Wędzisko na spinning

/ 6 odpowiedzi
Witam, można prosić o jakieś porady co do wędziska na spinning. Głównie do połowu szczupaka i sandacza. Jakie polecacie, tak na początek do max 170 zł.
Tomek287


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum


Chociaż wątpię, że coś z tego wyniesiesz. Jak to twój pierwszy kij to polecam pójść do sklepu wędkarskiego z większym wyborem i zapytać sprzedawcę, który się zna na rzeczy i pomoże Ci dobrać wędzisko pod SIEBIE, a nie ktoś da propozycję, gdzie kij w ogóle nie przypadnie Ci do gustu. Ewentualnie podaj trochę więcej szczegółów dotyczących : Jakimi przynętami zamierzasz łowić (ciężar tych przynęt również), z brzegu z łódki, jezioro, rzeka itd. Bo zamierzam łowić szczupaka... hmm szczupak może mieć grubo ponad metr lub 40 cm, więc wiesz za ogólnikowo. No i oczywiście nie ma wędziska uniwersalnego, o tym też należy pamiętać.

Możesz również przeczytać ten artykuł, mam nadzieję, że chociaż trochę Ci to rozjaśni temat: http://artfish.republika.pl/podstawy/wedka.htm

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru :)

(2014/02/02 21:31)

MartinV1


Dzięki za lekturę, na pewno będzie skrupulatnie przeczytane. Zabawę będę dopiero zaczynał i będzie to mój pierwszy zestaw na ten rok. Rzutki głównie z brzegu, jezioro oraz rzeka. Przynęty: woblery, koguty i możliwe błystki. Ciężar wyrzutu tak do 35 g. Długość kijka myślę że 2,70 wystarczy dla mnie. Na oku mam : Kongerka Virago Pride 270/35g. (2014/02/02 21:58)

unix


Najlepszym  rozwiązaniem, będzie jak pójdziesz do sklepu i pomachasz kijami.
Nie każdy lubi jak dolnik wyłazi za łokieć itp...  Nie każdy preferuje kije do łowienia z brzegu tzw. standardowe 2,7 i dłuższe.  Sam głównie biegam ze spinem na w Wiśle i powiem szczerze, że 2,7m nie specjalnie mi pasował.   2,4m lepiej tu wypada głównie ze względu na miejscówki w jakie się udaję, ale i ogólnie taka długość spina bardziej mi odpowiada.   (2014/02/02 22:20)

Tomek287


Łowi ktoś u Ciebie w rodzinie? Jak tak to polecam się z taka osobą wybrać do sklepu i zobaczyć ten kijek bo ja go nie widziałem, więc nie wypowiem się. I napisz jak możesz jeszcze dokładniej czym i gdzie NAJCZĘŚCIEJ będziesz łowił, bo ja na przykład wolę łowić na gumy, choć wiadomo, że czasem i obrotówką, lub jakimś wobkiem się pomacha. Ogólnie to i tak najprawdopodobniej będziesz dostawał odpowiedzi użytkowników, którzy mają kij i im się sprawdza na łowisku dajmy na to 3m, gdzie u Ciebie może być to 30m (nie wiem). Reasumując pójdź do sklepu "pomacaj" i kup (pytaj o wszystko co Cię korci sprzedawców ;] ). Na początek nie trzeba jakiegoś super kijka bo i tak nie łowi się finezyjnie.

Udanych zakupów.

(2014/02/02 22:29)

pajk99


Witam ;) Na poczatek polecam cos z Dragona . Dragon Express 2.70 10-35g wyrzutu bardzo fajna jak na ta cene (190zl) fajny dlugi dolnik bedzie Ci sie dalej  lepiej  i jest bardzo czula ;)Najlepiej bedziesz jak ja pomacasz w sklepie ;) . Uzywam ja na sadacza i jestem zadowolony . Szczerze polecam . Pozdrawiam Filip  (2014/02/03 10:44)

misiaczek1979


Konger Virago sam używam (2,70m cw 5g-25g). Jak na I-szy spining to dobry wybór. Osobiście polecam. (2014/02/03 11:40)