Wędzisko Shimano Catana bx 270m 18g-40g

/ 9 odpowiedzi
Witam.
Kilka dni temu zakupiłem kijaszek catana bx 270m 18g-40g(jak dobrze pamiętam) oraz
kołowrotek shimano alivio 2500rb  4.6:1
Jako że od kilku miesięcy wciągnęło mnie spinningowanie a nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy proszę "zawodowców" o potwierdzenie lub zaprzeczenie co do słuszności bądż nie zakupu sprzętu shimano

Dziękuje Rafał 

u?ytkownik22572

Wędkę , którą zakupiłeś polecam Ci do łowienia szczupaków. Nada się też do łowienia sandaczy choć nie będzie taka czuła jak np wklejanka sandaczowa ale za to masz czym zaciąć.  C odo kołowrotka to wybrałeś najtańsze shimano jakie oferują. Gdybyś poszukał w sklepach lub na Allegro to za kilka dyszek więcej znalazłbyś np shimano catanę a to już solidniejszy kołowrotek.
Życzę wędkarskich sukcesów. (2010/01/24 13:52)

joker321

Chodzi mi o zabawę ze szczupakiem oraz z ładnym garbusem,na ładnego sandacza jestem jeszcze chyba za cienki(nie złapałem jeszcze żadnego) ale cały sezon przedemną i może się w końcu uda. (2010/01/24 14:02)

joker321

Żyłeczka do tego zestawu 0.22  ale zastanawiam się czy nie lepsza byłaby plecionka (2010/01/24 14:04)

u?ytkownik22572

Na mniejsze ryby żyłka 0,22 wystarczy, do tego daleko tym rzucisz z brzegu. Problem będziesz miał z odstrzeleniem zaczepu, wiec skończy się rwaniem nawet na łączce rdestnicy - w królestwie szczupaka. Ale jeśli masz dostęp do łodzi to polecam albo grubszą żyłkę albo plecionkę (proponuję to drugie). W przypadku brania większej ryby masz czym ją zaciąć i wyholować. Zestawem z żyłką 0,22 trudno wbić kotwiczkę w twardy pysk sandacza czy dużego szczupaka. No chyba ze zamierzasz łowić tylko na gumy, pojedynczy hak łatwiej wchodzi. (2010/01/24 14:08)

joker321

Preferuje obrotówki i gumki (różne rozmiary i kolory) ale skorzystam z rad kolegi i w najbliższym czasie wybiorę się po plecionke,choć obawiam się że dużo jej nie nawinę na ten mój kołowrotek

dziękuje za poświęcony czas i porady (2010/01/24 14:20)

karoltsu1

Witam...Kolega Okonhel słusznie zauważył.To "grube działo" jak na garbusa.Kołowrotek już zakupiony...,stało się.Także jestem za plecionka do TEGO zestawu na TAKA rybę.Aczkolwiek niekoniecznie jak najszybciej,wypróbuj na wodzie.Połamania kija(na rybie).  (2010/01/24 14:27)

łysy wąż

Moje zdanie co do wymienionego przez Ciebie sprzętu jest takie:
wędeczka którą kupiłeś jest dobra na szczupaki. Jest to raczej miękki kijaszek, którym sandacza raczej ciężko będzie zaciąć. Za to na bank sprawdzi się przy połowie większych okoni i średniej wielkości szczupaków. I jeszcze jedno - na tak miękkim kiju, będzie spadało Ci niewiele ryb podczas holu. To jest bardzo duży plus tej wędki. Drugim plusem jest to, że przy dość sporym c.w., jest stosunkowo lekka przez co nie " męczy ręki ".
Co do kołowrotka, to rzeczywiście wybrałeś jeden z najniższych modeli. Jednak najsłabszy model shimano będzie lepszy, niż najsłabszy kołowrotek innej firmy.
Jeżeli jesteś dopiero na początku drogi spiningisty, myślę że ten sprzęcik na razie Ci wystarczy.
Nie polecam jednak kupna plecionki - jeżeli nie masz za dużo doświadczenia w spiningowaniu, dość łatwo można uszkodzić wędkę. Łowiąc na błystki obrotowe bardzo możliwe, że co kilkanaście / kilkadziesiąt rzutów będziesz miał poplątaną plecionkę. Szkoda nerwów...

Na początek polecam żyłkę - 0,20 mm - 0,22 mm powinna wystarczyć.
Plecionka tak, ale do łowienia sandaczy. To jednak już trochę inna bajka, no i inny kijaszek ;-)

życzę połamania w nowym sezonie ;-) (2010/01/24 15:02)

joker321

Dziękuje kolegom za cenne porady, napewno z wielu skorzystam w nadchodzącym sezonie i mam nadzieje na ładne rybki a na śrubowanie rekordów mam jeszcze czas ;)

Pozdrawiam. (2010/01/24 16:05)

waldziu12

Shimano ma dobry sprzęt mam dwa kołowrotki tej firmy catane i alivio lekko chodzą i się dobrze sprawują i nie są chiński (2010/01/24 17:12)