Wędzisko na szczupaka

/ 10 odpowiedzi
Witam , chciałbym nabyć nowe wędzisko spinningowe w granicach do 300zł , głownie do połowu szczupaka ,czy ktoś może polecić jakieś sprawdzone ? bo w sieci o każdym wedzisku piszą inaczej , proszę o pomoc z góry dziekuje za odpowiedzi!
Jakub Woś


Do 300 zł śmiało mogę polecić Cortez Pike Spin od Robinsona. W katalogu cena orientacyjna ok 400 zł ale na allegro nawet po 270 zł można kupić. Super kij z tzw ciepłym uchwytem. (2014/06/23 22:27)

Artur z Ketrzyna


A słyszałeś że tam gdzie 2 wędkarzy, tam 3 opinie?

Pragniesz byśmy Ci powiedzieli za ciebie jakie chcesz wędzisko?

Każdy z nas ma inny gust, tak wiec lubimy inne wędziska...

Najpierw sam musisz nam powiedzieć co cenisz w wędzisku, czego od niego oczekujesz, jaką lubisz akcję, i czy z zapasem mocy, czy jednak preferujesz finezje... itd.

Jedynie mogę Ci na początek nakreślić schemat wędziska spiningowego na szczupaka.

Długość; z łódki 1,8 -2,4m, z brzegu, 2,4 - 2,7, a nawet 3,3 m, ciężar wyrzutu 5-30g, a nawet 10-40g.

Musisz też określić jakie to łowisko, jakie ryby wielkość, czy liczysz na przyłów w postaci okonia czy sandacza. Na jakie przynęty; gumy, blachy czy woblery, no i jaka wielkość, żyłka czy plecionka. (2014/06/23 22:32)

czarek 58


Jedź do sklepu Marka Rytke on Ci doradzi i na pewno będziesz zadowolony. (2014/06/23 23:00)

Draq


Na Twoim miejscu wziąłbym pod uwagę kij ze stajni Savage Gear, model Bushwhacker XLNT 2,13m 10-30g. Na prawdę świetna seria patyków dedykowana do łowienia drapieżników. Mam kij z tej serii 3-18g 228cm pod okonie. Tym modelem szczupakowym w/w też miałem okazję łowić. Świetne, czułe i przede wszystkim szybkie kije przekazują wszystkie drobne stuknięcia bezpośrednio do ręki wędkarza. To co mnie urzekło przy mojej okoniówce z tej serii to to, że podczas prowadzenia przynęty kij jest sztywny co daje świetną kontrolę nad przynętą, można nią łatwo podbijać jeśli chodzi o łowienie na gumy, przy zacięciu ryby świetnie amortyzuje zacięcie ryby co nie doprowadza do rozerwania pyska (w przypadku okonia). Pod rybą momentalnie staje się uległy rybie i pracuje niemal po całej długości. Myślę, że jest to jedno z lepszych wędzisk wykonanych w nowoczesnym designie dostępnych w tej cenie, kosztuje jakieś 270zł.
Jeszcze fajną opcją jest patyk Team Dragon 7-21g, ale musiałbyś dołożyć jakieś 100-150zł. (2014/06/23 23:04)

lasvegas


Witam , chciałbym nabyć nowe wędzisko spinningowe w granicach do 300zł , głownie do połowu szczupaka ,czy ktoś może polecić jakieś sprawdzone ? bo w sieci o każdym wedzisku piszą inaczej , proszę o pomoc z góry dziekuje za odpowiedzi!

Artur napisał wszytko w temacie. Sprecyzuj się trochę bardziej. (2014/06/23 23:37)

u?ytkownik102837


A może Okuma Black Rock 2.75 m cw7-30, jest to dobra alternatywa o której jeszcze nikt nie wspomniał. Drugą tańszą opcją jaką zaproponuje jest Dragon Milenium Pike a trzecią do której musiał byś dołożyć, wcześniej już wspomniany Team Dragon


Pozdrawiam Boczny Trok (2014/06/24 10:24)

sebaworoch


No ta Okuma jest świetna, też nad nią myślę. Idealnie spasowała mi do ręki. (2014/06/24 12:46)

smerfik09


również polecam Okume Black Rock 7-30 bardzo fajna wędeczka ;) na szczupaka, bolka czy sandacza ;) (2014/06/24 12:51)

RuchPalikota2


No nwm. jeżeli jest to sklep w brodnicy to co do doradzania dzięki....Wciska to co mu nie schodzi... (2014/06/24 15:50)

czerwony590


witam ja równiez polecam savagear bushwacker tylko 243 cm i wyrzut 10-40 g. Jak dla mnie kijek miazdzy konkurencje w tym przedziale cenowym perfekcyjnie wywazona nie meczy reki i jest bardzo lekka wazy tylko 150 g akcja fast wedka jest naprawde szybka tu akurat producent nie robi bambuko tak jak wiekszosc pisza ze jest akcja x fast albo fast a w rzeczywistosci totalna klucha. Okume bym ci odradzal ze wzgledu na bardzo delikatny lakier na omotkach chwila nieuwagi stukniesz delikatnie gdzies przez nieuwage i odpryskuje. Wiem to z autopsji bylem posiadaczem black rocka dwie wyprawy na ryby i nawet nie wiem kiedy lakier odprysl i przelotka prawie odpadla oddalem do reklamacji i wziolem bushwackera. Doroadzili mi go w sklepie wedkarskiem i naprawde nie zaluje nie ma porownania pomiedzy tymi dwoma kijami niebo a ziemia ale to jest moje prywatne zdanie, najlepiej jakbys wziol te dwa kije do reki i porownal a i jeszcze jdena rada wez kolowrotek ze soba i zamocuj go do wedki wtedy bedziesz wiedzial ktora cie bedzie lepiej lezała w reku pozdrawiam 

ps daj znac na co sie zdecydowałes 

(2014/06/24 23:38)