to moja obawa.
[2014-10-12 11:32]

Pike000

Przepraszam za ppp ale odnośnie tych tematów to ostatni wpis w nich jest ponad rok temu,może aktualnie pozmieniało się coś na rynku ? [2014-10-12 11:36]

czaro93

Jak chcesz uniwersalne wędzisko to kup jakieś do 25 g, obsłużysz nim większość przynęt szczupakowych, boleniowych, okoniowych, sandaczowych ale pamiętaj, że to jednak nie będzie ta sama frajda co hol okonia na kiju np. do 15 max 18 g. Dla mnie lepiej kupić najpierw kij np. na szczupaka a za jakiś czas na okonia, bądź odwrotnie.
P.S. Tak jak kolega wcześniej napisał temat wałkowany dziesiątki jak już może i nawet setki razy na forum. Poszukaj, a na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania w innych tematach. Zakładanie kolejnych niemalże identycznych tematów nie ma sensu, bo i tak nie dowiesz się nowych, istotnych rzeczy. Myślę, że wszystkie najistotniejsze wskazówki dla początkujących spinningistów zostały już napisane na forum, a pisanie w koło tych samych wskazówek też się nudzi - ale to tak na uboczu. 
Powodzenia w wyborze kija.
Pozdrawiam [2014-10-12 11:36]

Pike000

Byłem dzisiaj w sklepie pomachałem troszkę kijkami i sprzedawca polecił mi takie dwie,Mistrall Tournament 2.70 5-25g,oraz Mistrall Navigator 7-21.Wędziska tańsze ale w porównaniu z tym co mam obecnie w ręku to jest różnica.Używa ktoś może któregoś i może się wypowiedzieć na ich temat? [2014-10-13 19:33]

jakubpor

Kup se shimano catane 270/30 270/21 albo shimano vengeance 270/30 i masz uniwersalny kijek bo w 90% akcja szczytowa a na rybie parabolik i akurat w twoim przedziale cenowym catana 150zł a vengeance 130zł
[2014-10-13 19:42]

JMiChAl

Shimano catana ma akcje mocno "lejącą" taka klucha, typowo szczupakowy kij i w zasadze na nic innego bym nie polecał :D [2014-10-16 08:55]

Pike000

Wybrałem jednak coś lżejszego a dokładnie Mikado Nihonto 3-18 i bardzo fajnie się sprawuje. [2014-10-28 19:18]